NECULAALEXANDRU: '99 Honda Prelude 2.0 M/T, Dark Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NECULAALEXANDRU: '99 Honda Prelude 2.0 M/T, Dark Blue

    Salut , in sfarsit am ajuns sa pun si eu cateva poze cu masina mea , totul a inceput acum 2 ani , am fost nevoit sa-mi vand masina pe care o detineam atunci si cu diferenta ramasa a trebuit sa-mi iau altceva , am studiat posibilitatile aproape 2 luni pana cand un priten a inceput sa ma bata la cap cu japonezele , si uite asa am ajuns sa vad pe youtube filmulete cu prelude , vreau sa zic ca m-am indragostit pe loc si ca atare in aprox 10 zile deja aveam scoase vreo 10 variante de prelude(de cumparat). Nu stiu daca (desi sunt sigur ca ma insel) cunoasteti sentimentul pe care l-am avut cand cand m-am intors cu ea si deschideam geamul dimineata si vedeam masina la care ma gandisem cu o zi inainte, din pacate aproape 1 an a trebuit sa fac tot felul de improvizatii pt a circula cu ea , dar in final am reusit sa fac in asa fel incat sa platesc taxa auto si sa o inscriu , momentan am reusit sa fac aprox 50% din ce mi-am propus in ceea ce priveste masina dar cu siguranta nu pot sa ma opresc aici asa ca sigur va voi tine la curent cu modificarile aduse.
    Attached Files
    neculaalexandru
    Junior Member
    Last edited by neculaalexandru; 20-08-11, 01:15.

  • #2
    si asa arata dupa ceva munca ...Click image for larger version

Name:	DSC02867.JPG
Views:	1
Size:	216.1 KB
ID:	709297Click image for larger version

Name:	DSC02635.JPG
Views:	1
Size:	223.2 KB
ID:	709298Click image for larger version

Name:	DSC02898.JPG
Views:	1
Size:	218.5 KB
ID:	709299Click image for larger version

Name:	DSC02870.JPG
Views:	1
Size:	221.6 KB
ID:	709300Click image for larger version

Name:	DSC02631.JPG
Views:	1
Size:	236.5 KB
ID:	709301Click image for larger version

Name:	DSC02866.JPG
Views:	1
Size:	228.7 KB
ID:	709302Click image for larger version

Name:	DSC02883.JPG
Views:	1
Size:	222.2 KB
ID:	709303Click image for larger version

Name:	DSC02882.JPG
Views:	1
Size:	199.5 KB
ID:	709304Click image for larger version

Name:	DSC02884.JPG
Views:	1
Size:	231.0 KB
ID:	709305Click image for larger version

Name:	DSC02636.JPG
Views:	1
Size:	218.6 KB
ID:	709306Click image for larger version

Name:	DSC02877.JPG
Views:	1
Size:	213.4 KB
ID:	709307Click image for larger version

Name:	DSC02896.JPG
Views:	1
Size:	205.5 KB
ID:	709308Click image for larger version

Name:	DSC02869.JPG
Views:	1
Size:	231.2 KB
ID:	709309

    Comment


    • #3
      Superbissima!

      Comment


      • #4
        arata bine! sa ai noroc de ea!
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Foarte frumoasa! Felicitari pentru rezultat :]
          '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

          Comment


          • #6
            perfectissimo
            07 Honda Civic Type R Milano Red
            Ex: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT Taffeta White

            Comment


            • #7
              wha wha wha! superba! imi si place mie modelul asta, iar a ta e una dintre cele mai frumoase. La un swap te-ai gandit? la cum arata ar merita un H22 (...parca asta era motorul de 2.2 si 200cp...)
              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

              Comment


              • #8
                Foarte frumoasa , sa o stapanesti sanatos, si iar prinde bine un 2,2vti
                Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                Comment


                • #9
                  Nice!!! Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute !
                  ....

                  Comment


                  • #10
                    Chiar acum cateva ore erai in fata mea la tine in oras. Ma gandeam de unde a aparut masina asta ca nu e pe nici un forum
                    Foarte bine arata
                    No signature

                    Comment


                    • #11
                      Va multumesc , frumose jante ai _41_ , noi am mai stat de "vorba" la un semafor ) dar atunci era stoc , sincer m-am gandit si la swap dar ....nu stiu ce sa zic operatiunea nu este foarte dificila ...ma mai gandesc , urmatoarea etapa in ceea ce priveste partea mecanica este una destul de simpla dar cu efect placut, si anume : scos catalizator , galerie admisie (aici daca aveti ceva informatii astept tips), filtru sport (in aripa) si bujii iridium , cu astea sper sa-i mai desfund putin nasul ) .Pe partea estetica mai vreau sa-i comand faruri, proiectoare si semnalizari negre+ xenon, folii geamuri ,posibil o prelungire spoiler spate si la sfarsit las interiorul (la care am ceva planuri dar nu sunt foarte hotarat)

                      Acum am realizat ca am 2 conturi ) am intrat de la lucru si sa conectat direct

                      Apropo daca organizati ceva intalire prin galati / braila dati un semn , voi fi in galati in perioada 16-19 septembrie
                      TM-20-FOX
                      Member
                      Last edited by TM-20-FOX; 22-08-11, 09:08.

                      Comment


                      • #12
                        Merci . Jantele erau pe masina cand am luat-o . Nu eram eu la semafor Sunt cateva Prelude 4 silver in oras la voi deci probabil era alta masina. Mi-as aduce aminte daca ar fi fost vorba de masina ta cu siguranta.
                        Cu swapul ala mi se pare f putin important daca nu te interesaza in mod special 400m sau liniute. In treapta 1 si 2 merge la fel de bine si un F20A . La viteze mai mari se vede diferenta dar e de ajuns si motorul asta incat sa fi mai rapid decat majoritatea masinilor de pe drumuri.
                        No signature

                        Comment


                        • #13
                          Ai dreptate , daca stau si ma gandesc mai bine parca avea numere de GL , in ceea ce priveste swap-ul , asta era si ideea , da ........cu 185 cp ai alta senzatie , alta tinuta dar totusi nu ai ocazia sa-i folosesti foarte des desi doar faptul ca stii ce ai sub capota ........, eh cine stie poate intr-un viitor voi face si acest lucru , momentan vreau sa fac ce am zis mai sus(galerie , filtru sport,bujii iridium si cat-ul) sunt curios cum o sa se simta ....

                          Comment


                          • #14
                            Masina de GL o stiu . Are si omul cont aici pe forum . E varianta 2.0. Cu modificarile alea iar nu stiu daca conteaza prea mult . Eu mai am o masina neagra care are CAI si evacuare cap-coada fata de asta cu care circul si e stock 100% . M-am dat cu unu altul cu ambele masini si erau aceleasi scoruri , practic merg egal ambele masini. Ca sunet cel putin merita modificarile si Iridium sparkplugs te tin o viata . Ce e important sa traga bine un F20 e sa -l tii intre 4000-6000 rpm's
                            No signature

                            Comment


                            • #15
                              salutare tuturor, detin si eu un prelude 2.2 vti v-tec type s, 185 cp din 99, caut ceva piese pentru ea, dar gasesc doar pe original, nu ma incanta acest lucru pentru ca sunt extrem de scumpe, aveti idee de unde as putea achizitiona ceva la preturi acceptabile, multumesc !

                              Comment

                              Working...
                              X