DEJAVU: '05 Honda S2000, Yellow

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    fascinatie

    Originally posted by mad_wob View Post
    e un capriciu pe care o sa mi-l accept in ceva vreme. o masina fascinanta atat estetic cat si tehnic. e spartana, iar "de fite" doar prin ochii necunoscatorilor. sa ai noroc de ea.
    Adevarata fascinatie la acest model e:
    A) Toti cei care nu au asa ceva(multi) si cei care isi doresc vorbesc la superlativ.
    B) Toti cei de la pct. A cand o AU(putini) devin mai ponderati.
    Eu mi-am luat asa ceva plecand urechea la cei multi(pct.A), caci daca as fi ascultat de cei putini(pct.B)..................................... ......... acum eram un fericit "vorbitor" tip. A
    Toti Oamenii sunt Trecatori
    Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

    Comment


    • #32
      depinde de profilul fiecaruia, iar daca aceasta masina nu este masina nr.2....apare pct B. nu e o masina versatila, nu este facila ca accesibilitate, insa eu ma "strecor" in del sol cu mare bucurie. un s2000 ar fi superlativul pentru mine, cu siguranta. nu am calitateile necesare pt a deveni punctul B
      HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
      HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
      vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
      KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

      Comment


      • #33
        ca sa nu va mai certati cu vin-ul : http://www.autohausaz.com/honda-auto...n-numbers.html

        10th Character: The 10th character in your Honda's VIN tells you the model year. (This varies somewhat among car manufacturers - see the chart in the "Here's How to Find Your Car's VIN" section below for specific locations by car make.)
        11th Character: The 11th character in your Honda's vehicle identification number reveals the assembly plant for the vehicle.

        12th - 17th Character: The 12th through the 17th character in your Honda's VIN indicate the sequence of the vehicle for production as it rolled off the manufacturer's assembly line. The last four characters are always numeric.
        EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
        Del Sol '94 ESI
        CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
        BMW Z4 '03 Titan Silver

        Comment


        • #34
          Ca fost posesor de CRX nu prea inteleg de ce nu esti fascinat de masina asta

          Comment


          • #35
            Cum fost...ai dat masina?
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

            Comment


            • #36
              Originally posted by Den1GRator View Post
              Cum fost...ai dat masina?
              daca e de vanzare sunt interesat. multumesc!
              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

              Comment


              • #37
                se referea la Dejavu ca fost posesor de CRX
                Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                sigpic
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                Comment


                • #38
                  eh, nu aveam background'ul necesar; imi cer scuze
                  The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                  DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Den1GRator View Post
                    Cum fost...ai dat masina?
                    Nu intelelg ?

                    Originally posted by Achim View Post
                    daca e de vanzare sunt interesat. multumesc!
                    Deocamdata nu m-am lamurit ce vreau dar.... urmareste forumul ca nu se stie ! (Never say never! )

                    Originally posted by Zoné View Post
                    Ca fost posesor de CRX nu prea inteleg de ce nu esti fascinat de masina asta
                    Intr-un Bucuresti mereu aglomerat unde rar ai o banda libera sau max 10m spatiu de "manevra" un CRX V-tec nu se face de rusine, e chiar foarte "fasnet", prin comparatie S2000 pare mai greoi. Afara(din Bucuresti) e altceva .
                    ramm
                    omu cu warnu'
                    Last edited by ramm; 20-07-11, 22:42.
                    Toti Oamenii sunt Trecatori
                    Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                    Comment


                    • #40
                      @DejaVu, ce inaltime ai? Sunt interesat de un S2000 de ceva vreme, am ales un Accord 2.4 A/T intre timp si nu-mi pare rau, dar as vrea sa stiu cam care e inaltimea limita pt aceasta masina (eu am 1.90 inaltime). Daca esti inalt, m-ar interesa sa stiu cum te simti in masina, daca se sta comod, daca e loc sa dai scaunul si mai in spate, etc. Am citit undeva ca limita de inaltime ar fi pe la 1.90, dar vreau sa ma conving direct de la sursa

                      Comment


                      • #41
                        eu am 1.72 si undeva la 75 kg si e dimensiunea ideala pt S2000

                        Paul (din TM) are >1.90 si a vandut-o ca nu prea incapea in ea capotata, si lovea cu genunchii in volan (solutia era alt scaun, mai jos si alta prindere la volan, dar nu a mai facut asta)
                        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                        Comment


                        • #42
                          fara intentia de a fi tendentios conteaza si varsta...
                          HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
                          HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
                          vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
                          KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Achim View Post
                            eu am 1.72 si undeva la 75 kg si e dimensiunea ideala pt S2000

                            Paul (din TM) are >1.90 si a vandut-o ca nu prea incapea in ea capotata, si lovea cu genunchii in volan (solutia era alt scaun, mai jos si alta prindere la volan, dar nu a mai facut asta)
                            Mda ! Se pare ca Japonezii la proiectare au folosit un Japonez(mai micut ca si marime)

                            Originally posted by mad_wob View Post
                            fara intentia de a fi tendentios conteaza si varsta...
                            Agree !
                            ramm
                            omu cu warnu'
                            Last edited by ramm; 20-07-11, 22:42.
                            Toti Oamenii sunt Trecatori
                            Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                            Comment


                            • #44
                              intr-un CRX oricare, conduci degajat(1.80), pe cand S2000-ul e fix fix.

                              Comment


                              • #45
                                Sefu´, nu cumva amesteci mere (CC in doua locuri) cu struguri (coupe in 2+2 locuri)? Ia baga la socoteala un CRX del Sol sa vedem, nu se schimba treaba?

                                Cat priveste varsta, ce sa zic, daca-mi aduc aminte ca pe forumul clubului nemtesc (http://www.s2k.de/forum/) exista posesori intre 22 si 52 de ani, imi dau seama ca nu e mare smecherie sa posezi asa ceva.

                                Deja_vu: ai o masina superba, din toate punctele de vedere. Mai frumos decat galbenul pe masina asta e doar albul perlat (bineinteles, chestie de gusturi), asa ca bafta cu ea!
                                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                                Comment

                                Working...
                                X