PSYBROSS: ´01 Honda Stream 1.7L, ?Culoare?, (RN1)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PSYBROSS: ´01 Honda Stream 1.7L, ?Culoare?, (RN1)

    De cateva zila sant poseseorul unei Honda Stream 1,7 VTEC din 2001 (sant foarte incantat de ea) si as dori sa stiu ce norma de poluare are, oricum eu banuiesc ca este euro 3, poate ma ajuta cineva cu informati mai multe despre aceasta masina pt ca nu sant prea multe disponibile pe internet (sau eventual un ghib utilizare).
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 24-04-11, 22:59.

  • #2
    Sa te bucuri de ea.

    Singurul de pe forum care mai are Stream e Gulliver. Da-i un pm poate te ajuta el cu mai multe informatii.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      planetara honda stream

      salutare si la multi ani

      prima defectiune in 4 ani de cand am masina Honda stream. foarte multumit de altfel .Problema este de fapt ca planetara pe original este 2800 lei un pret cam mare pt bugetul meu asa ca intrebarea mea pt cunoscatori marci Honda este daca se potriveste planetara de la modelul civic sau altul mai usual .
      Planetara este rupta pe partea drapta dupa tripoda(asa am inteles ca se numeste chestia aceea ca o furca ) insptre roata , efectiv sa forfecat si rupt axul in mers
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Incearca sa dai un mail aici http://www.honpa.eu
        Ei sunt din Ungaria dar au preturi foarte bune si au piese si din dezmembrari.

        Comment


        • #5
          multumesc mult de ajutor am sa-i contactez

          Comment


          • #6
            vezi poate gasesti aici http://www.epiesa.ro/articulatie-set.../subcat-10171/
            Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

            '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

            Comment


            • #7
              Originally posted by Spoon View Post
              multumesc mult de pont , mare domn , azi o desface mecanicul si o sa vad ce anume trebuie schimbat , in prima faza am crezut ca este imposibil de cumparat piese de schimb la preturi rezonabile pt Honda stream dar cu putin ajutor este posibil Multumesc inca o data .

              Comment


              • #8
                La ce vad acolo in poza iti trebuie toata planetara.

                Comment


                • #9
                  Am eu planetara dreapta daca esti interesat. 0766520472 Marcel.
                  Click image for larger version

Name:	IMG_20150807_090625[1].jpg
Views:	1
Size:	39.0 KB
ID:	722079
                  Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
                  Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
                  Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
                  Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by bigfoot23ro View Post
                    Am eu planetara dreapta daca esti interesat. 0766520472 Marcel.
                    [ATTACH=CONFIG]51345[/ATTACH]
                    multumesc pt oferta.Azi am demontat planetara si sub contragreutatea amplasata la mijlocul axului sa ruginit in timp ,sa subtiat foarte mult axul pe bucata care era acoperitA de contragreutate si in final sa rupt, prin urmare incerc sa inlocuiesc doar axul respectiv dar daca nu reusesc planul b este sa te sun.

                    Comment


                    • #11
                      caseta directie stream 1.7 2001

                      Azi am descoperit adevarata cauza a zgomotului care ma insoteste de ceva vreme pe drumurile infecte din RO. Caseta de directie uzata ,nu prezinta scurgeri si nici alte simptome dar la orice denivelare a drumulu face zgomot .Inca nu am reusit sa imi dau seama daca masin este echipata cu caseta directie honda civic de aceasi generatie cu stream-ul meu sau este caseta care o gasesti doar pe acest model .Am vorbit cu cineva de la un service din cluj si ar costa 350 lei reparatia ,montatul si demontatul ramane sa in sarcina mea. Intrebarea mea este cat de dificil este demontatul/montatul casetei si daca coincide cu civic 2001....Atelierul la care urmeaza sa apelez se numeste SERVOBOX din Cluj ...in mod clar ca nu au mai reconditionat sau vazut modelul honda stream orice info in plus in legatura cu modelul de caseta este de ajutor.

                      Comment


                      • #12
                        Pe civic servo este electric. Si a mea prezinta acelasi zgomot dar momentan nu am bagat-o in seama.

                        Comment


                        • #13
                          multumesc de raspuns, ma gandesc sa o demontez si sa o duc la atelierul respectiv din cj sa o repare cu 350 lei ....in ideea ca nu are scurgeri sau alte defecte probabil o sa fie o reparatie usoara ....problema este ca nu prea am curaj sa o demontez cu toate ca am anumite cunostinte in ale mecanicii ...niste sfaturi ar prinde foarte bine

                          Comment

                          Working...
                          X