Nou dealer Honda Constanta?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    din ce am auzit autoklass din sibiu a pierdut dreptul de a mai vinde ford, cel puțin mașini noi(cred că ceva cu targeturile...). așadar probabil având show room, service și toate alea au luat honda... rămâne de văzut pentru cât timp.
    posibil să fie și la ct aceeași situație.
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/demonicum/civic_sedan/

    Comment


    • #17
      S-au ¨certat¨ cu ford romania (inainte aveau standardele impuse de romcar) si au renuntat la ford. Ce este ciudat ca Autoklass chitila inca are ford, doar partea de service.
      Oricum standardele Autoklass sunt destul de ridicate asa ca sigur o sa fie bine si pentru partea de service Honda, eu pana acum am 2 intrari in service la Autoklass pentru revizii si verificari.
      EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
      Del Sol '94 ESI
      CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
      BMW Z4 '03 Titan Silver

      Comment


      • #18
        Autoklass are intr-adevar niste standarde foarte ridicate...iar ca putere financiara nu cred ca se compara cu vreun alt dealer honda. Poate vor avea forta sa schimbe ceva in mentalitatea HTR.
        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

        Comment


        • #19
          Pe 19 Mai este deschiderea oficiala: http://0-100.hotnews.ro/2011/05/16/a...in-portofoliu/

          2002 - 2008 Peugeot 405, 1989, 1.6
          2008 - 2010 Hyundai Pony, 1994, 1.5i
          2010 - 20?? Honda CRX Del Sol, 1995, 1.6 ESi
          2016 - 20?? Honda CiviC 5D 2009 1.8 i-VTEC

          Comment


          • #20
            Doar ce am vazut prin oras o honda civic rosie cu autoklass info pe ea... very nice
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

            Comment


            • #21
              I-am sunat sapt asta si mi-au spus ca nu au inca nicio piesa. Ma duc sapt viit pt cilindrul de la ambreiaj, pacanitul ala.
              '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
              '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
              Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

              "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

              Comment


              • #22
                Doar ce am facut eu revizia la ei. Inca sunt la inceput dar per total s-au miscat bine si au si rezolvat rapid si un mic deranj pe care il simteam cand franam. Total cost revizie ptr diesel la 110.000 km cu ulei honda si schimbarea tuturor filtrelor + aerisirea si curatarea disc + placute frana = 1350 ron
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Nomercu View Post
                  Doar ce am facut eu revizia la ei. Inca sunt la inceput dar per total s-au miscat bine si au si rezolvat rapid si un mic deranj pe care il simteam cand franam. Total cost revizie ptr diesel la 110.000 km cu ulei honda si schimbarea tuturor filtrelor + aerisirea si curatarea disc + placute frana = 1350 ron
                  Revin dupa un drum de 700 KM constanta - brasov / brasov - constanta problema a reaparut si am mers la un service local. Dupa o simpla verificare a etrierilor fata s-a constatat ca unul din ”pistonasele” de la suportul etrierului era blocat iar masina pe roata dreapta fata nu frana uniform adica se folosea doar jumatate din suprafata de contact a placutei care s-a uzat prematur si a dus la franare fier pe fier... lucru ce putea fi observat foarte usor si de baietii de la autoklass mai ales ca am atras atentia asupra unui lucru ciudat la pedala de frana in timpul mersului de ceva saptamani Noroc ca sunt inginer in mecanica pe langa doctor si diriginte de santier si in acelasi timp pot antrena si nationala ca altfel nu cred ca m-as descurca in tara asta.
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                  Comment


                  • #24
                    Sunt indivizi in tara asta, care au clase ca trenul si se descurca al dracu' de bine, Romania e fabuloasa....e o greseala a unui dealer la inceput de drum..pe zona Honda, dar......nu e bine.....in plan personal-slava Domnului ca exista Asko !
                    hondatu
                    Administrator
                    Last edited by hondatu; 22-06-11, 09:22.
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • #25
                      Eu daca eram la inceput de drum eram un pic mai atent cu un client care vine cu bani la ei fara sa mai fie masina in garantie. Restul e poveste ....
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                      Comment


                      • #26
                        Si la Sibiu Autoklass sunt scumpi (70 lei sa imi stranga un surub in repartitorul de la frana, sa imi monteze suspensia + facut geometria ma costa aproape dublu fata de Asko de exemplu), nepriceputi (au spus ca nu au pe nimeni care sa stie sa seteze o suspensie reglabila) si deloc deschisi in relatia cu clientii.
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                        Comment


                        • #27
                          De curand am vrut sa apelez la AutoKlass Constanta pentru inlocuirea simeringului arborelui cotit la un Accord CL7 pentru ca "transpira" putin ulei pe acolo. Am zis sa se faca profesional pentru ca stiu ca e nevoie de o cheie speciala care blocheaza fulia (surubul ala e al dracului de strans). Cand am intrebat de costul manoperei m-a izbit cu un pret astronomic si anume 400 lei in conditiile in care piesa o cumparasem eu (22 lei) si ora de manopera la ei pentru Honda este 124 lei. S-a oferit imediat sa-mi ofere un discount cand mi-a vazut reactia si pretul a scazut la 250 lei. Totusi, in conditiile astea (desi sunt aproape sigur ca ar fi folosit pistolul pneumatic) se pare ca mecanicii lor au nevoie de doua ore de manopera pentru a da jos roata dreapta si a inlatura fulia, ceea ce mi se pare inca foarte scump. La o intrebare adresata unui prieten care lucreaza in Bucuresti la un service Honda, aceeasi operatie la ei costa cel mult 150 lei.

                          Comment


                          • #28
                            Am luat si eu o masina de la ei si din punct de vedere al drumului mai scurt pana la Constanta o sa apelez tot la ei, cu toate ca mai este mult pana la revizie poate mai invata cate ceva, daca nu o sa stau langa ei si le dau peste ceafa. Meserie te halesc!
                            GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                            Comment

                            Working...
                            X