FST: '10 Honda Accord 2.0 i-VTEC Executive A/T, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FST: '10 Honda Accord 2.0 i-VTEC Executive A/T, Crystal Black Pearl

    Salut
    Mai sunt cateva zile si se face 1 an de cand am intrat si eu in lumea honda.
    Am facut aproape 30.000 cu ea si pot spune ca am facut o alegere excelenta.
    Strangeam banii de ceva timp si cand m-am decis sa cumpar masina nu m-am uitat nicaieri, m-am dus direct la accord.As fi luat tourer dar nu aveau AT decat pe 2.4
    Masina imi ofera o satisfactie maxima in fiecare zi pe care o conduc.
    In unele dimineti chiar ma grabeam sa plec la serviciu cu gandul ca ma urc din nou in honduta.
    Are un motor extraordinar si vorba unui prieten dupa 3500 parca incepe leul sa rage in portbagaj.
    Are si minusuri
    -vopseaua
    -antifonarea
    -spatiul picioare locurile din spate
    -plasticul tare de pe usi
    -finisaje ff proaste in portbagaj
    Dar toate astea nu se vad in momentul in care ai calcat-o peste 3500.
    Toate cele bune,
    Florin
    '16 BMW 520xd
    '15 FK2
    ex '10 CU1
    ex '07 CL7

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos si prinde un pic de curaj sa pui si cateva poze.

    Toate cele bune!
    sigpic http://hondafan.etp.ro/gallery/v/danp/Jazz/

    Comment


    • #3
      sa te bucuri de masinuta la fel de mult in continuare!
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        o sa pun si niste poze, trebuie sa fac unele artistice si le urc apoi.
        Am uitat sa va dau si o veste buna.
        Acum cateva luni m-am enervat la maxin de navigatie si am facut reclamatie la Honda Europe ca sunt nesimtiti sa vanda masini in Romania cu un sistem de navigatie care nu poate fi folosit.
        Raspunsul a fost ca lucreaza intens la aceasta problema si in primavara 2011 o sa apara o harta cu marile orase din Romania.
        Florin
        '16 BMW 520xd
        '15 FK2
        ex '10 CU1
        ex '07 CL7

        Comment


        • #5
          Anticipez ca o sa le mai trimiti o scrisoare, la fel de vehementa, dupa ce vor scoate harta si iti vor cere bani pe ea .
          "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

          '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

          Comment


          • #6
            asta chiar ar fi tare sa-mi ceara bani ca nu am putut sa folosesc navigatia 1 an in Romania.
            Sincer, cred ca o sa trimita o scrisoare la toti clientii, o sa-si ceara scuze ca a durat atat de mult, si o sa ne cheme sa ne faca upgrade gratuit.
            Sau asta nu e valabil pentru Romania?
            Oricum nu e un capat de lume ca nu merge navigatia.
            '16 BMW 520xd
            '15 FK2
            ex '10 CU1
            ex '07 CL7

            Comment


            • #7
              sa o alergi cu placere!
              Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

              Comment


              • #8
                Originally posted by fst View Post
                asta chiar ar fi tare sa-mi ceara bani ca nu am putut sa folosesc navigatia 1 an in Romania.
                Sincer, cred ca o sa trimita o scrisoare la toti clientii, o sa-si ceara scuze ca a durat atat de mult, si o sa ne cheme sa ne faca upgrade gratuit.
                Sau asta nu e valabil pentru Romania?
                Oricum nu e un capat de lume ca nu merge navigatia.
                Eu unul nu cred treaba asta. Vrei softul pt Romanica, platesti. Ar fi bine sa fie cum zici tu
                ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

                Comment


                • #9
                  Originally posted by fst View Post
                  Salut
                  Mai sunt cateva zile si se face 1 an de cand am intrat si eu in lumea honda.
                  Am facut aproape 30.000 cu ea si pot spune ca am facut o alegere excelenta.
                  ...
                  In sfarsit te-ai hotarat sa apari si pe forum.
                  Fii bine venit!

                  Referitor la navigatie:
                  Pana apare softul, schimba tara cu una cu harta disponibila!
                  '18 BMW X1 18xd
                  '15 BMW i3 range extender
                  ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                  Comment


                  • #10
                    S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea in continuare. Treaba cu navigatia a fost analizata pe toate fetele, o asteptam de ani de zile, de anul trecut circula aceasta informatie ca, in primavara lui 2011 va apare harta pt Romania. Ca va fi gratuita, ca va fi vorba de o suma modica/decenta sau o suma fabuloasa vom afla atunci. Personal, dupa trei ani de asteptare, daca va fi vorba de o suma fabuloasa, cu toata dragostea pentru Honda, din acea zi o voi scoate la vanzare si voi schimba marca !! Sa fim, insa, optimisti !
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • #11
                      @FST Felicitari pentru masina!

                      @Willy - Parerea mea e ca ar trebui sa fie gratuita si harta Romaniei... doar ai cumparat masina cu navigatie integrata iar alte tari aveau deja harta inclusa, deci n-au luat bani in plus la achizitia masinii!
                      Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                      Comment


                      • #12
                        Cand ati cumparat masina vi s-a spus ca are are harta Romaniei sau v-a promis cineva ca atunci cand apare v-o da pe gratis? Daca nu si totusi ati decis sa o achizitionati inseamna ca ati acceptat situatia. Nu o sa fie nici un upgrade gratuit, va asigur.
                        ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

                        Comment


                        • #13
                          Multumesc tutoror. Multi km si voua fara incidente.
                          @gabrielb Una e sa ti se spuna si alta e sa vinzi o masina care o astfel de dotare.
                          In toate actele pe care le-am semnat(mare atentie semnat) la achizitia masinii nu scrie ca navigatia nu e functionala in Romania.
                          Vor trebui sa dovedeasca ca pretul masinii era mai mic in Romania tocmai pentru acest inconvenient, navigatia nefunctionala in Romania.
                          Intrati pe site-ul hondatrading, gasiti la dotari navigatie...scrie undeva ca nu functioneaza in Romania...(da..la mine pe un singur lucru, pe manualul de utilizare..pe care l-am primit dupa ce am comandat masina si dupa ce am platit-o si pt care nu am semnat nimic).
                          Toate cele bune
                          Florin
                          ps: once again...Nu e un capat de lume, e doar o problema de imagine
                          '16 BMW 520xd
                          '15 FK2
                          ex '10 CU1
                          ex '07 CL7

                          Comment


                          • #14
                            Ce acte ai semnat referitor la navigatie? Sa inteleg ca tu ai stiut ca hartile includ si Romania?
                            ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

                            Comment


                            • #15
                              Eu nu o inteleg pe asta, cum adica sa ma puna sa platesc harta romaniei? Au vandut masina cu navi? Da. Nu funtioneaza in romania? Ok, no problem, dar nu ma pune sa platesc de 2 ori acelasi lucru! E mai ieftina masina in ro pt ca nu functioneaza navigatia? Nu cred. Deci atata timp cat ti-am platit navigatia, cu toate ca mi-o dai "stricata", fa tot posibilul sa mi-o repari, pe banii tai!
                              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                              Comment

                              Working...
                              X