Soferi de weekend

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    intalnirea de la AFI a fost mai undercover sa spunem , doar pentru anumiti membri.
    Touge is what we live for

    Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

    Comment


    • #32
      nu am zis ca este naspa , dar este "boring" si exact asa o sa ajunga si forumu asta daca nu terminam cu "disputele" astea fara rost intre useri...

      Comment


      • #33
        Originally posted by Vali_lj View Post
        intalnirea de la AFI a fost mai undercover sa spunem , doar pentru anumiti membri.
        Inteleg ideea ca unii dintre membri nu se "halesc" intre ei , dar cand vine vorba de masini (probabil singura noastra pasiune comuna) , de ce ne trebuie bisericute?

        Comment


        • #34
          ForumuL asta este deja boring pentru multi dintre useri, insa ceea ce s-ar putea sa te surprinda este faptul ca mereu apar oameni noi, care acum au luat legatura cu Honda, sau sunt pe punctul de a o face si se intereseaza! Comunitatea nu inseamna useri care sa se pensioneze de aici, asta e clar! Oamenii vin, isi iau informatia de care au nevoie, se mai amuza un pic dupa care pleaca! Sa-ti dau exemple de useri cu contributii extrem de valoroase care au plecat? Oamenii mai au si viata reala, nu doar aceea de "user". Mai vine un copil in familie, se mai schimba jobul, masina ... pasiunile mai trec, gusturile se schimba ... Nu se rezuma totul le "boring" decat daca privesti superficial lucrurile!
          De fapt ... asta este si menirea forumului (si probabil a tuturor forumurilor), sa acumuleze informatii de la oameni, pe care sa o puna ulterior la dispozitia oamenilor!
          Peace!

          Comment


          • #35
            Ai perfecta dreptate , dar nu prea se mai vede "informatia" din cauza problemelor , disputelor , discutiilor pe teme care au fix nici o legatura cu domeniul auto . Inca mai am speranta ca lucrurile astea sunt trecatoare...

            Comment


            • #36
              Si eu sper asta, dar stim amandoi ca nu se va schimba prea mult! Daca se aplica Regulamentul la sange e dictatura, daca nu se aplica e haos. Si asta in conditiile in care sub 10% din userii activi au un aport efectiv la calitatea forumului.
              Timpul este insa singurul care va linisti apele ... iar functia "search" de forum nu va disparea, ca atare cine este interesat sa gaseasca raspunsuri in ceea ce priveste Honda, aici pe forum o va putea face inca multa vreme, pentru ca informatia exista! Ea trebuie doar descoperita... si asta nu o va putea schimba nimeni oricat de multe ineptii se vor elucubra in scris! Si cine are nevoie de raspunsuri concrete si exacte, le cauta! Iar informatii de limba romana despre Honda cat contine site-ul Hondafan, nu cred ca contin multe site-uri pe www, iar pe forumul Hondafan.ro exista atat de multe experiente impartasite incat imi este greu sa cred ca exista o problema al carui raspuns sa nu se afle ascuns undeva p'aici! Asta e o certitudine!

              Comment


              • #37
                Originally posted by Vali_lj View Post
                intalnirea de la AFI a fost mai undercover sa spunem , doar pentru anumiti membri.
                eu nu inteleg de ce au numit-o intalnire Hondafan, daca nu avea nicio treaba cu forumul. nu era mai simplu sa-i spuna intalnire Honda? zic si eu, nu dau cu paru', dar ma seaca tare lucrurile de genul asta.
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • #38
                  A fost o intalnire misto, intre cei care aveau Honde mai vechi de 2000. Am fost invitat telefonic asa cum multe intalniri se petrec telefonic.
                  @quicksand, nu stiam ca nu ai fost invitat pentru ca mi-ar fi placut sa nu fiu singurul cu Accord4 pe-acolo. Mai schimbam si noi o maslina o bulina (apropos, stiu pe cineva care dezmembreaza un Accord 4 daca te intereseaza piese). Ulterior nu s-a postat, nu stiu de ce. Dar ii astept pe cei care au facut poze sa posteze ceva pe-aici. Eu am facut 2 poze cu telefonul si daca nu apare nimic mai de calitate o sa le postez eu.
                  @Dragos: Nu stiu cine a numit-o intalnire hondafan, dar a fost o intalnire intre pasionati ai masinilor Honda.
                  @Vali: Ma asteptam sa fii si tu acolo. Nu am fost eu organizatorul si nu am facut eu invitatiile.
                  @all: Cine mai organizeaza intalniri ar fi bine sa posteze chestia asta pe forum, nu sa dea doar telefoane.
                  Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                  La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                  Comment


                  • #39
                    chiar nu se punea problema de invitatie , masina oricum nu e pregatita pt nici un fel de poze , al meu este accord V ( am inca o masina pt piese, merci frumos).

                    Comment


                    • #40
                      @accord4ever : nu a fost vorba de invitatie ci doar de bunul simt al celor care au facut aceasta intalnire si care fac parte din comunitatea hondafan in rest nu comentez , ma bucur in schimb de numerosii posesori de honda "pre 2000" care au participat si ii astep si la intalnirile hondafan.
                      Vad ca a dat caldura .. poate punem de prima intalnire pe anul aceste Hondafan .
                      Vali_lj
                      Tech Geek
                      Last edited by Vali_lj; 09-02-11, 12:29.
                      Touge is what we live for

                      Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

                      Comment


                      • #41
                        @Vali: stii ca am fost la intalniri hondafan, nu cred ca de asta se poate pune problema.
                        Dar daca tot se incalzeste, hai sa ne vedem sambata la 12 la Academie. Daca are cineva alta propunere sa o posteze.
                        Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                        La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                        Comment


                        • #42
                          Vin sambata la Academie, desi e cam devreme la ora 12!

                          Comment


                          • #43
                            Ok, propune o ora. Daca e mai pe seara promit sa-mi pun capacul de roata lipsa :P
                            Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                            La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                            Comment


                            • #44
                              Daca tot se cer pozele, hai ca pun eu ce am facut.
                              Le gasiti aici: http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=392
                              Gargauni VTEC la cap

                              Comment


                              • #45
                                Vin si eu daca e pentru prima data la o intalnire. Asta daca se voteaza ora - sambata sa fie ...
                                EX Honda Accord CU3 Executive
                                EX Honda Accord CL9 Executive - http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=389
                                Toyota Hilux 2.4TD - http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=486

                                Comment

                                Working...
                                X