Folie auto pentru Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nu se topeste plasticul daca iti pune folia unul care stie ce face si nu unu care s-a trezit dimineata sa puna folii...E ca si cu polishul de 2 lei si ala de calitate...chit ca folosesc in principiu aceleasi produse.
    Nu folia topeste plasticul ca sa zici ca exista pericolul asta....ci omul cu feonul il topeste...

    Comment


    • #32
      Mi-am pus si eu vineri folii. Pe spate am pus cele mai inchise. E intr-adevar cam trist cu vizibilitatea in spate, mai ales ca haionul are acum 2 portiuni cu grad de vizibilitate diferita. Daca imi puneam folie si pe plexi nu mai vedeam absolut nimic in spate ...
      '09 Honda Civic 5D Sport 1.8 MT - Crystal Black Pearl

      Comment


      • #33
        pentru toti posesorii de honda civic 5d,type r, type s care vor sa-si puna folie pe portiunea de plexic:

        Se poate pune o folie speciala solara.

        http://www.civinfo.com/forum/styling...tinting-2.html
        http://www.solarstat.co.uk/windscreen.htm

        se instaleaza usor si nu necesita incalzirea geamului.Singura problema ar fi ca nu se gaseste in romania ci doar in UK.
        asa se vede cu folia:
        2008 HONDA CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport 6MT - Champagne Silver Metallic
        2021 HONDA CRV e:HEV 4WD Elegance - Lunar Silver Metallic
        ________________

        Comment


        • #34
          Click image for larger version

Name:	IMG_0650.jpg
Views:	1
Size:	80.3 KB
ID:	712127Click image for larger version

Name:	IMG_0649.jpg
Views:	1
Size:	24.4 KB
ID:	712126Click image for larger version

Name:	IMG_0648.jpg
Views:	1
Size:	40.1 KB
ID:	712125

          Daniel, dinauntru nu se vede mare diferenta intre portiunea de luneta care are folie si portiunea de plexiglas fara folie, poti vedea in pozele astea. De afara se vede diferenta mai bine, intr-adevar, insa dupa parerea mea nu e suparatoare, mie chiar imi place mai mult asa...
          2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
          Ex:
          2014 Honda Civic Executive
          2011 Honda Civic GT

          Comment


          • #35
            Eu mi-am pus cea mai inchisa folie pe spate si diferenta in interior e f mare.
            '09 Honda Civic 5D Sport 1.8 MT - Crystal Black Pearl

            Comment


            • #36
              sa vezi cu geamurile cu 7% cum se vede e diferenta mare....
              2008 HONDA CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport 6MT - Champagne Silver Metallic
              2021 HONDA CRV e:HEV 4WD Elegance - Lunar Silver Metallic
              ________________

              Comment


              • #37
                Folia montata pe zona de plastic nu o sa tina niciodata fiindca este conceputa a fi montata pe sticla si nu pe alte materiale.Exista doua solutii alternative dar nici una din ele nu va conferi zonei respective transparenta pe care ar da-o folia.Prima varianta este montarea unui autocolant fumuriu din cel care se pune pe stopuri, montat pe interior.Dezavantajul este ca in timp autocolantul ,din cauza caldurii incepe sa se desfaca de pe margini.A doua varianta este mai complicata si consta in vopsirea cu un amestec de lac transparent si vopsea neagra, pe interior a zonei respective.A doua varianta are rezultat final mai bun.Atentie insa la cate straturi de vopsea se dau pentru a nu deveni prea inchisa zona si in cele din urma opaca.Cele scrise mai sus sunt din experienta proprie.
                1,6 diesel, confortsigpic

                Comment


                • #38
                  Este un user din Sibiu, REMY parca, dar nu a mai intrat de mult pe forum, are folie pe palstic din 2008-2009 si nu are nici o problema cu ea, ma pot interesa ce fel de folie e si unde a pus-o (undeva in Sibiu oricum).
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                  Comment


                  • #39
                    Putem face si un GB pentru folia aia speciala ptr plexiglas din UK...
                    '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                    Comment


                    • #40
                      ar fi ceva..dar cine se baga sa o lipeasca
                      2008 HONDA CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport 6MT - Champagne Silver Metallic
                      2021 HONDA CRV e:HEV 4WD Elegance - Lunar Silver Metallic
                      ________________

                      Comment


                      • #41
                        o solutie foarte practica pentru gemuletul de sub luneta, costa 60 euro:

                        http://www.youtube.com/watch?feature...&v=LXIInfcejlA
                        2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                        Ex:
                        2014 Honda Civic Executive
                        2011 Honda Civic GT

                        Comment


                        • #42
                          nu se poate vopsi plexicul deoarece nu are un strat de lac cum au farurile ..deci nu iti garanteaza nimeni ca vopseaua va tine si nu se va coji de la soare.
                          Am intrebat si eu un vopsitor in service....
                          2008 HONDA CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport 6MT - Champagne Silver Metallic
                          2021 HONDA CRV e:HEV 4WD Elegance - Lunar Silver Metallic
                          ________________

                          Comment


                          • #43
                            salut v-ati gandit sa pune ti in colturi cu o solutie ceva transparent si sa lipiti folia ??

                            Comment


                            • #44
                              Salut baieti pana la urma ce a-ti facut cu plexicul ??? a pus cineva folie pe el .

                              Comment


                              • #45
                                Este folie speciala pt Plexiglass dar putini o au.

                                Eu am preferat sa nu pun nici o folie pe plexigalss-ul de la luneta.
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X