SIRNEA_A/T: '05 Honda CR-V 2.0, Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sa-ti fie de bine...cati km are...???
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • #17
      62000km

      Comment


      • #18
        Inca e "adolescenta" !! Vezi ca pubertatea e dificila, tine-ne la curent cu "mofturile" fetei !!
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • #19
          Comandante...adolescenta a fost cand a iesit din parcul dealer-ului...la 62 deja sarita de prima tinerete......
          Ulei i-am pus "BUNICA".....d'ala de salate ca e frig afara ..la vara ii pun d'ala de prajit ...e mai gros tine mai mult...rezista la temperaturi inalte.......
          Sa nu uiti de uleiul la diferential.....neaparat....altfel ai sa-l auzi ca pe senzorul de temperatura din interior.

          Sa-mi zici si mie ce ti-a facut la "bazait"..si la mine se aude ...da trece repede ..cum am plecat de pe loc dispare.
          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

          Comment


          • #20
            Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
            [/B]Sa-mi zici si mie ce ti-a facut la "bazait"..si la mine se aude ...da trece repede ..cum am plecat de pe loc dispare.
            Eu am fost azi si mi-au zis ca nu are ce sa ii faca ... decat sa astept morartea sa subtila si inevitabila dupa care inlocuit ( undeva la 200 RON ).

            Si aprope de filtru de combustibil, ala care se gaseste la distribuitori auto ( tip capsula metalica ) nu se potriveste la ale noastre 05 - 06.

            Comment


            • #21
              dar modelul nostru are filtru de benzina??? eu am fost la un magazin de piese sa-mi iau filtrele si tipul de acolo mi-a zis ca nu exista filtru de combustibil. deci schimbam filtrul de benzina ??

              Comment


              • #22
                Nu are filtru de combustibil la vedere - ca sa zic asa - exista un filtru sita la pompa de benzina care este in rezervor....submersibila ....m-am interesat. Si eu am vrut sa cumpar dar ce mi-au oferit nu este pentru modelul nostru....se pare ca pentru ceva mai din urma...alt model CRV. Eu ma duc sa fac schimb de ulei zilele astea si ma interesez exact la ce perioada se umbla..daca se umbla la filtrul in cauza.
                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                Comment


                • #23
                  Originally posted by sirnea_a/t View Post
                  dar modelul nostru are filtru de benzina??? eu am fost la un magazin de piese sa-mi iau filtrele si tipul de acolo mi-a zis ca nu exista filtru de combustibil. deci schimbam filtrul de benzina ??
                  Da are filtru benzina insa unul mai special ca sa zic asa, este situat in rezervor si este din plastic ( cel putin asa am inteles de la Nea Stelica, mecanicul de la CARPATI )

                  Oricum filtrul de pe masina noastra are o viata destul de lunga, se schimba undeva la 80.000 KM, insa avand in vedere si calitatea carburantilor de la noi este bine sa il schimbi mai devreme ca nu strica.

                  Eu unul nu stiam cum arata acest filtru si am luat unul de la UNIX si am cam luat teapa ca nu se potriveste, iar cel OEM este fix 57 EUROS

                  Comment


                  • #24
                    Exact ce ti-am spus....
                    57 eu la 80-90 de mii chiar nu e o suma
                    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                    Comment


                    • #25
                      de miercuri pana sambata m-am plimbat 530km pe la munte, am avut un consum mediu 8,5. traseul a fost bucuresti-predeal, predeal-sirnea, sirnea-brasov, brasov-predeal, predeal-sinaia(cota1400, stana regala), sinaia-predeal, predeal-bucuresti, am bagat-o si la zapada pe la sirnea atat cat era sa raman blocat.deja m-am obisnuit cu masina, e super. abia astept sa vina vara sa o folosesc si ca dormitor pe la munte. la mine in talon dimensiunea la anvelope e 205/65/16 care e dimensiunea maxina care poate fi pusa??

                      Comment


                      • #26
                        abia astept sa vina vara sa o folosesc si ca dormitor pe la munte

                        In aceasta facilitate nu pune baza. Este foarte incomoda. Eu am incercat la pescuit de vreo 2 ori, te chinui, bancheta din spate este tare,iar pe scaunele din fata nici atat. Am luat un cort si am rezolvat problema.
                        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                        Comment


                        • #27
                          am inteles. merci de sfat

                          Comment


                          • #28
                            Tine cont ca sunt "scundac".....162 cm....ca daca eram ceva mai lung....peste 170...era si mai grav. Bancheta in afara faptului ca este tare nici macar nu este dintr-o bucata...te chinui ca dracu'....dormi pana la urma, eu a trebuit sa fac din sacul de dormit un fel de saltea...sa fie la nivel....am incercat in portbagaj...cu banchetele rabatate.....nu tine , in afara de asta unde lasam afara toate sculele si acareturile....am incercat si pe scaunul din fata....nu se pune problema. ...
                            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                            Comment


                            • #29
                              Mi-ati amintit de mult iubitul sezon de vara....cu dormitul asta la repezeala prin masina...desi am facut 10000km din iunie si pana in prezent...nu sa intamplat sa dorm in CR-V... in schimb de 1mai la mare ca si in anii trecuti sa dormit in jazz...banchetele rabatate, izoprene peste.... noi in saci de dormit..adica eu 1.79(94kg)+iubita 1.74(68kg) .. iar restul de bagajele in fata(masa,scaunele si alte acareturi)...recunosc nu e cel placut mod de a te odihni dar nici nu te trage curentu ca si in cort...(asta de 1 mai cand inca afara e frig)oricum mai mult de o noapte maxim doua nu am dormit la nici o iesire in natura... chiar sunt curios cum va fi anul acesta la capitolu dormit... cu CR.V-ul... din cate am vazut ultima oara cand am aspirat porbagaju si am rabatat si banchetele...ramane o denivelare o diferenta de nivel intre podeaua porbagajului si spatarul banchetei... deci trebuie improvizat sa poti dormii acolo ...uite aici un turrer era bun....
                              ovidiutaras
                              Member
                              Last edited by ovidiutaras; 08-03-11, 22:32.
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/ovidiutaras/

                              Comment


                              • #30
                                Am incercat si in portbagaj ...cum am mai spus ...da nu tine...nici cu saltea pneumatica.
                                CAt despre cort ..eu am un d'asta....YouTube - Pop up tent with a porch from Quechua!

                                Foarte bun.....si simplu de manuit....1 person,,foarte bun....
                                FLORIN CRISTEA
                                Senior Member
                                Last edited by FLORIN CRISTEA; 08-03-11, 23:22.
                                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                                Comment

                                Working...
                                X