MIHAII: '11 Honda Jazz 1,4 ?/T Trend, Polish Metal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MIHAII: '11 Honda Jazz 1,4 ?/T Trend, Polish Metal

    Inca un Jazz in Bucuresti

    Salutare tuturor membrilor acestui club exclusivit Honda si mai ales celor de Jazz, intrucat ma numar printre ei de foarte scurt timp.
    Am achizitionat un superb Jazz, model 2012 facelift, polish metal ca si culoare cu motorizarea clasica de 1.4, 100 CP.
    Recunos ca am facut o pasiune de mai bine de un an pentru acest model iar acu visul s-a materializat.
    Voi incerca sa ma grija de el de accea i-am acordat un loc in parcarea subterana a bolocului .
    Pentru moment sta cuminta acolo si asteapta cu nerabdare w-end-urile sa-l socoatem la plimbare.
    Am facut deja mai bine de 200Km cu el si cat de curand va urma botezul la mare.
    Suntem deosebiti de incantati de el din toate punctele de vedere si speram sa nu avem probleme cu el.

    Am deja o serie de intrebari pentru posesorii acestui model si nu numai dar le voi posta ulterior.

    Bine am venit in grupul Jazz
    mihaii
    Junior Member
    Last edited by mihaii; 02-08-11, 11:28.

  • #2
    Felicitari pentru masinuta si multi km fara probleme!
    sky is the limit!!!!
    2009 ACCORD 2.0/Executive/Volcano Grey

    Comment


    • #3
      sa ai noroc de ea si bine ai venit!
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        bine ai venit!
        sa aveti noroc la masina sau la el "Jazzul" cum ai scris mai sus
        pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

        Comment


        • #5
          Felicitari pentru achizitie!
          Mi se pare un model super de oras si in afara. Este putin imatura intrebarea, dar cum este consumul in oras de pana acum? Dar spatiul pentru bagaje?
          "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

          Comment


          • #6
            felicitari pentru achizitie, am comandat si eu una de aceeasi culoare si tot de 1,4 l - ar trebui sa-mi ajunga saptamana viitoare.

            @stmihCRV: dupa cate mi-am dat seama la cele 3 test drive, in oras calatoria e placuta, masina fiind silentioasa si suspensiile relativ confortabile. peste 100 km/h pe langa sunetul motorului apare in plus zgomotul vantului, aerodinamica fiind se pare deranjata de marimea/lungimea oglinzilor exterioare.
            consumul in oras cam de fiecare data a fost 6,7 indicat pe computerul de bord, dar sigur ca cel mai apropiat de realitate e sa tii cont de consumul la pompa.
            portbagajul e ceva mai mic decat la golf 5 (pe care il conduc de cativa ani) insa cat se poate de rezonabil, plus ca beneficiaza de excelentele posibilitati de modulare a spatiului interior.

            Comment


            • #7
              Ne mai dai un update despre masina? Km bord, probleme in tot acest timp, nivelul de satisfactie dupa 5 ani?
              "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

              Comment

              Working...
              X