Folie auto pentru Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Folie auto pentru Civic

    Salut,

    Dupa cum stiti este destul de problematica aplicarea foliei pe luneta si pe plexi-ul de sub luneta la modelul in 3 sau 5 usi. Stie cineva unde se poate monta bine? De preferat ar fii pe luneta sa pot pune folia dintr-o singura bugata.

  • #2
    Eu mi-am montat aici: www.kaf.ro. Oamenii sunt super profi, folia este pusa absolut impecabil, peste tot, inclusiv luneta. Pe geamurile laterale NU se vede marginea, daca nu stii ai impresia ca sunt fumurii de fabrica...

    Problema este intr-adevar plexi-ul de sub luneta, eu pe el nu mi-am pus nimic. Ei au zis ca imi pot pune, dar impecabil n-o sa iasa niciodata, iar in timp, oricat de bine e pus, va face bule. Chestia e ca nu ma incurca cu nimic faptul ca nu am folie pe plexi-ul ala, nu se vede. O groaza de civicuri am vazut cu folie, dar fara zona de plexi.
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • #3
      www.expertdetailing.ro

      Am pus pe mai multe masini folie la ei. Monteaza impecabil. Iti pun si pe plexiglass daca vrei (eu nu am vrut), insa in timp dupa cum spune si dragos tot va fa bule.
      ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

      Comment


      • #4
        Vreuna din variantele sugerate pun folia dinte-o singura bucata pe luneta?

        Comment


        • #5
          folia mea de pe luneta e dintr-o singura bucata.
          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

          Comment


          • #6
            salutare.

            dragos mersi pentru recomandari . pe orice masina folia se pune dintr-o singura bucata pe orice luneta.pentru orice alte informatii ne puteti contacta la 0720954834

            www.kaf.ro
            www.kimedoautofashion.ro
            www.foliicladiri.ro
            Attached Files
            www.kimedoautofashion.ro

            Comment


            • #7
              Expertdetailing tot dintr-o singura bucata pun.
              ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

              Comment


              • #8
                eu nu va recomand expert detailing..eu am avut niste probleme cu ei..iar proprietarul.....nu zic mai multe...si au si scoruri nesimtite la folii...la oricare aplicator de folii...e 1/2 din pretul practicat de expert detailing

                Comment


                • #9
                  Ok....multumesc pentru sugestiile voastre

                  Dacă mai aveți si alte păreri, le astept cu interes.

                  Comment


                  • #10
                    Expertdetailing se pare ca fac magarii...mai stiu pe cineva care a platit folie 3M si i-au pus ceva ieftineala in loc....
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                    Comment


                    • #11
                      Posibil sa se fi schimbat treburile pe acolo. In vremea cand am apelat la serviciile lor erau ft seriosi (cei din Crangasi)
                      ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

                      Comment


                      • #12
                        Salut,
                        unde ati pus folii pentru civic 5D?
                        vreau sa pun folie pe luneta si geamuri spate si am inteles ca e o problema cu partea din plastic de la luneta.
                        Si-a pus cineva pe toata portiunea de luneta folie? Daca da unde a fost aplicata? Sunt din bucuresti.
                        Ma poate ajuta cineva cu o recomandare?Am vrut sa cumpar parasolare de la honda iar pretul lor este de 182 euro cu tva ceea ce este foarte mult.
                        2008 HONDA CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport 6MT - Champagne Silver Metallic
                        2021 HONDA CRV e:HEV 4WD Elegance - Lunar Silver Metallic
                        ________________

                        Comment


                        • #13
                          Stie cineva un service autorizat sa monteze folii auto in zona Pipera/Voluntari/Sector 1-2 ?
                          '09 Honda Civic 5D Sport 1.8 MT - Crystal Black Pearl

                          Comment


                          • #14
                            Stie cineva care brand de folii auto e mai bun: Llumar sau SolarZone ?
                            '09 Honda Civic 5D Sport 1.8 MT - Crystal Black Pearl

                            Comment


                            • #15
                              Llumar
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Serial_no/

                              Comment

                              Working...
                              X