Noua Honda CR-V Gen 4 - 2012 & Facelift 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noua Honda CR-V Gen 4 - 2012 & Facelift 2015

    Salutare!

    Cica se lanseaza toamna asta, conform altor site-uri, cu mici intarzieri din cauza cutremurului.

    In linkul de mai jos se spune ca in Europa va veni in 2012. Ati mai auzit si altceva legat de asta?

    http://www.carnewsreviews.com/first-...nda-cr-v-2012/
    CristiZ
    Senior Member
    Last edited by CristiZ; 28-05-11, 17:46.
    Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

  • #2
    Probabil la anu' va apare si prin Europa,....pe la noi pe-aici...sa nu se potriveasca cu Navi pt Romania !
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

    Comment


    • #3
      A aparut si o imagine mai clara ...

      http://www.automarket.ro/stiri/ofici...nez-39523.html
      HONDA Accord 2006 2.0 i-VTEC

      Comment


      • #4
        Dull
        ex-FN2 owner
        Loved it every second!

        Comment


        • #5
          Originally posted by MASTER View Post
          A aparut si o imagine mai clara ...

          http://www.automarket.ro/stiri/ofici...nez-39523.html
          Urat mai este

          Nu inteleg de ce nu pune niste motoare mai potente.

          Comment


          • #6
            Originally posted by hCr View Post
            Urat mai este

            Nu inteleg de ce nu pune niste motoare mai potente.
            Pare un design conceput in special pentru piata americana. In ceea ce priveste motoarele se pare ca marele constructor Honda atat poate la ora asta.

            Comment


            • #7
              Urat? Ca design e cu mult peste tot ce-a fost pana acum.
              Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
              Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
              1000 Locuri de vizitat in Romania

              Comment


              • #8
                +1 Rares. Si mie chiar imi place fata de modelul actual.
                Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                sigpic
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                Comment


                • #9
                  Exact asta voiam si eu sa zic. Mult peste actuala CR-V-ica.
                  Imi place foarte mult!

                  Nah, poate da Domnu' sa se implineasca si visul lui Tokyo!

                  Comment


                  • #10
                    Mai multe poze aici:

                    http://www.automarket.ro/stiri/honda...tii-40660.html




                    Mie imi place destul de mult. Si imi place si generatia curenta a CR-V-ului. Daca e OK si cu alte aspecte (motoare, interior si fiabilitate) eu ma declar multumit de ce a facut Honda cu el.
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Imi place. La modelele care se anunta in 2012 la Honda (CR-V-ul de mai sus, Accord-ul facelift deja existent si Civicania), imi este clar ca nu schimb marca
                      My cars:
                      2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
                      ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

                      Comment


                      • #12
                        Fata arata un pic mai bine ca generatia actuala, spatele insa mi se pare hidos. Spatele zici ca e facut de unii care caroseaza papucii aia de dacia :P
                        ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

                        Comment


                        • #13
                          Partea frontala mi se pare foarte in regula. Partea din spate? Depinde de gust. La prima vedere si la cum este desenat spatele se pare ca va fi posibila adaugarea a inca unui rand de scaune. Din pdv al design-ului, era greu ca viitoarea generatie sa nu fie peste cea actuala. E o parere personala. Daca mai cresc putin performantele motoarelor se poate depasi succes-ul actualului model.

                          Comment


                          • #14
                            Cu certitudine urmatoarea mea masina va fi tot un CR-V, punand alaturi pozele celor 3 tipuri existente plus una din pozele aparute cu CR-V IV se poate observa usor o foarte frumoasa evolutie, despre fiabilitate si comportament ireprosabil, daca alaturam HONDA.. apare pleonasmul !! Sa vedem motorizarile, aici devine interesanta problema !!...si, de ce nu, mici bijuterii tehnice care sa-ti faca viata mai placuta la volan !!
                            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                            Comment


                            • #15
                              Stai sa vezi preturile... Nu stiu de ce dar am impresia ca la Honda nu s-a auzit de criza inca. CRV-ul actual, executive, diesel, automat si cu navi si sistemele de siguranta ajungea pe la 37-38 mii, ceea ce mi se pare cam prea mult fata de concurenta. Cum spunea si altcineva pe aici, numai cei impatimiti de H nu se vor duce la concurenta care ofera mai multe in acelasi pret. De exemplu Land Rover Freelander 2 e apropiat sau chiar mai ieftin. Sau chiar si Volvo sau Toyota. Tare-s curios ce politica de preturi va adopta Honda si apoi HTR.
                              Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

                              Comment

                              Working...
                              X