Elita Motors (Chisinau)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Elita Motors (Chisinau)

    Am placerea sa va anunt ca din 10 februarie 2011 va fi operationala reprezentanta Honda in Republica Moldova.
    In acelasi timp, dupa o "mica pauza", ma intorc in lumea auto, tot la Honda.
    Fotografii si mai multe detalii putin mai incolo.
    Mii de multumiri pentru cei care m-au sustinut in aceasta perioada, in special lui Cryo pentru excursiile la Chisinau.
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 06-05-11, 06:29.

  • #2
    Mult succes cu noul proiect Ionut!
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zaGini/

    Comment


    • #3
      Succes!
      Foarte frumos ca te intorci in activitate cu si pentru Honda! Pasiunea a invins, nu?

      L.E. Bad habits never die!
      HonDanutzzz
      Senior Member
      Last edited by HonDanutzzz; 29-01-11, 00:35.

      Comment


      • #4
        bad habits die hard

        Comment


        • #5
          Felicitari Ionut sa fie intr-un ceas bun !

          Comment


          • #6
            Bafta multa si sa fie intr-un ceas bun !

            - FUN IS NOT A STRAIGHT LINE -

            Comment


            • #7
              cine stie ce accoarda avea la drive test cryo pe acolo...a si locuit in chisinau!bre,da de baut cand dati,ca la alea se pricep fratii nostri!

              aveti grija la garantii.....pot fi letale..

              bafta!acolo nu exista norme E4/E5 la masina si taxe enorme la inmatriculari!deci ma astept la vanzari bune in zona!
              bafta john!
              ex CL7 AT 2006
              CN1 Sport 2005
              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

              Comment


              • #8
                WOW

                In sfarsit!!!!!! Bine ati venit!! sau o sa veniti

                Astept sa ne anuntati si adresa. Eu vin neaparat la deschidere caci la momentul dat sunt in Chisinau si as avea o mare placere sa cunosc echipa.

                Poti sa-mi spui daca exista sau va exista vre-o legatura cu service-ul NIFESTCOM? (http://honda-moldova.md/) La ei pe pagina web scrie ca pe langa service Honda mai vand si masini Honda...

                Importul se va face prin Honda Trading RO?

                BAFTA in noul proiect. Chisinaul e plin de Honde, in special CR-V. E adevarat ca sunt mai multe modele mai vechi, dar apar si noi deja. Multe modele sunt de pe piata americana, atat Accord, Civic chiar si vre-o doua Element am vazut, cat si Acura. Sper ca o sa vad cat mai curand pe drumuri si Accordul Crosstour. Masinile Honda sunt foarte mult apreciate aici, deci cred ca o sa aveti succes
                GriG
                Senior Member
                Last edited by GriG; 30-01-11, 15:06.
                | ex Accord CL7 2.0i (2007) |

                Comment


                • #9
                  Nu , cei de la Nifestcom nu sunt dealeri autorizati Honda.
                  Importul se va face prin HTRO.
                  Locatia va fi la Portile Orasului, in cadrul grupului Elita 5.
                  Pt Razvan, Showroomul temporar in Iasi l-am deschis in 2005 pe 10 Februarie, Complexul 3S din Iasi pe 10 februarie 2009, pe 10 Februarie 2011 va fi deschiderea operationala Honda in Chisinau. E mai simplu sa imi serbez ziua de nastere asa )

                  Comment


                  • #10
                    Faci ce faci si tot la Honda te intorci Felicitari pentru initiativa si pentru reusita, mai rar pe vremurile astea asemenea investitii!

                    PS: Tocmai am descoperit ca pasaportul nu mi-a expirat inca daca mai e valabila treaba pentru februarie da-mi un semn!
                    '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                    Fosta:
                    '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                    Javascript motherfucker in Iasi?
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                    Comment


                    • #11
                      Pentru unul dintre cei mai simpatici membrii pe care i-a avut forumul si pentru unul dintre cei mai profi vanzatori Honda din tara care s-au implicat in mod exemplar in activitatea acestui forum spun:
                      MULTA BAFTA si fie ca eforturile depuse la noua locatie sa dea aceleasi roade pe care le cunoastem de la ATI Iasi!!!
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • #12
                        Multumesc Udo.
                        Am intalnit o echipa care vrea sa faca un centru de excelenta, corelat cu pasiunea mea pentru acest brand sunt sigur ca e reteta castigatoare.

                        Comment


                        • #13
                          Bafta Ionut!
                          Sunt sigur ca o sa realizati numai lucruri bune.

                          Comment


                          • #14
                            John, always a pleasure Ma bucur sa vad ca in sfarsit incep sa mearga lucrurile.
                            Daca nu era in timpul saptamanii deschiderea, sigur eram prezent...
                            2006 Accord CL7 2.0 MT

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Ati View Post
                              Nu , cei de la Nifestcom nu sunt dealeri autorizati Honda.
                              Importul se va face prin HTRO.
                              Locatia va fi la Portile Orasului, in cadrul grupului Elita 5.
                              Pt Razvan, Showroomul temporar in Iasi l-am deschis in 2005 pe 10 Februarie, Complexul 3S din Iasi pe 10 februarie 2009, pe 10 Februarie 2011 va fi deschiderea operationala Honda in Chisinau. E mai simplu sa imi serbez ziua de nastere asa )

                              Va fi pentru inceput doar un showroom? adica inca nu discutam de un 3S?
                              Am inteles, intr-un an sau doi, tot pe 10 februarie o sa fie si 3S in Chisinau

                              Pe site-ul Elita 5 inca nu a aparut stirea, mai incerc si in alte zile si poate apare si o pagina web a showroomului, iar daca se permite, pe 10 februarie incerc sa ajung la portile orasului

                              Printre altele... Sunt sigur ca v-ati gandit, si totusi, vor fi invitate pentru filmari cei de la "Motoare" (JurnalTV) si "AutoExpert" (ProTV Chisinau)? - emisiuni despre lumea auto
                              GriG
                              Senior Member
                              Last edited by GriG; 31-01-11, 17:00.
                              | ex Accord CL7 2.0i (2007) |

                              Comment

                              Working...
                              X