Noua Honda CR-V Gen 4 - 2012 & Facelift 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu am rabdare sa citesc.....motorul.....motorul tot asa e de 1998 benzina si 2200 diesel sau mai mic...?????. Asta ma intereseaza.
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • 1.6 diesel!!! Nu stiu daca veni si 2.2 dar trebuie. Da asta de 1.6 diesel m-a terminat...
      Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

      Comment


      • Putintica rabdare domnilor, acu' vine august !
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • Oricum la CRV ar trebui un motor mai mare. Deci ....neinteresant. Am ajuns sa mă depaseasca un amărât de FORD MONDEO.... ia sa fi avut un 2.2 benzina turbo....sau un 3 turbo diesel...oricum un motor mai mare. Dacă iau 5 persoane cu bagaje si o iau pe Dealu Negru cam gâfâie CRVul meu.
          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

          Comment


          • Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
            Oricum la CRV ar trebui un motor mai mare. Deci ....neinteresant. Am ajuns sa mă depaseasca un amărât de FORD MONDEO.... ia sa fi avut un 2.2 benzina turbo....sau un 3 turbo diesel...oricum un motor mai mare. Dacă iau 5 persoane cu bagaje si o iau pe Dealu Negru cam gâfâie CRVul meu.
            Nu te cred ca ai nevoie de motor mai mare. Am facut saptamana asta test drive cu un concurent japonez nou aparut pe piata. Diesel de 175 Cp. Ca motorizare este cu totul altceva. In stadiul actual, Honda e "pa" la capitolul motorizari si design. Dar, in comparatie cu CRV-ul, modelul are si minusuri: spatiu interior, portbagaj, etc.

            Comment


            • Boris, ti-am zis ca ai gresit motorizarea. Cu 2.2 i-DTEC 150CP nu mai calcai pe la concurenta, iar daca nu iti erau de ajuns exista si solutii de inmultire. Mai are rost acum?
              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

              Comment


              • Nu, nu are mai are rost. Oricum vreau sa vad si CRV-ul nou pana la o decizie.

                Comment


                • Daca esti serios, poate iti fac o oferta pentru CR-V la schimb cu ATR. Va trebui sa mai aduci ceva bani de acasa.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • Originally posted by boris View Post
                    Nu te cred ca ai nevoie de motor mai mare. Am facut saptamana asta test drive cu un concurent japonez nou aparut pe piata. Diesel de 175 Cp. Ca motorizare este cu totul altceva. In stadiul actual, Honda e "pa" la capitolul motorizari si design. Dar, in comparatie cu CRV-ul, modelul are si minusuri: spatiu interior, portbagaj, etc.
                    Ba sa ma crezi....si încă ce nevoie.....chiar tu o spui maestre....175 cai....este altceva.... so....????? Măcar 200 turbo benzina....200 de cai acolo. Dacă puteam la Doc sa fac rasnita 180 de cai cum se poate la diesel renuntam la ceasul de ziua mea.....
                    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                    Comment


                    • Mie in anumite situatii chiar si diesel-ul actual mi s-a parut prea putin pentru o masina cu CRV-ul; e singurul lucru care ma impiedica sa iau un CRV; altfel mi se pare excelenta masina; d-aia ziceam de 180CP; d-aia imi curg balele dupa un rdx

                      Spre exemplu recent lansatul CX5 (cel cu skyactive) are o varianta diesel care in echiparea de top costa aproximativ 34,5 k eur si livreaza 175 cp; in paralel benzinarul de 2.0 livreaza 160 cp; nu am mers inca cu ea dar o sa merg si o sa scriu mai multe;

                      In conditiile in care evolutiile la noul crv o sa fie in ton cu celelalte "evolutii" de la restul modelelor (+1-2 cp fata de variantele anterioare) imi va fi greu sa ignor o oferta ca cx-ul, atunci cand o sa trec inspre un suv compact (ceea ce se va intampla cat de repede imi sta in putinta);
                      "Ethics. That's always so inconvenient."
                      Cal Lightman

                      Comment


                      • Mie nu imi place deloc CX-5-ul.

                        Anyway as prefera CX-7 daca nu ar avea problemele de ambreiaj si discuri de frana in defavoarea CX-5 ului care are o diferenta prea mica de pret intre ele... (900 Eur)
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • daca te referi la design exterior nici pe mine nu ma da pe spate, dar pentru mine e un criteriu secundar; asa nici crv-u nu e vreo frumusete

                          CX7 mi se pare prea mare (eu vreau un suv (mai) compact) si da problemele sale de ambreiaj si discuri sunt de mega notorietate;

                          ce incerc sa zic e ca - din punctul meu de vedere - va fi un competitor pentru viitorul CRV, unul de luat in seama;

                          LE:
                          vedeti ca a avut chipson o idee buna si a deschis un topic dedicat tematicii suv
                          Turkish
                          Senior Member
                          Last edited by Turkish; 29-02-12, 13:21.
                          "Ethics. That's always so inconvenient."
                          Cal Lightman

                          Comment


                          • Originally posted by Doc View Post
                            Daca esti serios, poate iti fac o oferta pentru CR-V la schimb cu ATR. Va trebui sa mai aduci ceva bani de acasa.
                            CR-V Executive 2008 vs ATR 2002....poate invers cu banii, daca ATR-ul e suflat cu o pelicula fina de aur 14 k...negociabil !!...a fost o glumita !
                            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                            Comment


                            • Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                              ...oricum un motor mai mare. Dacă iau 5 persoane cu bagaje si o iau pe Dealu Negru cam gâfâie CRVul meu.
                              Da Florine, dar la vale cu 5 pasageri si masina plina pe Dealu Negru, cine mai e ca tine? Eeee? Ghiulea direct.

                              Comment


                              • Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                                CR-V Executive 2008 vs ATR 2002....poate invers cu banii, daca ATR-ul e suflat cu o pelicula fina de aur 14 k...negociabil !!...a fost o glumita !
                                Cred ca faptul ca masina mea este model 2008, dar e inmatriculata prima oara in 2009, toamna tarziu, va inclina balanta in favoarea mea.

                                Comment

                                Working...
                                X