Navigatie Romania - by Honda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Danielsportivu View Post
    Banuiesc ca da, dar sunt mai nou si e mai greu pana ma obisnuiesc cu forumul. mcy.
    OK. Aveti aici toate datele: https://static.garmincdn.com/autoOem/honda/docs/en.pdf

    sau un video: https://www.youtube.com/watch?v=-v8-5aJKPw0
    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
    Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
    Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

    Comment


    • Tutorialele astea le-am gasit dar tocmai ca eu nu am meniul asta, pun niste poze poate ne deslusim:

      din setting



      ma duce aici:



      Deci practic eu nu pot sa ajung sa selectez device-ul, adica stikul.
      astea ar fi informatiile device-lui:



      Comment


      • Pai, Dvs cred ca aveti sistemul cu DVD, nu unitatea cu Android 4.04 care se updateaza de pe stick. Au existat si sisteme cu HD... deci nu stiu - nu am vazut asa ceva. Primul meu CR-V l-am luat in 2011 si avea deja navi cu update de pe stick, nu cu DVD. Aceste meniuri nu le cunosc si banuiesc ca aveti navi cu DVD... caz in care trebuie schimbat DVD-ul ca sa fiti la zi.
        Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
        Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
        Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

        Comment


        • Am inteles, deci asta era problema, citisem eu si de update de pe DVD dar stiam ca e pentru modele mai vechi, eu la CRV 2014 nu stiu cum de am varianta pe DVD. Ciudat. O sa merg oricum pe waze de pe tel, dar ma gandeam ca as putea sa fac si un update la navigatie.
          Mcy pentru info.

          Comment


          • Originally posted by Danielsportivu View Post
            Tutorialele astea le-am gasit dar tocmai ca eu nu am meniul asta, pun niste poze poate ne deslusim:

            din setting



            ma duce aici:



            Deci practic eu nu pot sa ajung sa selectez device-ul, adica stikul.
            astea ar fi informatiile device-lui:



            Nu cred... pe civic 2013 (cumparata in UK pt cumnata’miu) e acelasi sistem si nu am gasit nimic pe retea...Cred ca o fi ceva prin HDD direct din USB ...



            Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
            HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
            CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

            Comment


            • Originally posted by ClaudiuRo View Post
              Eu nu reușesc să o pun pe navigație. Îmi dă eroare de DVD. Am folosit Verbatim DL DVD+R. E adevărat că nu am reuști să-l scriu sub 3x, cred că e limitat DVD writerul. Îmi puteți spune cum să procedez?
              mulțumesc
              '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
              Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

              Comment


              • Am reusiit!!! Am intrat intr-un meniu secret si acolo am reusit sa incarc hartile manual
                Functioneaza perfect!

                Se apasa MAP+MENU+Cancel cu DVD inauntru (chiar cu mesajul de eroare afisat) si apoi se intra in settings (nu self diagnosis) si apoi in Version exista buton de Download. Eu am dat si un Memory Clear inainte din Unit Check>ECU info. Asa e la mine, se pare ca difera in functie de tipul de HU.






                Sent from my iPhone using Tapatalk
                benjk
                Senior Member
                Last edited by benjk; 30-04-19, 21:51.
                '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                Comment


                • am citit tot postul "Navigatie Romania" si am vazut ca 2 persoane au avut probleme la accord cu2 cu blank screen. Si eu am cu2 si as incerca, dar mi frica sa nu patesc acest lucru. Am doar cd originale , atat. A reusit cineva pe cu2 2009?

                  Comment


                  • Originally posted by benjk View Post
                    Am reusiit!!! Am intrat intr-un meniu secret si acolo am reusit sa incarc hartile manual
                    Functioneaza perfect!

                    Se apasa MAP+MENU+Cancel cu DVD inauntru (chiar cu mesajul de eroare afisat) si apoi se intra in settings (nu self diagnosis) si apoi in Version exista buton de Download. Eu am dat si un Memory Clear inainte din Unit Check>ECU info. Asa e la mine, se pare ca difera in functie de tipul de HU.






                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Salut. Ceva noutati importante pe ‘17-‘18?!!!
                    Ma gandesc sa il chmpar pentru FN1
                    Am 16-17 ... dar parca i-as face un update


                    Sent from my iPhone X usingTapatalk
                    HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                    CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                    Comment

                    Working...
                    X