8IMIST; '11 Honda Jazz 1.4 i-VTEC ?/T, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 8IMIST; '11 Honda Jazz 1.4 i-VTEC ?/T, Milano Red

    Salutare,

    Sunt proaspat posesor Honda Jazz si sunt foarte incantat de masina, are doar 1300km si merge super. Am sa revin cu noutati in curand.
    Sper sa putem schimba pareri/impresii cu alti posesori de jazz sau chiar de honda in general.Click image for larger version

Name:	Picture 004.jpg
Views:	1
Size:	63.6 KB
ID:	727093

  • #2
    Sa ai noroc de ea!

    Arata foarte bine pe rosu!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Fumusica , dar i-ar sta si mai bine cu un set de jante.Ce motorizare e?
      Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

      Comment


      • #4
        Frumuşică foc, s-o stăpâneşti sănătos !
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • #5
          1.4 benzina 100 cp , de fapt e si singura motorizare disponibila. Este o motorizare decenta, 0-100 km/h 11.4 sec. Sunt incepator si pentru mine e suficient, deocamdata .

          Comment


          • #6
            ms . sper sa fac cat mai multi km cu ea fara incidente

            Comment


            • #7
              da, ar treb sa cumpar si un set de jante, depinde de buget pana la urma . Stii cumva unde as gasi jante pt acest model ?

              Comment


              • #8
                Depinde ce vrei.

                Cele originale sunt (foarte) scumpe.

                E de ex am luat acum de la Colina Motors niste Wolfrace-uri. Oferte gasesti berechet. Depinde doar ce model vrei, si ce dimensiune.

                Ai putea sa pui anvelopele de ea pe jantele noi si pe cele de tabla sa pui anvelope de iarna sau sa vinzi pe undeva anvelopele de pe masina si sa iei jante noi la dimensiune mai mare (ex. 16 toli)
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Felicitari pt alegere/achizitie,sa iti poarte noroc podoaba! Si nu in ultimul rand bine ai venit

                  Comment


                  • #10
                    Felicitari pentru achizitia inteligenta si bine ai venit in clubul Hondarilor! Nu imi place culoarea rosie la masini (mi se pare pt femei), dar la Jazz chiar arata bine. Si oricum presupun ca ai/vei avea sotie cu permis de conduita Honda.
                    Ai cumparat-o de noua?
                    Sa te bucuri de ea!
                    "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

                    Comment


                    • #11
                      Am vazut-o in showroom pe ac culoare si mi-a placut, de aceea am optat pt milano red . Masina este noua, am 3000Km cu

                      Am vazut-o in showroom pe ac culoare si mi-a placut, de aceea am optat pt
                      milano red . Masina este noua, am luat-o de la ASKO si am facut 3000Km pana acum.

                      Comment


                      • #12
                        Cat mai multi kilometri fara interventii.

                        Comment


                        • #13
                          S-o stapanesti sanatos si fara incidente. Ai facut alegere buna nu te va dezamagi masina. Si eu sunt posesor de Jazz modelul actual si am deja 18 000 km si sunt f multumit . E f practica si fiabila pana in momentul de fata.

                          Comment

                          Working...
                          X