Page 42 of 42 FirstFirst ... 323839404142
Results 616 to 625 of 625

Thread: Navigatie Romania - by Honda

Senior Member IMA
    Marca
    Jaguar
    Model
    XF Premium Luxury
    Motorizare
    3.0 V6
    eu as incerca, nu are ce sa afecteze. Stiu ca sunt cd-uri la care nu trebuie sa dai play (posibil sa ma insel), ca fac ele treaba singura o data ce au fost introduse in unitate.

sau, poti incerca asta
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

Senior Member PGM-FI georgem's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Accord CU2 AT
    Motorizare
    2.4 i-VTEC
    Quote Originally Posted by Sorin1119 View Post
    e electronist sau electrician? ...a mai trecut cineva pe-acolo si se pare ca nu sunt atat de buni pe partea electronica
    Cum am zis Dan, orice problema am avut pe partea electrica, a rezolvat. Nu stiu cine a trecut, ce problema a avut de a ajuns la concluzia asta.
    Honda Accord CU2 2.4 AT
    Mazda 3 Rev Top 2.0 AT
    "Never drive faster than your angels can fly"

Member Hondamatic Sorin1119's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Accord
    Motorizare
    2.0 i-VTEC
    Quote Originally Posted by georgem View Post
    Cum am zis Dan, orice problema am avut pe partea electrica, a rezolvat. Nu stiu cine a trecut, ce problema a avut de a ajuns la concluzia asta.
    nu neg ca nu este un bun electrician, dar mie imi trebuie un electronist
    Honda Accord Executive IX, 2.0 i-VTEC, Comfort M/T, Cobalt Blue Pearl (CU1/1)

"La sfarsit nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."

Member Hondamatic Sorin1119's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Accord
    Motorizare
    2.0 i-VTEC
    Dupa mai multe cautari am incercat http://www.adrianandgenese.com/blogg...-dvdcd-player/

Fara succes!

Apoi, am dat unitatea jos si i-am sters foarte atent lentina, cu un betisor de urechi pe care am pus o picatura de apa.....dupa ce am montat-o la loc ce credeti?

Nici un rezutat

Urmeaza sa cumpar un CD CLEANER de la care nu am mari asteptari, ca dupa aceea sa dau o fuga la Asko.

Daca nici asa nu merge, am sa vand masina ca alta unitate nu cumpar!!! O sa plang putin dupa ea, ca e prima mea Honda, dar cred ca asta e un indiciu bun......merit o alta mai tanara!!!
    Honda Accord Executive IX, 2.0 i-VTEC, Comfort M/T, Cobalt Blue Pearl (CU1/1)

"La sfarsit nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."

Senior Member VTEC Punk's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    CRX
    Motorizare
    1.6 VTEC
    La vechiul Golf am demontat unitatea și am curățat cu un bețișor de urechi și alcool tehnic. A funcționat câteva luni și după aceea am cumpărat un cd cleaner. L-am folosit de câteva ori fără rezultat.

După ce am deschis unitatea a 2-a oară capul era zgâriat.
    Ori am comis-o eu cu bețișorul de urechi ori CD cleaner-ul.

Ai mare grijă!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
    Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

Junior Member
    Marca
    Honda
    Model
    Accord
    Motorizare
    2.2 i-DTEC
    In vara am reusit sa-mi stric navigatia pe Accord CU3 cu faimosul DVD 2016 cu patch (prima varianta aparuta). Singura solutie a fost sa inlocuiesc unitatea, ceea ce am si facut.
    M-am gandit ca cea defecta se poate repara asa ca am reprogramat-o cu continutul unitatii nou achizitionate. Vestea buna este ca procedeul functioneaza si unitatile defecte pot fi readuse la viata in acest mod. Am facut asta doar pentru modelul pe care il am eu pe masina (PN 39540-TL0-G020-M1).
    Am constatat ca prin aceasta reprogramare se pierde insa "identitatea" vechii navigatii, care este rescrisa cu cea noua. Din ce am reusit sa-mi dau seama identitatea consta cel putin in serial-ul unitatii, setari si istoricul de navigatie. E posibil sa mai existe si ceva parametrizari. Pentru o scurta perioada am folosit unitatea readusa la viata si nu am remarcat nicio problema in functionare.
    Urmatoarea mea intentie a fost sa repar continutul defect in masura in care nu a fost distrus iremediabil. In punctul asta m-am impotmolit deoarece nu am reusit sa inteleg complet logica unor diferente dintre continutul unitatii defecte si al celei functionale. Ca sa avansez as avea nevoie ca cei care au unitati defecte sa mi le puna la dispozitie pentru a citi continutul lor. Sau poate este cineva cu experienta SW (navigatii si Windows CE) cu care as putea colabora.

Ca sa concluzionez:
    1. unitatile PN 39540-TL0-G020-M1 se pot readuce la viata prin rescriere cu continutul unei alte navigatii. Operatiunea implica dezlipirea unor memorii din interiorul unitatii si reprogramarea lor. Nu ma ocup personal de asta. O face un prieten ce are programatorul necesar. Cine doreste poate sa ma contacteze in privat.
    2. as vrea sa avansez spre o solutie completa fara pierderea "identitatii", in care se citeste continutul unitatii defecte, se aplica un patch si apoi se rescrie. Pentru asta am nevoie de mai multe unitati defecte cu PN-ul de mai sus la care sa le citesc continutul. Procedeul e similar ca cel de mai sus doar ca nu se reprogrameaza memoriile. In rest unitatile le returnez asa cum le primesc.

E interesat cineva de punctul 2?

Member CVCC padu's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Accord
    Motorizare
    2.0 i-VTEC
    Last edited by padu; 06-03-17 at 20:05.

Member Hondamatic mitch31's Avatar
    Marca
    yadacia
    Model
    1300 tl
    Motorizare
    1.3

Senior Member FCX Clarity BlackMagic's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Accord TypeS
    Motorizare
    2.4
    Astea da prețuri mici, dar se referă la My14 (ediția 2016, nu 17).
    -------------------
    There is no point of having if you can't share.

Senior Member PGM-FI scarr's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Civic Type S
    Motorizare
    1.8 i-VTEC
    “I don't care if you're black, white, straight, bisexual, gay, lesbian, short, tall, fat, skinny, rich or poor. If you're nice to me, I'll be nice to you. Simple as that.” ― Robert Michaels MD - 2007 - Graduation Speaker

Page 42 of 42 FirstFirst ... 323839404142

Bookmarks