MotoGP 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • uite si confirmarea cel putin temporara http://www.onlinesport.ro/stiri/moto...-la-motogp.htm
    R 42659 - Milano Red Ep3

    Comment


    • Originally posted by CTRnovice View Post
      Cica accidentul ar fi fost din cauza lui Valentino Rossi care a sustinut ca se retrage din viata competionala.
      N-am inteles, ce inseamna acel "cica ar fi fost" ? L-a acuzat vreun oficial pentru incident ? (vreun link unde ai citit asta ?) Sau ai vrut sa spui ca s-ar simti el vinovat (aka ar avea remuscari) si de aceea presupusa retragere ?
      :::Polo 9N3 GTI:.:1.8T:.:BJX:.:150HP:.:ShadowBlue:::

      Comment


      • Dar v-ati aprins nu gluma! Am vazut intr-o dimineata in zilele de dupa accident pe sport.ro ca prezentatoarea a lansat ipoteza pe care v-am spus-o...de acolo acel "cica", pentru ca si mie imi venea greu sa cred cele mentionate...nu prea imi sta in fire sa vorbesc prostii si sa ma bag in seama aiurea

        Comment


        • Eu personal nu ma aprinsesem, ci doar eram curios, la momentul respectiv, crezand ca e vreun articol pe undeva cu mai multe detalii - de asta te-am intrebat.
          :::Polo 9N3 GTI:.:1.8T:.:BJX:.:150HP:.:ShadowBlue:::

          Comment


          • Pt etapa de la Valencia, din acest weekend, tatal lui Marco Simoncelli, a cerut ca in loc sa se tina obisnuitul minut de tacere, sa se tureze toate motocicletele, de la toate clasele...
            Intre timp, Dorna Sport a cerut federatiei ca numarul 58 sa fie retras de la clasa mare, astfel incat sa-i ramana rezervat lui SuperSic. In acest fel, 58 s-ar alatura numerelor 74 (Katoh) si 34 (Schwantz), ca numere ce nu vor fi niciodata folosite de catre alti sportivi.
            La Formula 1, Alonso a avut nr 58 pe casca, tocmai in memoria lui Marco.
            If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

            2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
            ex - 1986 Honda MT5
            ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
            ex - 2001 Honda Civic Type-R
            ex - 2007 Honda Jazz

            Comment


            • Valencia, ultima etapa a MotoGP-ului asa cum il stim. De la anul vom avea Moto1, CRT, Moto2 si Moto3.

              125 : Vinales, Terol, Faubel
              Moto2 : Pirro, Kalio, Aegerter
              MotoGP : Stoner, Spies, Dovizioso

              La 125, ultimul campion pe motocicleta in 2 timpi, este Terol
              La Moto2, Bradl a reusit sa se impuna
              La MotoGP, dupa cum era de asteptat, Stoner care a avut un sezon extraordinar, aducand un titlu mondial pt Honda in era motoarelor de 800 cmc.

              De asemeni, pe circuit s-a organizat o miscare de tip "tribute to" pentru Marco "Super Sic" Simoncelli, cu toate motoarele de la toate clasele pe pista, cea a lui Super Sic fiind condusa de catre Kevin Schwantz.
              http://www.youtube.com/watch?v=LwxstosxqOw
              If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

              2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
              ex - 1986 Honda MT5
              ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
              ex - 2001 Honda Civic Type-R
              ex - 2007 Honda Jazz

              Comment


              • Originally posted by Spider View Post
                De asemeni, pe circuit s-a organizat o miscare de tip "tribute to" pentru Marco "Super Sic" Simoncelli, cu toate motoarele de la toate clasele pe pista, cea a lui Super Sic fiind condusa de catre Kevin Schwantz.
                http://www.youtube.com/watch?v=LwxstosxqOw
                Am vazut in direct aceste momente si m-au impresionat la maxim. Nu stiu ce-o fi fost in sufletul prietenilor si familiei lui Simoncelli...
                CR-V e:HEV
                JAZZ GD1 CVT
                Ex: CR-V RE6

                Ex: RDX TB1
                Ex: Civic FD1

                Ex - JAZZ GD1
                Ex - ACCORD Type-R
                Ex - DEL SOL EH6

                Comment

                Working...
                X