BALERINUL :´07 Honda Jazz 1.3 CVT, Sirius Blue Metalic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BALERINUL :´07 Honda Jazz 1.3 CVT, Sirius Blue Metalic

    Impresii bune pana acum despre Jazz, se putea si mai bine si aici ma refer la sistemul de franare si suspensie, dar nu poti sa le ai pe toate de asta sunt convins.
    Probabil dupa mai multe antrenamente (km) ne vom obisnui si ne vom suporta mai usor unul pe celalalt
    Si trebuie sa recunosc ca pe cat e de uratica pe dinafara, pe atat e de draguta in interior !
    Parerea mea, no offense !
    Ce asteptari am de la ea?
    sa fac cat mai multi km. cu costuri minime:
    balerinul
    Senior Member
    Last edited by balerinul; 11-04-11, 21:31.

  • #2
    sa ai noroc de ea!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Ma bucur ca ti-ai facut topic. Sa te bucuri mult si bine de masinuta! Cu costuri minime, evident!
      "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

      Comment


      • #4
        A implinit deja un an de cand circula pe strazile din mandra noastra tara Romania , si pot spune cu mana pe inima ca am facut o alegere foarte buna. Se comporta ca o masina noua , fara probleme, decat un schimb de consumabile si 2 anvelope in aproape 20.000km. Initial am spus ca nu voi depasi 10.000km anul asta , dar pur si simplu nu te mai saturi sa o conduci , e o placere suprema CVT-ul, o bagi in Drive la Bucuresti si o mai scoti la Wiena
        balerinul
        Senior Member
        Last edited by balerinul; 22-12-11, 21:33.

        Comment


        • #5
          Felicitări şi cât mai mulţi km fără probleme! Ne bucurăm că eşti mulţumit de ea - ca şi noi, dealtfel!
          Maşinile se împart în două categorii: Honda si ... restul!
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

          Comment


          • #6
            Distractie placuta in continuare, e genul de masina care nu poate dezamagi !...mica, economica, confortabila, fiabila, ce sa mai vrei ?!
            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

            Comment


            • #7
              Daca ar fi sa imi doresc ceva ar fi sa avem preturi mai mici la combustibili si mai mult timp liber la dispozitie ....pentru a face si mai multi kilometri cu Jazz-ul....

              Comment


              • #8
                De cateva zile caut stergator pentru luneta dar parca ar fi prohibite ,nu au mai nicaieri modelul asta , am lasat comenzi pe cateva site-uri poate gasesc pana la sfarsitul saptamanii. Pe cele din fata le-am schimbat si le-am gasit foarte usor acum cateva saptamani , au cedat saracele din cauza gerului , sper ca pana la iarna viitoare sa ma descurc cu ele.

                Comment


                • #9
                  Verifică periodic secțiunea group-buy. Tocmai e unul în desfășurare și majoritatea și-au luat (și) ștergătoare OEM. Am comandat și toate trei pentru jazz-ul soției, o să dau de știre când ajung dacă se potrivesc și cum se comportă.
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/demonicum/civic_sedan/

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc pentru recomandare dar pana la urma mi-am luat pentru ca nu mai puteam sa astept asa mult , am vazut ca dureaza ceva procesul de cumparare prin GB.
                    Oricum ca si recomandare pentru cei care au Jazz(2008-) sau CRV(2006-)pentru ca e acelasi tip de stergator sau cel putin asa scrie pe ambalajul celui pe care l-am cumparat , nu dati banii pe unul nou , este mult mai simplu sa schimbi lamela , si asta se face foarte usor . Eu am platit 38 de roni pe cel nou si culmea ca nici nu se mula ca lumea pe luneta , are niste finisaje de vai mama lor , pana la urma am scos lamela cea noua si am pus-o pe vechiul suport. Daca eram pe felie faceam asta de la inceput si cumparam un stergator cu 10 roni la aceeasi dimensiune de la Cora sau oricare alt Mall, si nu luam teapa asta cu pret triplu si mai e si prost pe deasupra.

                    Comment


                    • #11
                      Mi-ai captat atentia...cum e pt CR-V ?
                      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                      Comment


                      • #12
                        Asa scrie pe ambalaj Willy , este facut de Bosch arata foarte bine cutia dar nu e finisat bine, mai trebuie prelucrat un pic cu cuterul. O sa il fac sa functioneze si pe asta nou , dar imi trebuie putin timp liber .

                        Comment


                        • #13
                          Te-am intrebat fiindca si ale mele dau semne de oboseala si n-as vrea sa cheltui aiurea !
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • #14
                            O sa atasez cateva poze cu tipul de stergator in speranta ca cei interesati vor putea economisi ceva banuti . Trebuie sa fiti atenti in special la latimea sinei pe care se fixeaza lamela de cauciuc , in ce priveste lungimea aceasta se poate ajusta din foarfece cat ne trebuie . Cel mai bine e sa mergi cu el in mana si sa poti face comparatia si masuratoarea in magazin .Se scoate si se fixeaza foarte usor.
                            Spor la treaba!
                            Click image for larger version

Name:	P1040581.jpg
Views:	1
Size:	75.0 KB
ID:	710715Click image for larger version

Name:	P1040589.jpg
Views:	1
Size:	54.1 KB
ID:	710714Click image for larger version

Name:	P1040578.jpg
Views:	1
Size:	74.5 KB
ID:	710713

                            Comment


                            • #15
                              :Gata i-am pus sandalutele de vara in piciorute...se saturase saraca de bocancii grei de iarna , deja e mai multa liniste in interior , abia asteptam sa facem o plimbarica prin tara

                              Comment

                              Working...
                              X