Navigatie Romania - by Honda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Turkish View Post
    esti artagos degeaba
    Mea culpa ... m-am inflamat un pic fara sa fie necesar! Sorry thou!

    Comment


    • #32
      Trecand peste toate problemele legate de pret, nesimtire si toate cele, ce nu inteleg e de ce au acoperire doar Bucuresti si Timisoara cand harti cu romania exista de ani intregi, iar la navteq pe site romania este la nivel de super detaliu. Are cineva vreo "iexplicatie" plauzibila?
      ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
      Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
      Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
      Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

      Comment


      • #33
        Cred ca cineva de la HTR ar putea sa dea un raspuns semicoerent la intrebarea ta!
        B-222-FIL

        Comment


        • #34
          Radu, Turkish, rezare...jos pălăria..ştim despre ce vorbim, o să iasă soarele şi pe strada noastră,....Dănuţ....eşti al dracului de simpatic....tu nici acum nu ai înţeles mesajul, dacă aveai o Honda cu Navi în Românica cred că erai mult mai domestic....rossy tragi concluzii prea grele pt experienţa ta, să nu îţi rupi spatele, tati, las-o uşor....hai să neglijăm interesele importatorului şi să vedem ce ne doare pe noi, clienţii.....pt dealeri tot respectul , în continuare !
          WillyCR-VFAN
          Senior Member
          Last edited by WillyCR-VFAN; 05-07-11, 21:57.
          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

          Comment


          • #35
            Eu m-am lamurit zilele astea ca ne agitam degeaba,ca si in politica actuala romaneasca,,apa trece pietrele raman" adica noi tot ne dam cu parerea iar ei fac oricum ce vor.Salutari tuturor si bucurati-va de masini indiferent de nesimtirea unora !!! Un posesor de accord 2009 care astepta sa iasa in vest pt a folosi navigatia ! Sa auzim numai de bine
            B-222-FIL

            Comment


            • #36
              Originally posted by cosmalin View Post
              Eu m-am lamurit zilele astea ca ne agitam degeaba,ca si in politica actuala romaneasca,,apa trece pietrele raman" adica noi tot ne dam cu parerea iar ei fac oricum ce vor.Salutari tuturor si bucurati-va de masini indiferent de nesimtirea unora !!! Un posesor de accord 2009 care astepta sa iasa in vest pt a folosi navigatia ! Sa auzim numai de bine
              Fă-mă să înţeleg, ...tu nu ai DVD-ul cu Europa de Vest ?, acolo chiar n-ai avea probleme !
              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

              Comment


              • #37
                Nu stiu care-i faza cu "bucuresti si timisoara doar", am auzit de acoperirea asta doar aici, oficial n-am citit nimic (probabil strazile nu-s la nivel de numar, sau nu stiu).
                De exemplu am cautat o adresa din Baia-Mare si mi-a gasit-o, cel putin strada, ruta Bucuresti - Baia-Mare mi-a dat-o corect ,
                la fel mi-a calculat corect o ruta Bucuresti - si o strada din Nessebar (Bulgaria) ,
                asta comparat cu iGO-ul de pe Android-ul meu.
                dinoc
                Senior Member
                Last edited by dinoc; 05-07-11, 22:10.

                Comment


                • #38
                  Tocmai ca am DVD-ul,poate n-am fost foarte corent
                  B-222-FIL

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by HonDanutzzz View Post
                    Eu ies din discutia asta
                    Mai bine iesi ca tot n-ai inteles esentialul:
                    - acesti oameni au platit pretul intreg pentru...un bibelou in masina si cand sa se bucure ca se pot folosi de el, afla ca trebuie sa mai dea niste bani
                    - li se pune la dispozitie un update, dar update inseamna o noutate la ceva existent, la ei ce-a fost existent in afara de bibeloul din masina (pe care-l foloseau cand ieseau afara din tara)?
                    - la pretul ala chiar nu se putea ceva mai bun?

                    Simti incet, incet unde-i baiu´?

                    Cate masini din cele 7.000 vandute de HTRO au Navi? Punem cel mult 1.000. Pai aici Honda (si mai putin HTRO) putea sa faca gestul ala de la obraz si sa dea cu DVDul ala dupa posesorii de Navi si nu faceau servicii umanitare ci doar se scuzau pentru intarzierea cu care si-au dezamagit clientii (si cine stie pe cati altii posibili).
                    hondatu
                    Administrator
                    Last edited by hondatu; 05-07-11, 22:24.
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • #40
                      bine punctat

                      Comment


                      • #41
                        Dinoc: Stiu omule ca navteq face dvd-urile cu hartile ptr honda, dar de ce sa ma mai lungesc cu vorba?
                        Wili_crv: sunt extrem de calm si nu imi rup spatele deloc, nu ma astept sa intelegi ceva din toata aberatia mea , cum nu intelege nici tatal meu sa deschida un pc la 45 de ani .Editarea noilor harti ,update-ul hartilor oraselor mari care costa ogramada de bani aceste lucruri si pur si simplu nu costa toate hondele cu navigatie impreuna din romania ,cum costa o operatie de tipul acesta.

                        iar faptul ca in momentul in care ati cumparat masina, dealerul va spus ca hartile vor aparea mai tarziu...orice minte costienta analizand problema ,isi putea da seama ca este vorba de ani.

                        turkish: daca te gandeai la gagigi in momentul ala...
                        Last edited by rossy; 06-07-11, 08:42.

                        Comment


                        • #42
                          Pana una alta:
                          Attached Files
                          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                          Comment


                          • #43
                            rossy, calculele de costuri pe care faci tu sunt simpliste si nu ajuta defapt deloc argumentatiei pe care incerci sa o construiesti; si pentru ca nu vreau scantei pe aici ignor propozitia in care te apuci sa cataloghezi mintea mea ca fiind inconstienta
                            "Ethics. That's always so inconvenient."
                            Cal Lightman

                            Comment


                            • #44
                              Eu sunt de aceeasi parere,cum ca nu e prea cinstit ceea ce fac cei de la HTR,dar chiar trebuie sa ajungeti sa va certati intre voi?Care are sa isi ia acele dvd-uri sa si le ia.Pana una alta oricum nu va ia nimeni in seama,aici ma refer la cei "sus pusi".
                              Ma scuzati ca poate m-am bagat aiurea!
                              sky is the limit!!!!
                              2009 ACCORD 2.0/Executive/Volcano Grey

                              Comment


                              • #45
                                [QUOTE=hondatu;410231]Mai bine iesi ca tot n-ai inteles esentialul:
                                - acesti oameni au platit pretul intreg pentru...un bibelou in masina si cand sa se bucure ca se pot folosi de el, afla ca trebuie sa mai dea niste bani
                                - li se pune la dispozitie un update, dar update inseamna o noutate la ceva existent, la ei ce-a fost existent in afara de bibeloul din masina (pe care-l foloseau cand ieseau afara din tara)?
                                - la pretul ala chiar nu se putea ceva mai bun?

                                Exista o fractura in rationamentul tau: "acesti oameni" au primit exact ceea ce li s-a spus ca primesc, nici mai mult nici mai putin. Nu li s-a spus ca vor primi harta romaniei intr-un interval anume de timp si nici ca va fi gratis. Punct. Tuturor li s-a spus ca va aparea la un moment dat. Tu de aici ai fi inteles ca o primesti gratis? Cum adica s-au platit bani pentru ceva nefunctional? Fals. GPS-ul era perfect functional exact acolo unde ei ti-au spus ca este functional. Ti se pare ca acest lucru nu a fost inteles de la inceput de toti sau fiecare intelege doar ce-i convine?
                                Iar ca sa fim sinceri pana la capat, trebuie sa spunem ca varianta cu GPS a fost cumparata in linii mari de doua categorii de diferite de oameni: cei care aveau cu adevarat nevoie de GPS atunci cand calatoreau in vest si cei carora le placea bordul mai colorat. Tu nu vezi care sunt adevaratele probleme pe aici?Ca bordul fara navigatie arata naspa si rad prietenii de ei. Iti garantez ca nu a fost nici macar unul care sa o fi cumparat doar in asteptarea DVD-ului cu Romania. De ce nu a fost si harta Romaniei de la inceput? Din aceleasi motive pentru care nu a fost nici a cehiei nici a poloniei nici a ungariei samd. A fost optiunea fiecaruia de a cumpara aceasta varianta de echipare sau nu, aceasta marca de masina sau alta.
                                Iarasi am auzit o sumedenie de acuze la adresa avaritiei HTR: stii cu cat au vandut anul asta Accordul diesel in dotare full options? Maxim 26000 Euro in conditiile in care in Franta si Germania era 38-40000. De ce nu am vazut nici un post pe aici in care sa se spuna ca prostii vand masina la aproape jumatate de pret fata de vest?
                                ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

                                Comment

                                Working...
                                X