Elita Motors (Chisinau)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    din pacate nu am cum sa ajung..
    ex CL7 AT 2006
    CN1 Sport 2005
    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

    Comment


    • #32
      Originally posted by cryo View Post
      da, 6 seara. de fapt vorbisem acum 10 minute cu ionut si mi-a zis ca pe la 7, ultima strigare...
      Ora 18 Cryo.

      Comment


      • #33
        ok, will be there
        2006 Accord CL7 2.0 MT

        Comment


        • #34
          am cautat oricare Honda inmatriculata in RO si nu am gasit nici una iar deoarece nu Va cunosc, nu m-am intalnit cu niciunul, chiar daca am parcat pe la 19 in fata showroomului.
          Referitor la deschidere, fiind singur, m-am cam plictisit. Au fost doar cuvantari scurte a directorilor HTEU si HTRO si a celor de la Elita. Au fost spuse si vre-o 2 cuvinte despre dezastrul din Japonia. In rest: fete frumoase, bijuteriile de masini prezentate afara, iar un CR-Z alb - in showroom. Deoarece am uitat sa iau aparatul foto, pozele au fost facute cu telefonul, asadar calitatea pozelor lasa de dorit

          http://www.honda-chisinau.md/
          Attached Files
          GriG
          Senior Member
          Last edited by GriG; 18-03-11, 23:39.
          | ex Accord CL7 2.0i (2007) |

          Comment


          • #35
            Din pacate, nu era voie sa lasam masinile parcate in fata showroomului, din motive de securitate (la deschidere a participat si primul ministru al moldovei, iar detaliul lui de securitate a tinut sa inlature orice masini "straine" din zona. Am vazut totusi ca l-ai pozat pe Ati, probabil nu stiai care din ei e. Citeste peste umarul meu si mi-a zis sa-ti transmit ca "era ala inalt"
            O solutie ar fi fost sa intrebi pe unul/una din cei cu ecuson Honda/ Elita5 cine e Ionut ,si ti l-ar fi aratat
            Mai multe detalii si poze cand ma intorc acasa. Pe scurt, a fost fain, sushi-ul a fost bun, fetele frumoase (mdeh, Chisinau), si cel mai important, se cunoaste clar amprenta lui Ati a' nostru
            Ionut, felicitari. Desi ai stat in umbra la deschidere, cam tie ti s-a datorat tot ce a fost facut acolo
            2006 Accord CL7 2.0 MT

            Comment


            • #36
              Foarte fain ce ati facut voi acolo! Felicitari!

              Comment


              • #37
                si eu initial am parcat imediat dupa showroomul Mitsubishi, insa dupa ce a plecat primul ministru am adus-o in fata showroomului. Ziceam ca o sa observati suporturile de placute cu HondaFan
                Originally posted by cryo View Post
                Am vazut totusi ca l-ai pozat pe Ati, probabil nu stiai care din ei e. Citeste peste umarul meu si mi-a zis sa-ti transmit ca "era ala inalt"
                O solutie ar fi fost sa intrebi pe unul/una din cei cu ecuson Honda/ Elita5 cine e Ionut ,si ti l-ar fi aratat
                In care poza? cea de grup? Sa fie persoana din mijloc? Daca da, salutari Ati/Ionut Si eu sunt inalt, dar uite ca nu ne-am vazut in multime :
                La intrare, la fetele cu lista invitatilor, le-am intrebat, insa au zis ca nu stiu
                Originally posted by cryo View Post
                ...Pe scurt, a fost fain, sushi-ul a fost bun...
                Sushi intr-adevar a fost bun, insa eu am dat de belea: am luat de pe masa ceva in forma de biluta verde in castravete murat parca si hapsan l-am bagat intreg in gura. Nu stiu daca ati gustat si voi, dar imediat mi-au dat lacrimile, nu puteam respira si am bagat repede inca sushi din urma ca sa treaca acel gust. Parca ar fi fost mustar dar foarte iute. Am dat repede cu suc ca sa treaca din acel gust si am iesit afara ca nu-mi ajungea aer. Dupa aceasta nu am vrut nimic sa mai gust de acolo
                Originally posted by cryo View Post
                Ionut, felicitari. Desi ai stat in umbra la deschidere, cam tie ti s-a datorat tot ce a fost facut acolo
                Ma asteptam si eu, ca poate vor prezenta pe cineva cu nume Ionut si astfel as putea da de voi, dar nimic. Doar o persoana incerca sa povesteasca de experienta sa cum a urcat prima data intr-o Honda si sarmanul, nimeni nu-l asculta, toti erau pe langa mese la sushi In rest, muzica, voie buna.... Felicitari Ionut!!!
                | ex Accord CL7 2.0i (2007) |

                Comment


                • #38
                  cred ca era pasta de wasabi
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    GriG in primul rand tin sa iti multumesc pentru prezenta ta la acest eveniment important pentru Honda in Moldova.
                    Ca sa iti raspund punctual:
                    Da, in poza de grup cel din mijloc sunt eu, precum si cel mic este baiatul meu.
                    Imi cer scuze dar erau peste 150 de persoane la lansare si era greu sa observ unele detalii.
                    Fetele de la intrare erau hostese externe si de aia nu te-au putut ajuta.
                    Sunt sigur ca vor fi multe alte ocazii sa ne cunoastem si sa stam la un "pahar de vorba".
                    Tin pe acesta cale sa iti mai multumesc odata tie, lui Cryo si lui Florin Slincu ( fostul administrator Ati Motors Company) ca au fost alaturi de mine intr-o seara asa de importanta.

                    Cu stima,
                    IONUT SAVIUC
                    Development Manager
                    Bd.Dacia,Nr.55
                    Rep. Moldova, Chisinau
                    Tel :+373 89 87 87
                    Fax:+373 56 76 66
                    Mobil :+373.69 09 27 87
                    +4740.213.651
                    E-mail: i.saviuc@elita5.md

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by ticker View Post
                      cred ca era pasta de wasabi
                      ticker multumesc de iluminare Am citit cu mare interes de pe wikipedia. Cred ca asta si era Stateam acum si radeam cu sotia, caci chiar la pranz povestind istoria mea de ieri, ii spuneam de acest gust parca de mustar si care nu se compara cu ardeiul, care tot ieri am mancat unul la pranz. Tocmai asta ii spuneam, ca la ardei simti acea iuteala care ramane mai mult timp, insa aici a fost ceva ca un fulger, si in plus simteam cum narile parca se desfac, asadar exact cum scrie si pe wikipedia. Uite asa, cu ajutorul tau, si cu experianta mea neplacuta am aflat de o mancare noua )
                      Originally posted by Ati View Post
                      Sunt sigur ca vor fi multe alte ocazii sa ne cunoastem si sa stam la un "pahar de vorba".
                      gata, sa stii ca te-am prins pe cuvant, si poate ne intalnim odata la un "pahar de vorba", iar cryo sa vina cu masina incaltata in jante si anvelope de vara Facem o intalnire HondaFan in Chisinau
                      GriG
                      Senior Member
                      Last edited by GriG; 19-03-11, 22:06.
                      | ex Accord CL7 2.0i (2007) |

                      Comment


                      • #41
                        chiar a fost incaltata cu jantele de vara, pana la urma
                        2006 Accord CL7 2.0 MT

                        Comment


                        • #42
                          nu mai comentez De atatea ori m-am uitat la pozele cu masinuta ta, le aratam si sotiei si ii spuneam cand termin cu leasingul, mi-ar placea ca si a noastra sa arate precum a ta. De mai mult timp am aceasta dorinta ascunsa de a vedea masina ta pe viu
                          Am fost prin ianuarie pe la Iasi, pe o zi si ma uitam in dreapta si-n stanga sa-ti vad masina, insa nu am avut norocul. Acum ai fost la Chisinau. Presupun ca am fost foarte aproape sa o vad, si iar am ratat-o. Vine ea, si ziua cand stam la un pahar de vorba la propunerea lui Ionut/Ati...
                          | ex Accord CL7 2.0i (2007) |

                          Comment


                          • #43
                            cu cea mai mare placere
                            2006 Accord CL7 2.0 MT

                            Comment


                            • #44
                              double posters strike again
                              cateva poze de la eveniment (in a treia poza puteti vedea cu cine faceti drive-tests la Honda Chisinau )

                              Click image for larger version

Name:	DSC_0711.jpg
Views:	1
Size:	58.1 KB
ID:	707339Click image for larger version

Name:	DSC_0719.jpg
Views:	1
Size:	53.2 KB
ID:	707340Click image for larger version

Name:	drive_team.jpg
Views:	1
Size:	55.9 KB
ID:	707341Click image for larger version

Name:	DSC_0733.jpg
Views:	1
Size:	57.5 KB
ID:	707342Click image for larger version

Name:	DSC_0688.jpg
Views:	1
Size:	44.9 KB
ID:	707343
                              2006 Accord CL7 2.0 MT

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by cryo View Post
                                chiar a fost incaltata cu jantele de vara, pana la urma
                                noroc ca te-ai revansat cu bombonele.. ca altfel nu te iertam ca m-ai scos noaptea pe ploaie pentru rotile tale

                                - FUN IS NOT A STRAIGHT LINE -

                                Comment

                                Working...
                                X