MotoGP 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by sebi77 View Post
    Trebuie sa te contrazic. In 2009 si Lorenzo a avut oase rupte dar a avut multe podiumuri. In 2011 Lorenzo a avut cele mai multe puncte adunate in MotoGp vreodata. Deci baiatul merge ca pe sine cu Rossi sau fara Rossi.
    Un adevarat campion nu are niciodata nevoie de scuze!
    Cu parare de rau si cu admiratie trebuie sa recunoastem ca Rossi e cam "out".
    Asta o zic fara intentii de a jugni pe cineva

    Oricat de impartiali vreti sa pareti, vad ca sunteti ofticati rau de dominarea lui Rossi atat de mult timp. Inventati tot felul de comparatii fara nici un sens ... pai ce fel de accidentari si cate operatii a suferit lorenzo in 2009 si cate curse a stat pe bara? Mai intai documenteaza-te si apoi dc e cazu poti sa contrazici. Cred ca ai uitat cine a castigat campionatu in 2009 , cand Lorenzo a mers asa de bine.

    In 2010, cine sa-l incomodeze asa de tare pe Lorenzo ca sa nu stranga puncte?
    Stoner, cel mai rapid pilot (dupa cum zice _41_)?
    Rossi de pe bara cu 4 curse lipsa, apoi operat si accidentat in continuare? Si totusi in conditiile astea a iesit al 3-lea, plus ca nu mai e la prima tinerete ca pustanii ceilalti.
    A avut Pedrosa o sansa mica dar l-a prins vantu de vreo 2-3 ori si fiind asa usor, a dat cu motoru de pamant

    Eu zic mai bine sa deschideti ochii si sa recunoasteti adevarata valoare a fiecarui pilot ... nici eu nu-l sufeream pe Schumacher ca om si caracter, dar ca pilot nu l-am pus niciodata mai prejos de unde a fost.

    Dar dupa cum ziceam, anul asta sau cel putin prima jumatate de sezon o sa va puteti bucura de nereusitele doctorului, insa mai apoi o sa incepeti sa suferiti din nou
    R 42659 - Milano Red Ep3

    Comment


    • #32
      Ce te-ai aprins asa stimabile??? Am specificat ca nu jignesc pe nimeni.
      Eu nu sunt aplaudacul nimanui. Mi-am spus parerea. Admir talentele din Gp dar nu sunt tipul de om "fan" pana la moarte.
      Nu ai fost atent, i-am atribuit toate meritele lui Rossi, dar ce e asa greu ca a imbatranit???
      Care e faza cu scuzele? Stii ca la Rossi a fost prima accidentare serioasa anul trecut? Lorenzo are mult mai multe accidentari la activ. Oricum era in fata tare Lorenzo pana la accidentarea lui Rossi. Pana la urma punctele conteaza.
      Nu are sens sa vorbim. Sunt toti piloti de exceptie ca doar de asta sunt in Moto Mondial si pe unii am avut ocazia chiar sa-i cunosc.
      hondatu
      Administrator
      Last edited by hondatu; 11-02-11, 23:10.
      www.sspbike.ro

      Comment


      • #33
        Nu m-am aprins deloc, insa eu nu inteleg de nici un fel comparatiile tale si incercam sa te fac sa te gandesti mai bine sa vezi ca, compari mere cu pere. Nu vorbeam de copilaria lui Lorenzo, cand a avut el accidentari si a suferit din cauza lor ci de anul trecut cand omul n-avea probleme, caci pe ala l-ai dat exemplu cat de bun a fost el.
        Dc tie la inceput de campionat 15-20 puncte ti se par "multe tare", inseamna ca nu prea te-ai uitat la motogp.

        In anumite conditii, orice om nu poate sa aiba randament maxim, iar tu o tii pe a ta ca e scuza ... dar de fiecare cu parerile, lui ce sa faci.
        Stiti ce mi-as dori? sa aiba toti exact acelasi material de concurs si atunci sa vezi cine este cu adevarat cel mai bun.

        Da, mai bine sa lasam campionatu sa ne bucure si om mai vedea noi cine are dreptate.
        R 42659 - Milano Red Ep3

        Comment


        • #34
          Iar te contrazic
          Ma uit la cursele GP, la toate, chiar mai pariez din cand in cand, ma uit si in reluare pentru ca, m-am dat la curse pe circuite afara si ma mai fortez si acum la cate una. Sincer nu vreau sa ne certam. Nu gandim la fel si gata.
          Cu punctele am exagerat din viteza.(erau 9 pct diferenta ) Eu ma bazez pe varsta lui Lorenzo si pe timpii lui destul de constanti. Accidentarile din 2009 l-au facut in 2010 sa mearga mult mai atent. Fiecare are sezoane bune si sezoane rele.
          Oricum va fi spectacol in 2011 datorita atator schimbari.
          Inclusiv piloti mai lenti poate vor fi foarte buni.
          Eu zic sa ramanem la pronosticuri si sa discutam fiecare cursa, dupa.
          La faza cu materialul de concurs sunt perfect de acord cu tine, dovada este Moto 2, unde toate motoarele sunt facute de Honda si e o bataie grava toata cursa.
          Cred ca esti de acord cu mine
          Si am scris mai inainte un lucru: Rossi va fi foarte greu de egalat vreodata
          Eu nu m-am suparat pe parerea ta si sper ca nici tu pe a mea.
          sebi77
          Senior Member
          Last edited by sebi77; 11-02-11, 23:13.
          www.sspbike.ro

          Comment


          • #35
            Originally posted by kinky_boy View Post
            Oricat de impartiali vreti sa pareti, vad ca sunteti ofticati rau de dominarea lui Rossi atat de mult timp. Inventati tot felul de comparatii fara nici un sens ... pai ce fel de accidentari si cate operatii a suferit lorenzo in 2009 si cate curse a stat pe bara? Mai intai documenteaza-te si apoi dc e cazu poti sa contrazici. Cred ca ai uitat cine a castigat campionatu in 2009 , cand Lorenzo a mers asa de bine.

            In 2010, cine sa-l incomodeze asa de tare pe Lorenzo ca sa nu stranga puncte?
            Stoner, cel mai rapid pilot (dupa cum zice _41_)?
            Rossi de pe bara cu 4 curse lipsa, apoi operat si accidentat in continuare? Si totusi in conditiile astea a iesit al 3-lea, plus ca nu mai e la prima tinerete ca pustanii ceilalti.
            A avut Pedrosa o sansa mica dar l-a prins vantu de vreo 2-3 ori si fiind asa usor, a dat cu motoru de pamant

            Eu zic mai bine sa deschideti ochii si sa recunoasteti adevarata valoare a fiecarui pilot ... nici eu nu-l sufeream pe Schumacher ca om si caracter, dar ca pilot nu l-am pus niciodata mai prejos de unde a fost.

            Dar dupa cum ziceam, anul asta sau cel putin prima jumatate de sezon o sa va puteti bucura de nereusitele doctorului, insa mai apoi o sa incepeti sa suferiti din nou

            Ma repet pentru ca vad ca e greu de inteles . Cazaturile lui Stoner si lipsa lui de la cateva curse nu-l fac mai lent.Cel mai rapid = timpul cel mai scurt in care se parcurge un tur de circuit! Sa faci asta pe Ducati care NU e cea mai rapida motocicleta dovedeste ca esti un pilot rapid.
            Sa fim seriosi totusi , marele Rossi a luat-o de multe ori de la Lorenzo la distanta pe aceeasi motocicleta adica campioana Yamaha. A luat-o si de la Stoner in 2007 de repetate ori .Prin urmare Rossi nu mai e Rossi ala care castiga cand voia el cu Gibernau sau Biaggi.
            A si ca tot ai zis de caracterul lui Schumacher ... Rossi e la fel de infect ca germanul si mai nou la fel de lent
            No signature

            Comment


            • #36
              sebi, faptul ca in 2010 a incasat prima accidentare serioasa din cariera lui spune multe despre cum merge acest multiplu campio.
              _41_, nu te conosc dar comentariile tale nu sunt foarte mature....si nici nu prea bat cu realitatea. campion la MotoGP - 2002, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009.
              lipsesc 3 din 9. probabil ca in acei 3 ani a fost batut de acele multe ori .
              a, inca ceva, eu chiar eram uimit de latura "umana" f prezenta la un astfel de campion. comparatia cu schumacher......sa fim seriosi.
              HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
              HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
              vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
              KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

              Comment


              • #37
                Mad_wob, te inseli cu aprecierile in ceea ce-l priveste pe colegul _41_. Nu spun asta doar pentru ca ale lui pareri coincid cu ale mele, dar chiar stie ce spune.
                N-ar fi tocmai rau sa-l cobori pe Rossi cu picioarele pe pamant, ca daca privesti cu mai multa atentie acele multe titluri ai cateva de scazut: 2001, 2002, 2003 au fost luate cu o Honda imbatabila. In acei ani, urmatorii clasati erau tot piloti Honda: d-alde Okada, Gibernau, Barros s.a.m.d.
                Ulterior, odata cu schimbarea motoarelor de la 500 cmc la 900cmc, au ramas doar cativa piloti cu motoare de 900 (cei de uzina), restul fiind de 500 cmc. A mai picat un an...
                Comparatia cu Schumacher? L-am vazut pilotand periculos de nenumarate ori, scotandu-l de pe pista pe Gibernau, Biaggi ori Pedrosa. Cel putin asta micu din urma e terminat si acum. S-a ridicat Lorenzo? L-au apucat istericalele, a si taiat-o.
                Dupa ce si-a luat-o de la Elias la Estoril, a facut un tam-tam teribil ca spaniolul piloteaza periculos. Cine vorbea...
                Nah, eu cred ca dreptatea e undeva pe la mijloc. E clar ca Rossi e un pilot excelent, in mod sigur cel mai bun pe care l-am vazut, dar nu e un sfant si nici nu mai imi pare un pilot spectaculos de cand a plecat de la Repsol Honda (poti sa zici si Nastro Azzuro Honda).
                Tu ai vazut cursele lui cat a fost la Repsol Honda?

                In final, ai idee de unde vin numerele 41, 31 si 74 ale colegului nostru?
                Macar pentru lucrul asta merita o tona de respect: nu oricine stie si pretuieste numerele alea!

                Comment


                • #38
                  41 - Noriyuki Haga
                  74 - Daijiro Kato
                  31 - Tetsuya Harada ??
                  www.sspbike.ro

                  Comment


                  • #39
                    eu sunt un inflacarat iubitor de curse, nu un inflacarat fan. pe rossi l-am remarcat de la inceput si m-a uimit in fiecare an. rossi a plecat de la honda la yamaha si toti radeau de el, ca s-a ingropat singur, ca nu are ce sa faca cu acea motoreta. a fost campion. a semnat prelungire de contract, aceleasi comentarii.....se duce jos....iar a castigat
                    din 1996 cand a terminat campionatul pe locul 9 are doar locuri 3 (doua), 2 (trei), 1 (noua) pana in prezent. eu nu stiu ce tot vorbiti voi aici dar astea sunt statisticile. sirul lung de succese este segmentat de diversi alti rideri ca doar nu e robot, dar sunt prea putine. nu e spectaculos dar e extrem de eficient, cine merge pe motor stie ce inseamna sa poti merge la maxim de eficienta si CONSTANT.
                    asumarea unui numar chiar si legendar nu atrage automat admiratia unor opinii. intr-o discutie nu o sa aprob o opinie pe care o consider eronata nici daca vine din partea unui mare campion.
                    HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
                    HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
                    vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
                    KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

                    Comment


                    • #40
                      din 2006 Ca in '96 inca alerga prin scoala si tragea fetitele de codite!

                      Comment


                      • #41
                        ce anume?
                        HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
                        HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
                        vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
                        KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by HonDanutzzz View Post
                          din 2006 Ca in '96 inca alerga prin scoala si tragea fetitele de codite!
                          Tragea fetitele de codite? Esti cam pe langa si aici.

                          http://www.motogp.com/en/videos/1996...after+the+race

                          YouTube - Valentino Rossi, 1996
                          www.sspbike.ro

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by sebi77 View Post
                            41 - Noriyuki Haga
                            74 - Daijiro Kato
                            31 - Tetsuya Harada ??
                            Cu siguranta, .

                            Pe Rossi l-am remarcat din 97, mai ales ca la 125 erau o multime de competitori (primii remarcati acolo fiind Sakata si Raudies).
                            In 98 am inceput sa-l urasc pentru ca a mers tot pe Aprilia, la 250, ca si in 99 cand l-a invins pe favoritul meu de atunci Tohru Ukawa. Nah, tot Honda vedeam peste tot...
                            De cand a incalecat Nastro Azzuro Honda, apoi Repsol Honda, mi-a cazut cu mare drag. Am impresia ca si acum mi-ar fi tare drag daca ar trece la Honda.
                            De altfel, asa cum am mai zis, cea mai buna si spectaculoasa perioada a lui Rossi a fost perioada Honda. Dupa ce a trecut la Yamaha, a inceput sa traga prea mult la rezultat, fara sa-si mai permita nebuniile incantatoare de la HRC.
                            vtin
                            Senior Member
                            Last edited by vtin; 12-02-11, 13:39.

                            Comment


                            • #44
                              Asa e . numerele vin exact de la japonezii mei favoriti
                              Numarul de la masina mea e AR74KTO .
                              De 14 ani de cand am avut acces la Eurosport am urmarit TOATE cursele din SBK-SS-GP(live sau inregistrate) + sute de curse din AMA-BSB-WTCC-BTCC-F1-FIAGT-NASCAR-Japanese GT-Endurance (4, 2 wheels) CART-IRL-WRC-Dakar -Supermoto-Formule de promovare, Competitii monomarca si cam tot ce se poate vedea si apatine de motorsport.
                              Cum altii saliveaza la Titanic sau filme cu VanDamme eu dau orice pt. o cursa buna.
                              Am fost si prezent (ca spectator)la curse de campionat mondial sau mai putin importante.
                              Daca spun ceva incerc sa o spun obiectiv ori le place la unii ori nu.
                              B.t.w ca tot se scria de Rossi cu fetite cu fundite, umbla vorba de mult ca ar fi gay ."femeia" lui presupusa fiind chiar Uccio ala cu care se imbratiseaza dupa curse
                              No signature

                              Comment


                              • #45
                                _41_ : man poti sa te uiti la toate cursele din lume, pt ca dc esti subiectiv degeaba iti dai cu parerea ca nu are nici o valoare. Tu iti aduci aminte mai mult ce vrei tu, Stoner a castigat un campionat cand Ducati era clar cu ochiu liber la tv mai rapid decat Yamaha. Si iti mai aduci aminte ce cauciucuri aveau fiecare? O fi mai rapid acu ... ce sa zic ramane de vazut

                                Voi va luati de performantele lui rossi cand el nu-si poate atinge potentialul maxim, de asta nici nu va inteleg

                                A si btw, zvonurile pot sa spuna si despre tine ca esti gay asa ca pana la proba contrarie nu le mai raspandi aiurea.
                                R 42659 - Milano Red Ep3

                                Comment

                                Working...
                                X