Romanian Tuning Show 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Romanian Tuning Show 2011

    Prima Editie a Romanian Tuning Show va avea loc in 13-15 mai 2011, in complexul expozitional Romexpo Bucuresti si este rezultatul unui proiect amplu si foarte ambitios care a atras la un loc mai multi pasionati ai miscarii tuning si motorsport din Romania in vederea organizarii unui eveniment de mare amploare si foarte reprezentativ pentru tuningul romanesc.
    Aparitia in ultimii ani a unui numar din ce in ce mai mare de pasionati de tuning auto, cluburi sportive si firme de tuning, cat si a unei piete bine conturate ce necesita un spatiu de prezentare a ofertei si realizarilor in acest domeniu, precum si dorinta celor pasionati de tuning si motorsport de a ridica acest domeniu la rang de arta, sunt premise ce conduc la utilitatea acestui eveniment.

    Inca de la prima editie, Romanian Tuning Show isi propune sa atraga un public numeros si sa implementeze pe piata din Romania un nou curent ce mai tarziu va fi dezvoltat international, reusind sa includa cat mai multe tari participante. Chiar si la aceasta editie, lista de invitati speciai internationali este una foarte atractiva pentru publicul larg si pasionatii acestui curent.

    Romanian Tuning Show isi propune promovarea pietei de tuning din Romania si trendului acestei industrii printr-un program bine pus la punct care contine atractii din toate categoriile auto.

    - Pavilionul central din cadrul Romexpo Bucuresti va gazdui un salon expozitional in care vor fi prezentate masini modificate pe partea de styling exterior, tehnica sau styling interior, de asemenea si masini demo car-audio. Salonul se bucura de prezenta internationala, masini modificate din Ungaria si Bugaria vor fi dezvaluite in premiera in Romania.
    Din gama invitatilor speciali, salonul expozitional va gazdui mai multe arii dedicate diverselor ramuri ale motorsportului: arie special dedicata masinilor retro, arie special dedicata masinilor de raliu cu participarea mai multor echipe de raliuri din cadrul campionatului national de raliuri, arie special dedicata sectiunii offroad, cu participarea echipei oficiale Team Dakar Romania, arie special dedicata motocicletelor cu cateva proiecte prezentate in premiera pentru Romania, arie dedicata Federatiei Romana de Drag Racing, unde vor fi prezentate cele mai puternice masini de Drag din Romania.Firmele de profil auto din Romania, vor fi prezente cu standuri expozitionale unde vor dezvalui ultimele noutati pentru anul 2011. Vor fi prezenti impoartatori de piese aftermarket, piese de schimb, consumabile si accesorii, firme de tuning custom, importatori car-audio si companii de tuning tehnic.Cluburile de pasionati vor fi prezente cu standuri expozitionale, standuri care vor pune in valoare masinile si vor incanta publicul prin ingeniozitatea de prezentare a acestora.n cadrul expozitiei de Tuning nu vor lipsi concursurile care vor fi jurizate de Invitati Internationali, categoriile acestora fiind: Best Exterior, Best Iterior, Best Custom, Best Engine, Best Paint, Best Wheels, Best Car of Show, Best Club

    - Peste 30 de drifteri profesionisti se vor intrece in Etapa Speciala din cadrul Campionatului National de Drift organizat de FRD in asociatie cu GTT Racing. Vom avea parte de 2 zile impanzite de fum, derapaje controlate si mii de cai putere.
    Taxi Drift si demonstratiile vor incanta si mai tare publicul prezent la aceasta etapa. Vor fi prezentate de asemenea in premiera, cateva masini special pregatite pentru Drift si campionatul din 2011 din Romania.

    - Romanian Tuning Show aduce in fata pasionatilor de Car-Audio, prima etapa pe anul 2011 a campionatului Emma Romania. In cadrul acestei etape va avea loc un concurs de ESPL in care concurentii din toate colturile tarii vor testa presiunea acustica exercitata de sistemul audio. Demonstratiile Audio pentru public si Expozitia de car audio, alaturi de masinile demo surpriza aduse de oficialii EMMA Romania, vor garanta deliciul publicului larg.

    - O alta premiera in cadrul acestui eveniment este Competitia Nationala de RC DRIFT & RC CRAWLING care se afla la a doua editie pe anul 2011. Campionatul organizat de HPI RACING ROMANIA pentru automodele profesionale, va atrade pasionati si concurenti din intreaga tara pentru a se intrece la drifting si trial offroad, doar ca la scara redusa.

    - Cursa de indemanare care se va sefasura in Parcarea B exterioara va atrage piloti amatori si profesionisti din toata tara, pentru a se intrece pe un traseu tip circuit, pe asfalt si cronometrat cu sistem profesional pe baza de fotocelule. Spectatorii vor avea ocazia sa admire masinile special pregatite de raliuri si curse de indemanare in cadrul parcului tehnic. Pilotii profesionisti din campionatul national de raliuri vor incanta publicul cu ture demonstrative in cadrul acestui concurs.


    Invitati: Angyal Zoltan
    - Invitat special din UNGARIA
    - Campion Mondial Bike Stunt 2007
    - 4 motociclete preparate
    - Show cu fum, foc si sunet
    - Demonstratii maiestrie moto
    - Live show-uri in fiecare zi a evenimentului


    Concert: Vineri 13 Mai 2011, Grasu XXL & Bitza!
    Sambata 14 Mai 2011, Suie Paparude


    http://www.youtube.com/watch?v=Ji7bw...layer_embedded
    Aceasta este o scurta prezentare a evenimentului care zic eu ca va fii cel mai mare de acest gen din Romania.. Honda si-a anuntat prezenta deja cu un stand cu 3 masini din gama Sport, si ma gandeam daca sunt doritori sa va faceti si voi cei de pe HondaFan un stand cu 2-3-4 masini mai reprezentative de pe acest forum..Cei de pe vwforum isi fac un asemenea stand...

    Site ul evenimentului: http://www.romaniantuningshow.ro/

    Va stau la dispozitie cu orice intrebare aveti.. Multumesc

  • #2
    In sfarsit eveniment national de tuning fara $tuning pe afis. Ma bucur ca se face si asa ceva. Felicitari pentru initiativa. Sper sa fie un succes deplin evenimentul.
    CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
    NEW ???
    HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
    EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

    Comment


    • #3
      Multumim..si va asteptam

      Comment


      • #4
        Data se apropie ... un raspuns ar fi binevenit din partea noastra
        Touge is what we live for

        Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

        Comment


        • #5
          Eu unul voi fi prezent sigur ... ... acum sa vedem cum ne strangem , daca e sa mergem mai multi hondari ...
          sigpicwww.risingsunperformance.nl

          Comment


          • #6
            Eu unul voi fi prezent cu baietii din club...
            sigpic
            HellaJDM

            Comment


            • #7
              Si raspunsul a venit din partea noasta : tacere .....
              Se pare ca a inceput sa devina un obicei sa raspundem prin tacere sau sa batem campii cand se pune problema sa sprijinim comunitatea ...
              Touge is what we live for

              Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

              Comment


              • #8
                abseientism

                Originally posted by Vali_lj View Post
                Si raspunsul a venit din partea noasta : tacere .....
                Se pare ca a inceput sa devina un obicei sa raspundem prin tacere sau sa batem campii cand se pune problema sa sprijinim comunitatea ...
                Scuze in nume personal, am citit primul anunt si doar acum am vazut solicitarea de prezenta HondaFan.
                De acord cu "analiza" ta.
                Pentru viitor as astepta si o "instiintare" personala , am toate datele completate in Profil.
                Toti Oamenii sunt Trecatori
                Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Vali_lj View Post
                  Si raspunsul a venit din partea noasta : tacere .....
                  Se pare ca a inceput sa devina un obicei sa raspundem prin tacere sau sa batem campii cand se pune problema sa sprijinim comunitatea ...
                  Trist, dar adevarat
                  -------------------
                  There is no point of having if you can't share.

                  Comment


                  • #10
                    V-as fi putut ajuta eu cu expozitia catorva masini ... ori va faceam loc la noi in stand, ori va faceam rost de stand pentru comunitate ... poate data viitoare cooperam.
                    sigpic
                    HellaJDM

                    Comment


                    • #11
                      pai un fapt constatat de mult timp. userii de pe hondafan sunt in general (aproape toti) posesori de honda accidental (ca si mine de altfel) pasionatii adevarati din pacate sunt in alte comunitati (poate au motive serioase). din pacate asta este adevarul, "cultul" honda la noi e f rar si f underground
                      HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
                      HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
                      vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
                      KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

                      Comment


                      • #12
                        Pana la urma a fost cineva ??? Eu unul am fost si nu am ramas impresionat ... din pacate , majoritatea masinilor le stiam deja ...
                        @mad_wob : "cultul" honda e ffff rar ... din pacate ...
                        sigpicwww.risingsunperformance.nl

                        Comment


                        • #13
                          Eu am fost in toate zilele ... ma duc si maine.Per total a fost frumos, destul de bine organizat, fata de nebunia care a fost la patrutuning days.

                          Eu unul ma gandeam sa infiintez o comunitate pentru honda ... un fel de Japo Squad sau Honda Tech club, dar nu stiam daca am cu cine.
                          Last edited by Devu; 15-05-11, 10:10.
                          sigpic
                          HellaJDM

                          Comment


                          • #14
                            aduni vreo 40 in toata tara
                            HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
                            HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
                            vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
                            KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

                            Comment


                            • #15
                              Eu unul sunt pentru , Devu ...
                              sigpicwww.risingsunperformance.nl

                              Comment

                              Working...
                              X