Vreau sa cumpar CR-V, vreau sfaturi!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ticker View Post
    Despre detaliile AWD / 4WD de pe generatiile de CR-V cam intereseaza pe toata lumea de pe topicul asta.

    De ex eu sunt curios care e maximul de cuplu transmis pe puntea fata pe toate cele 3 generatii de CR-V. Are cineva informatia asta?

    Ce-ar fi să facem un topic dedicat tracțiunii CR-V-ului? Nu cred că e complicat și dacă cineva are informații documentate, să le pună acolo. Topicul ăsta e deja o mare varză și nu prea am văzut chestii documentate. Repet, documentate, nu auzite și date mai departe. Mă aștept, cu ocazia noului topic, să dispară din topicul ăsta toate prostiile și off topicul.
    Mulțumesc


    L.E. Am facut eu topic nou despre AWD-ul CR-V-ului: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...193#post544193
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • https://www.youtube.com/watch?v=vEJ4...ature=youtu.be

      Comment


      • Ai pus asta ca sa fie avertizat un potential client de CR-V benzina cu cutie CVT, model ce nu se comercializeaza in Europa sau care e logica?
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • Logica este ca un client sa fie bine informat despre marca si modelul respectiv chiar daca nu se comercializeaza in Europa . Si scandalul VW a inceput in America apoi.... Daca era scandalul asta de la VW inainte sa cumpar eu masina clar nu ma aruncam sa-mi cumpar Skoda . Asa ca vorba presedintelui ales 'ghinion" !

          Comment


          • KMR, deci logica este ca n-o sa-si cumpere Honda CR-V.
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • Hai măi nene lăsați-le....cred că s-a lămurit toată lumea. AWD ....4x2...4x4...cum o fi ...bine că merge....am lămurit-o. G33k...vrea un CRV...despre asta era vorba...cred că în mare s-a lămurit...cel putin despre AWD de la Honda știe mai mult decât are nevoie...:-)...vorba e daca mai vrea CRV benzină 2,4....:-)
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • @teodoreanu
                nu stiam de faza asta
                multumesc de link
                nu mi se pare chiar asa de off topic
                "Ethics. That's always so inconvenient."
                Cal Lightman

                Comment


                • Si dacă tot am vorbit de tracțiune AWD CRV la mine cel puțin, am avut parte de rupere "totală" pe pantă cu gheață. Mașina nu mai răspunde la frână...accelerație...a plecat cu mine la vale...noroc că nu am avut nimic in spate. Am anvelope de iarnă nu all season. Am reluat manevra cu VSA anulat și a urcat fără probleme.
                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment


                  • Confirm ! Pe gheata/panta/rampa se misca ok, m-asteptam "mai tractor", dar e bine si-asa, cu VSA scos "tractor in brazda", drumuri de tara urate...roti de iarna noi....eu sunt multumit !!....asta apropos de "vreau sa cumpar CR-V", daca vrei doar 4x4 dur, exista alte masini, dar daca vrei un 4x4 bun si rafinat.....CR-V chiar merita banii !!
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • Topicul se numeste "Vreau sa cumpar CR-V, vreau sfaturi!"

                      Cine mai posteaza aiurea, inafara topicului, precum si ORICE alte replici, va primi warn sau ban (dupa caz).
                      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                      2 roti

                      Comment


                      • Salutari. De ceva timp urmaresc sa cumpar si eu un crv de pe piata sh, an 2009-2011. Ma poate cineva ajuta cu o verificare de vin pt a vedea daca a avut ceva daune masina de care sunt interesat? O sa merg si la verificare la asko, dar as vrea sa vad inainte daca a fost lovita sau daca a avut ceva dosare de dauna. Multumesc

                        Sent from my LG-H815 using Tapatalk

                        Comment


                        • Salut!
                          Daca te intereseaza un CR-v aproape nou ca si uzura *aproximativ 60.000km* km pot fi verificati in orice reprezentanta Honda , arunca un ochi si la cel care este aici pe forum la vanzare.

                          Comment


                          • Cum arata cheile originale de pe modelul fara face lift cel de pana in 2010. Cat sunt 2 sau 3? Ma uit la o masina si proprietarul are 2 cheii dar nici una briceag...

                            Sent from my LG-H815 using Tapatalk

                            Comment


                            • Din cate stiu eu (mai ales din propria experienta...) CR-V III modelul 2007-2010 (adica pana la facelift, nu are din fabrica chei briceag, sunt 2 normale, cu telecomanda pe ele.
                              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                              Comment


                              • Confirm !
                                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                                Comment

                                Working...
                                X