Noua Honda CR-V Gen 4 - 2012 & Facelift 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si BMW s-a inspirat candva de la Honda, Toyota la fel, se uita in gradina Honda...multi au inceput de mult sa traiasca in concubinaj, Honda nu se incurca cu nimeni, stie ce are de facut !
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

    Comment


    • Ei s-a mai combinat si Honda cu Opel, Rover, dar astea in trecut.
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

      Comment


      • Eu stiam ca au fost doar tentative, nu s-au materializat, mai citesc !
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • CR-V-ul cu motorul de 1,6 scoate un timp de la 0 la 100 km/h cu o secunda mai bun decat cel de 2l automat(11,2 vs 12,3 s). S-a intors lumea cu fundul in sus.
          ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

          Comment


          • Originally posted by gabrielb View Post
            CR-V-ul cu motorul de 1,6 scoate un timp de la 0 la 100 km/h cu o secunda mai bun decat cel de 2l automat(11,2 vs 12,3 s). S-a intors lumea cu fundul in sus.
            Daca luam in calcul si consumul de motorina declarat de constructor(4,5 litri mediu) e ceva de vis , pacat ca e valabil doar pentru tractiunea pe fata...
            balerinul
            Senior Member
            Last edited by balerinul; 27-09-13, 13:04.

            Comment


            • Pai de ce? Doar nu iei in considerare un asemenea motor pe o asemenea caroserie in off-road? Am asa o impresie ca va fi destul de vanduta configuratia asta, pt cei care vor garda la sol, spatiu, etc nu si off-road.

              @Gabriel, nu s-a intors nimic, asta e performanta cutiilor automate de la Honda, trebuie sa recunoastem. Eu am zis si o repet, am A6 fiindca am gasit doar Accord 2.0 A/T in versiune Executive cum cautam.
              andrei_r
              Senior Member
              Last edited by andrei_r; 27-09-13, 15:01.
              '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
              Fosta:
              '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
              Javascript motherfucker in Iasi?
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

              Comment


              • Pt cei din Italia http://www.honda.it/offerte/nuovo_crv/premiere.html
                Aici se lansează pe 19 si 20/10/'13.. Deja am prenotat un test-drive După vă spun părerea mea. Oricum nu cred că e aşa rea pe cât pare
                HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                Comment


                • Buna ziua,
                  Acesta este primul meu post pe forum. Am citit destule comentarii in legatura cu marca Honda ,experienta mea cu aceasta marca este 0 , nu am avut,nu am condus si nici macar nu am calatorit cu o masina Honda. Dar sunt hotarat sa schimb in viitorul apropiat masina pe care o am un Renault Megane II si as dorii sa ma indrept catre un CR-V noua motorizare diesel 1.6 i-dtec 120 Cp. Din cate am citit eu aici mai toata lumea este multumita de acest model,problema este ca nu am vazut pe nimeni sa aibe o astfel de motorizare sa culeg o parere,impresie . Am fost la dealer dar deocamdata nu au la drive test o astfel de motorizare pe CR-V si mai mult nu se poate comanda deocamdata doar varianta de echipare Confort de care sincer nu sunt interesat. De ce Honda ? Am auzit lucruri frumoase despre aceasta marca care inca mai face masini cu un anumit grad de fiabilitate si calitate. De ce CR-V 1.6 i-dtec ? Am novoie de o masina incapatoare,confortabila,fiabila si cu o grada la sol mai mare( drumurile din Romania ),folosesc masina 95% pe drumuri asfaltate nu am nevoie de 4*4. Acuma am si cateva intrebari pentru posesorii de CR-V este ok alegerea mea ? A fost cineva intr-un drive test cu motorizarea 1.6 ? De la 1 ianuarie se vor produce masini cu norma de poluare euro 6 ? Ce varianta merita mai mult Elegance sau LifeStyle ? Nu sunt foarte incanta de piele la lifestyle dar are ceva dotari mai bune . Are distributie pe lant ? Cer scuze pentru postul lung dar la dealer nu prea am gasit raspunsuri la toate intrebarile. Destul de slab informat si greoi in comunicare reprezentantul dealerului pana acuma. Va multumesc anticipat toate cele bune.

                  Comment


                  • Salut,

                    1.6 de abia s-a lansat pe CR-V. Oricum ar fi bine sa faci un drive test inainte ca sa fii convins 100%, dar nu stiu cand si daca or sa cumperii dealerii masini de drive test cu motorizarea asta.
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • Ma gandesc si eu daca dealerii vor sa vanda masini trebuie sa achizitioneze si astfel de motorizari mai ales ca este un produs nou care trebuie promovat. Nu cred ca poti face mari vanzari prezentand o masina doar din poze.

                      Comment


                      • la Honda e mai greu, vanzari mici, mai ales in provincie...

                        investitia in mai multe masini de drive test e mai mult pierdere (exclusiv a dealerului). totusi daca vine ordin de sus vor cumpara si aceasta motorizare la drive test...
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • Fa un drive test cu un CR-V pus la dispozitie de dealer, fa-ti o imagine, apoi dupa o documentare serioasa vis-a-vis de ce-ti doresti tu, hotaraste-te....un drive test conteaza mult, mai ales ca n-ai condus o HONDA in viata ta, ia-o incet !....de la Megane II am facut si eu pasu'...e prea mare ca sa dezvolt subiectul acum...bafta !!
                          WillyCR-VFAN
                          Senior Member
                          Last edited by WillyCR-VFAN; 19-11-13, 20:30.
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • Si eu ca si colegul willy am facut pasul de la Megane II, dar nu de tot, caci il mai conduc in weekend, deci fac mai tot timpul saltul cand inainte cand inapoi!
                            Este foarte adevarat ca CR V-ul meu este modelul anterior (2007-12), dar este la echipare maxima si cu tractiune 4x4, ceea ce in combinatie cu motorul diesel de 2.2 este cu totul altceva decat varianta care te intereseaza pe tine.
                            Oricum, dela Renault la Honda este diferenta de cel putin o clasa! (Comfort, capabilitate, siguranta, orice)
                            Parerea mea este sa faci pasul, macar cu un test si apoi vei gasi singur raspunsul.
                            O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                            Comment


                            • Originally posted by ro861 View Post
                              Si eu ca si colegul willy am facut pasul de la Megane II, dar nu de tot, caci il mai conduc in weekend, deci fac mai tot timpul saltul cand inainte cand inapoi!
                              Acum imi explic de ce "colegii" de trafic cu MEGANE cum dau cu ochii de roata de rezerva de la masina mea incepe sa-i manance talpa...fac teste ..daca pot sau nu sa treaca de CRV. Se pare ca unii nu au reusit..asa ca acum au CRV..sau HONDA in general....
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment


                              • Corect!
                                Sau ar mai fi varianta ca vor sa scape de fumul care le vine in nas!
                                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                                Comment

                                Working...
                                X