Intalnirea nationala 22-24 iulie 2011!!!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intalnirea nationala 22-24 iulie 2011!!!

    Salutare!

    Ca si acum 2 ani, vad ca deschid tot eu topicul cu intalnirea nationala. V-a clocit la careva ceva, vreo idee, unde ar fi placut/indicat/bine/extraordinar sa facem anul acesta intalnirea "mare"?

    Ca si acum 2 ani, cand m-am ocupat de organizarea la Albac a INH 2009, sunt si acum dispus sa ajut cu ce pot daca cumva o "facem lata" pe undeva prin imprejurimi

    Veniti cu idei, ca minteni e martie si in 2 luni trebuie sa cam stim toate detaliile, zic eu.
    134
    16-17 Iulie
    14.93%
    20
    23-24 Iulie
    26.12%
    35
    30-31 Iulie
    20.15%
    27
    6-7 August
    16.42%
    22
    13-14 August
    8.96%
    12
    20-21 August
    13.43%
    18
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 06-05-11, 22:13.
    CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
    NEW ???
    HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
    EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP


  • #2
    Hoinar, merg cu toata increderea pe gustul si organizarea pe care o vei avea in plan!

    Comment


    • #3
      Mai putem incerca Ranca sau in zona Sebesului pe Valea Frumoasei la Oasa , peisaje superbe , asfalt proaspat turnat etc
      Touge is what we live for

      Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

      Comment


      • #4
        Daca nu ar fi fost bucata aia negativa de la finalul intalnirii de acum 2 ani, m-as fi bagat si anul acesta in organizare. Dar atata timp cat exista riscul sa se repete astfel de evenimente, prefer sa nu mai imi pun obrazul pentru unele persoane care nu merita. In rest, sunt dispus sa ofer ajutorul, fara nicio problema.

        Valea Sebesului este o zona superba, astfalt proaspat turnat in sus pana la Oasa, cazari se gasesc, deci dc nu?
        CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
        NEW ???
        HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
        EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

        Comment


        • #5
          mai ales ca sunt aproape....sigur ca da ))
          HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
          HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
          vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
          KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

          Comment


          • #6
            Ranca suna bine
            Most sports require only one ball, motorsport requires two...

            "how to make it in zi undistry or life"

            Comment


            • #7
              Ranca suna f bine!
              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

              Comment


              • #8
                Suna bine ca traseu, dar sta prost la cazare si obiectiv turistic de grup. Poate ne gandim totusi la o zona cu posibilitati mai mari de cazare si locuri ce ar merita vizitate.
                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                Comment


                • #9
                  Cazarea in zona Ranca este din belsug este staiune montana in primul rand , obiective turistice avem pestera muierii , trasee turistice ( perpedes ) , Transalpina deja asfaltata destul de mult , lacurile glaciare din zona ...
                  De partea cealalta Oasa-Sugag-valea frumoasei-valea sebesului predomina pensiunile si ceva moteluri , obiective turistice .. rezervatiile naturale din zona , traseele turistice cat si monumente ale naturii
                  Asta am gasit la prima cautare pe google .. cele de la ranca sunt cunoscute ..
                  Touge is what we live for

                  Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

                  Comment


                  • #10
                    La Ranca se gaseste cazare din belsug pentru toate gusturile, cu mancarea nu stiu exact cum mai e; era la Onix (parca asta era numele) restaurant, nu stiu pensiunile cum stau cu mancarea, daca trebuie sa vii cu ea de-acasa ori ne pot asigura ei.
                    Cat despre peisaj, e superb, si Transalpina face cu ochiu'
                    -------------------
                    There is no point of having if you can't share.

                    Comment


                    • #11
                      Pai se poate merge pe Transfagarasan si dupa aceea mers pe Ranca ( traseu cam lung ptr. o zi dar merita )

                      Daca se opteaza acest traseu ma declar si eu interesat

                      Comment


                      • #12
                        Traseul asta l-am facut si eu anul trecut dar mai altfel ...bucuresti -transalpina -cazare al ocna sibiului (+baie in lacuri)-transfagarasan-bucuresti.

                        On topic: Nu stiu cum e cu mancarea in zona Ranca , dar pe partea sugag-oasa pot spune ca mancarea este foarte buna ...
                        Iar ca obiective turistice presupun ca doar sambata si/sau duminica putem opta pentru asta. Ma gandeam sa organizam niste concursuri intre mebri/echipe ceva fun decat obiectivele turistice ... dar le putem organiza in functie de dorinte .
                        Touge is what we live for

                        Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

                        Comment


                        • #13
                          cazarea si mancarea este mai mult decat ok, si pana sus in ranca ne putem bucura si de proba din campionatul de VTM un pic
                          Most sports require only one ball, motorsport requires two...

                          "how to make it in zi undistry or life"

                          Comment


                          • #14
                            Cazare, restaurante, obiective turistice...
                            La cort, gratare, mancaruri facute la ceaun, foc de tabara, betii la foc, daramat corturi ca sa trezesti lumea...
                            The things you are scared of, are usually the most worth while...
                            If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Corbu' View Post
                              Cazare, restaurante, obiective turistice...
                              La cort, gratare, mancaruri facute la ceaun, foc de tabara, betii la foc, daramat corturi ca sa trezesti lumea...
                              da da da
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X