Vreau sa cumpar CR-V, vreau sfaturi!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai putea sa imi spui ce anume a-ti gasit voi ca ar mai fi de facut la ea? Probleme estetice sau mecanice?
    Multumesc.

    Comment


    • Frāne, anvelope, vreo 2 elemente de caroserie de vopsit.
      Oricum, am observat că piața din Romānia e mult peste media de preț comparat cu ce se găsește mai la vest (vorbesc de CR-V cel puțin).
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

      Comment


      • Originally posted by BlackMagic View Post
        ...Oricum, am observat că piața din Romānia e mult peste media de preț comparat cu ce se găsește mai la vest (vorbesc de CR-V cel puțin).
        Asa e, dar cu o negociere corecta, se poate lua si aici ceva decent...
        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

        Comment


        • A cumparat-o pe aceea de la Asko. Masina este ok, un set de de discuri de frana si placute nu sunt o avere. A primit roti echipate vara+ iarna.

          Comment


          • Felicitari!

            CR-V este o masina buna! Iar Asko, nota 10 pana acum.

            Comment


            • Da. Este foarte ok masina si merge ft. bine.
              Chiar ma bate gandul sa dau Stream-ul si sa ma orientez spre CR-V sau Accord cl7. Inca sunt nedumerit.

              Comment


              • clar CR-V 4WD - 2.0! Nu mai sta mult pe ganduri. Vezi ca la Asko au altul diesel la sub 9000 de euro.

                Comment


                • Motor diesel si sa mi-l dea degeaba si nu imi trebuie. Cine isi face sprante ca in ziua de astazi mai sunt rentabile se insala amarnic. Rentabilitatea motorului diesel s-a terminat odata cu aparitia Commonrail.
                  bogdi12001
                  Senior Member
                  Last edited by bogdi12001; 07-12-17, 18:34.

                  Comment


                  • Originally posted by bogdi12001 View Post
                    Motor diesel si sa mi-l dea degeaba si nu imi trebuie. Cine isi face sprante ca in ziua de astazi mai sunt rentabile se insala amarnic. Rentabilitatea motorului diesel s-a terminat odata cu aparitia Commonrail.
                    Eu zic ca esti cam aspru cu motorul diesel (cel de 2.2 cel putin) de la Honda.

                    Ce am eu pe CRV gen III (adica CTDI) are un singur mare pacat, este extrem de poluant...

                    In rest e fiabil (am peste 230k km fara reparatii si sper sa ajung cel putin pana la 300k...), e relativ silentios (cel putin in interior nu stii daca mergi diesel sau otto...), puternic (atat cuplu cat si putere), economic, asa ca nu stiu la ce te-ai gandit cand l-ai repudiat...

                    In sfarsit, probabil ca epoca diesel e tocmai pe cale sa se incheie, dar poti sa fii linistit, nimeni n-o sa-ti dea un motor diesel pe degeaba...!
                    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                    Comment


                    • Am facut referire strict la sistemul de injectie care este calcaiul lui ahile la un motor, acum ca la unii merg injectoarele 300000 si la altii la 90000 topesc pistoanele este alta mancare de peste. Daca o cumperi noua merge si diesel dar second hand clar nu se merita.

                      Comment


                      • Originally posted by bogdi12001 View Post
                        Motor diesel si sa mi-l dea degeaba si nu imi trebuie. Cine isi face sprante ca in ziua de astazi mai sunt rentabile se insala amarnic. Rentabilitatea motorului diesel s-a terminat odata cu aparitia Commonrail.
                        Yeap ! Si daca ii mai lipesti si un GPL te scoti la consum sub "tractorase" bine !

                        Comment


                        • cine vrea o super oferta de Honda CRv 2.0 Executive AT Sensing, cu discount de 8KEUR, adica 31.9 KEUR pret final sa-mi zica prin PM o adresa de mail.
                          Eu am primit de la un dealer, dar nu mai pot lua masina din motive de finante, asa ca e pacat sa se piarda.

                          Comment


                          • Nu e așa mare ofertă. Au fost 10 bucăți, de black friday cu 28.000. Aceeași configurație.
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • Nu aveau Sensing, din pacate. Era unul singur cu ADAS la 28.5k.

                              Comment


                              • Ahhh, ok atunci Scuze de dezinformare
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

                                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                                Comment

                                Working...
                                X