Noua Honda CR-V Gen 4 - 2012 & Facelift 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai exact ambele sunt 1,6 awd m/t?
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • Probleme frecvente cu dpf-ul le au variantele 1.6 i-dtec biturbo. O sa vad cand imi ajunge primul model CRV cu aceasta motorizare sa ii anulez dpf-ul.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • Azi am facut un test drive cu noul CR-V 1,6 biturbo A/T varianta executive.Am observat ca in regim manual,cutia are ceva ezitari la schimbarea vitezelor prin intermediul padelelor de la volan.In rest,masina se comporta admirabil pentru gabaritul ei,insa pretul mi se pare din alt film din pacate.

        Comment


        • Originally posted by ticker View Post
          Mai exact ambele sunt 1,6 awd m/t?
          As mintii daca as spune ca amândouă sunt M/T pentru ca detaliul asta mi-a scăpat. Incerc sa aflu.
          '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

          Comment


          • Originally posted by TeoH View Post
            Omul nu vorbeste prostii s-ar parea. Stiu deja aici doua masini, una la 7k si alta la 10k km, cu aceeasi problema. S-a lăsat cu schimbarea DPF-ului si cu o nouă actualizare a softului.
            Nici eu nu cred ca s-a mintit. Se pare ca au probleme 1.6 I-dtec biturbo. Urmaresc de ceva vreme si un forum din UK. http://hondakarma.com/threads/cr-v-1...dpf.17827/live
            Incepand cu postarea asta (ref. 1.6 awd) http://hondakarma.com/threads/cr-v-1...ve#post-163813 omul povesteste necazul.

            Comment


            • Azi am probat si eu executive-ul 1.6 idtec de 160hp AWD (cu 4x4 la alegre cand vrei)
              Placut surprins... Chiar woooaw... Placut surprins si de alegere radioului (habar nu am ce marca e) cu android...super chiar... Dar... Preferam lejer mai onvlinat spre sofer si in fata (inspre interior)
              Super noul sistem Pilot automat... Iar cutia automatica cu xxxxx cum se chiama cele de sub volan... (Ca la ishift) nu m-a dezamagit, ba chiar placutanin trafic... Pe autostrada am cam simtit-o trecerea de la o viteza la alta, nu accentuata dar e .
              Intern bun... Roti de 18, comoda...nu barca in curbe mai rapide... Dar ... 45k€ e destul de mult... Parerea mea...
              Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1457959816.503523.jpg
Views:	1
Size:	55.0 KB
ID:	722394Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1457959829.217832.jpg
Views:	1
Size:	54.5 KB
ID:	722395Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1457959842.990628.jpg
Views:	1
Size:	48.0 KB
ID:	722396Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1457959852.894181.jpg
Views:	1
Size:	39.0 KB
ID:	722397
              Dupa ea am facut prostia de a face testul si la HRV ... Dar aia e o alta "mancare de peste"
              Va spun doar ca parea o jucarie... [emoji43]
              Am sa repet testul peste ceva timp ca sa o simt !!!
              Salutari si numai bine (si sorry pt greseli unde si saca sunt )



              Sent from IP6S+ using Tapatalk !!!
              HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
              CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

              Comment

              Working...
              X