Noua Honda CR-V Gen 4 - 2012 & Facelift 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    sper sa se vada ok, postez de la job si nu am cum sa uploadez pozele, le-am pus cu link.
    Masinuta tre vazuta in realitate, numai asa imi pot da seama daca e love or hate. Spatele mai ales poate fi un punct in minus, dar cel putin macar au rezolvat forma la al 3-lea geam lateral care nu imi place la generatia actuala. Pana la anu cand o voi putea vedea in realitate mai e insa ...


    tomsky
    Senior Member
    Last edited by tomsky; 23-09-11, 10:38.
    2008 CR-V 2.0 Exe, poze,

    Comment


    • #17
      Am dat intamplator peste asta: http://www.topgear.ro/stiri/noul-hon...iul-de-concept.
      M-am distrat copios. Astia chiar au voie sa scrie de-astea cu "misto" si cu "mutra masinii"????? Scuze pentru intrebare, nu ma pricep la reviste auto.
      "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

      Comment


      • #18
        Probabil vor sa fie funny in stilul top gear ..... cam cum e scrisa si revista din UK.
        ex-FN2 owner
        Loved it every second!

        Comment


        • #19
          Sa vezi cand scriu in revista din Romania ca trebuie sa ai c...ele mari ca sa conduci o anumita masina...si ei nici nu folosesc punctele
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

          Comment


          • #20
            Au aparut si poze/video mai clare.

            Ca design este un mare plus fata de actualul model. Imi place destul de mult cu o retinere in ceea ce priveste partea din spate. E un design care sigur "va prinde" mai mult pe piata din Romania. Acum sa vedem preturile. Nu am mai urmarit preturile pt CRV. Daca preturile actuale vehiculate pe aici sunt adevarate mi se par cam aberante.

            Sa vedem si motoarele. Motoarele sunt marele "-" al actualului model.

            Comment


            • #21
              da rde ce motoarele sunt pe minus? eo am dizelu' si mi se pare perfect. Ce sa ii mai faca, sa il dea cu lac? Eu cred ca daca nu au lansat o suv hibrida au pierdut trenul... am mers cu noul citroen si m-a facut praf, diesel hibrid... o nebunie. Aia revolutie.
              Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
              Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
              Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

              Comment


              • #22
                Originally posted by cerevelu View Post
                da rde ce motoarele sunt pe minus? eo am dizelu' si mi se pare perfect. Ce sa ii mai faca, sa il dea cu lac? Eu cred ca daca nu au lansat o suv hibrida au pierdut trenul... am mers cu noul citroen si m-a facut praf, diesel hibrid... o nebunie. Aia revolutie.
                Benzinarul este foarte gurmand si cu performante destul de slabe. Am mers si cu diesel-ul. Nu m-a dat pe spate. Mai ales ca setarile directiei si ale transmisiei mi s-au parut diferite fata de cele pe benzina. Probabil depinde foarte mult si de stilul de condus.
                Daca ai un anumit stil de condus pot fi motoarele perfecte. Si fara sa le mai dea cu lac...

                Comment


                • #23
                  @alicia

                  site-ul isi propune sa fie ceva mai liber in exprimare prin comparatie cu editia in romana a revistei
                  "Ethics. That's always so inconvenient."
                  Cal Lightman

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by boris View Post
                    Mai ales ca setarile directiei si ale transmisiei mi s-au parut diferite fata de cele pe benzina.
                    Mi se pare normal sa fie diferite rapoartele si setarile cutiei de viteze, este alt cuplu la alte turatii, nu am stat sa le compar la prospect dar e absolut normal. Cu directia, nu stiu ce sa spun, poate vine de la alta masa in fatza, cine stie, nu cred ca ar fabrica doua sisteme diferite... dar cine stie. Orice e posibil, eu am condus si benzinara si diesel si nu am remarcat la directie o diferenta. Dar benzinara nu am condus-o suficient ca sa-mi fac o parere clara.
                    Cu consumul, am un amic care considera normal sa bage 24l/100Km in Subaru si nu mai zic de alte gipane. Exista si motoare cu benzina cu turbina ca cel de la Wv si Skoda, de 1,2 l si 105 cai, care consuma putin de tot, dar daca citim listele si forumurile ne ingrozim ce scandaloasa calitate pot avea acele motoare... sunt SUTE de pagini pe tema asta. Personal prefer un motor solid si fara probleme care sa consume mai multisor decat unul care sa ma lase in aer oricand.
                    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                    Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                    Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                    Comment


                    • #25
                      Cand ma refeream la directie vroiam sa spun ca e putin "mai moale". Normal ca transmisia este adaptata motorului diesel, dar la schimbarea vitezelor "agata" mai mult decat cel pe benzina. Parerea mi-a fost confirmata de consultantul de vanzari cu care am facut la momentul respectiv drive test-ul.
                      Imi plac mai mult motoarele pe benzina decat cele diesel. Astept un motor cu o alta configuratie: cuplu, CP, etc.

                      Comment


                      • #26
                        @Fanatic, Den1GRator, Turkish:: Multumesc pentru lamuriri, se pare ca e vorba doar de un limbaj ceva mai... colorat. O exprimare mai... hmmmm... neconventionala. Pur si simplu nu stiam ce sa cred.
                        "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

                        Comment


                        • #27
                          http://www.vtec.net/forums/one-messa...tem_id=1004130

                          Comment


                          • #28
                            @ Alicia, nu mi se pare ca "mutra" si "misto" reprezinta un limbaj chiar asa de colorat.

                            James May din "oh Cock" nu prea iese cand e suparat

                            Asa e TG, mai slobod la gura.

                            Imi place CRV-ul dar am eu asa un sentiment ca o sa coste inspre 40 k. Ceea mi se pare usor cam mult.
                            "Ethics. That's always so inconvenient."
                            Cal Lightman

                            Comment


                            • #29
                              Dincolo de motorizari si alte surprize placute, sper, si eu cred ca pretul va fi o surpriza neplacuta, poate ma insel !
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment


                              • #30
                                Din ce ştiam ar fi trebuit să apară un model CR-V motorizat diesel şi cu CVT anul ăsta. L-or fi amânat?? că nu m-am mai uitat la ei pe site să văd dacă l-au scos.
                                Maşinile se împart în două categorii: Honda si ... restul!
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

                                Comment

                                Working...
                                X