Accord CL7 - Date Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accord CL7 - Date Generale

    As vrea aici sa facem un fel de WIKI - cu detalii despre Accordul CL7 (sigur ca multe vor fi potrivite si pentru alte tipuri de Accord)..
    Deci incep eu:

    Capacitate rezervor: 65l

    Becuri Accord CL7
    Faza scurta (Xenon) D2S
    Faza scurta Halogen HB4
    Faza lunga HB3
    Becuri parcare W5W
    Indicatoare stg / dreapta W21W
    Lampa ceata fata H11
    Lampa spate W5W
    Lampa marsarier W21W
    Indicatoare spate stg/ dreapta W21W
    Lampa ceata spate W21W
    Iluminare numar inmatriculare W5W
    Lampa Stopuri W21/5W
    A 3-a lampa de stop W21W
    Plafoniera C5W
    cci
    Senior Member
    Last edited by cci; 03-12-10, 16:09.
    Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red



  • #2
    Coduri OEM

    Filtru ulei: 15400-PLC-004
    Filtru aer: 17220-RAA-A00
    Filtru benzina: 16010-ST5-931
    Filtru polen: 80292-SDA-A01
    Bujii: 9807B-5615W

    La cerere as putea sa mai caut si altele.
    Spor.

    L.E.: Acum am vazut ca exista un topic oarecum similar mult mai "bogat".
    http://hondafan.ro/forum/showthread.php?t=5941
    silviu
    Junior Member
    Last edited by silviu; 13-12-10, 10:33.

    Comment


    • #3
      la model SSE faza scurta halogen este H1.
      cel putin asa e la mine

      Comment


      • #4
        Am vazut topicul ala - se pare ca are multe chestii in plus ...
        Eu voiam doar un mic appendix
        Mai trebuie sa adaug chestii de genul:
        - dimensiuni, greutate
        - acceleratie (0-100, 0-200), consum oficial
        - coduri de culori
        - etc.

        Nyxon - e posibil sa ai dreptate - H1 este un bec larg raspandit, eu nu stiu de unde am gasit HB4
        Am cumparat eu din Kaufland becurile - W5W si C5W cate 2 in pereche - fabricate de Osram - pret ~5 RON perechea. Mai trebuie sa completez cu restul becurilor, n-am gasit nici un kit care sa aiba mai multe becuri din ce-mi trebuie, iar majoritatea kiturilor oricum aveau becuri Hx si erau no-name.
        Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


        Comment


        • #5
          as fi curios data stiti careva reprizele pt. CL7, gen 80-120 (in a III-a, in a IV-a), 90-120 samd....

          pt. civic am gasit aici: http://www.zeperfs.com/en/fiche1453-...ic-1-8-fk2.htm, dar pt. CL7 nu am gasit nimic
          07 Honda Civic Type R Milano Red
          Ex: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT Taffeta White

          Comment


          • #6
            Putin mai greu de descifrat dar ...

            Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

            Comment


            • #7
              cine naiba face reprizele alea (40-60 km/h, 90-120 km/h) in treapta 4 sau 5? Vrei reprize? fa-le cu a 2-a, maxim a 3-a... Din ce zic ei acolo, repriza 40-80 km/h e in 8.8s in treapta a 4, in conditiile in care 0-100 e 8.9s (din date oficiale, ei vad ca au scos 8.3, ceea ce nu ma surprinde foarte mult)
              2006 Accord CL7 2.0 MT

              Comment


              • #8
                Astia vad ca au scos 8.3 sec pana la suta cu CL7 facelift. Vazusem un test facut de AMS si tot 8.3 era dat 0-100 kmh, dar era varianta pre-facelift (fara VSA). Oricum, timpul e cel corect zic eu, si eu apreciez tot un 8.5 sec sau sub la CL7 cu jante pe 15'' sau oricum unele usoare. La 17'' treaba se schimba radical, ai un 9 sec lejer...
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • #9
                  Pai asa orice masina scoate timpi mai buni cu jante usoare. Totusi, honda da aceiasi timpi de acceleratie si pentru varianta cu jante de 15" tabla si pt cea cu jante de 17".
                  Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                  Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                  ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                  Comment


                  • #10
                    Sub 9 nu am reusit nici eu cu jante de 17", doar intre 9.0 si 9.3
                    Audi A6 Allroad
                    Daca esti interesat da-mi de stire, daca nu, da de veste mai departe!

                    Comment


                    • #11
                      mult mai important decat 0-100 mi se pare 80-120, adica un caz tipic de depasire, foarte des intalnit in trafic

                      civic-ul cu 5.6 sec (80 to 120) mi se pare ca realizeaza un timp foarte bun
                      07 Honda Civic Type R Milano Red
                      Ex: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT Taffeta White

                      Comment


                      • #12
                        Depasiri 80-120 km/h, cand ma grabesc, fac cu a 3a, in nici un caz cu 4-5. Alea sunt asa niste cifre ca sa aiba ce compara la nivel global
                        Audi A6 Allroad
                        Daca esti interesat da-mi de stire, daca nu, da de veste mai departe!

                        Comment


                        • #13
                          EU m am hotarat sa mi pun becuri LED pe semnalizare fata si spate. Banuiesc ca Honda accord 2004 nu are functia de becuri arse. Imi poate spune cineva exact ce tip de bec sau ce tip de soclu este cel original? Sa nu comand aiurea. Multumesc
                          Care e diferenta intre Steaua si o buburuza? Buburuza are mai multe puncte!!

                          Comment


                          • #14
                            Sigur nu stiu... dar in lista mea din prima pagina apare W21W.
                            Ai putea comanda in plus si W5W si C5W ca sa fii sigur (din astea am gasit eu la Kaufland, marca Osram - cam 5 RON perechea de fiecare tip, W21W n-am gasit).
                            Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                            Comment


                            • #15
                              Am gasit W21W T20..la concluzia asta am ajuns ca sunt pe semnalizare si frana. le am comandat dar vin la sf lunii. 11 lei perechea cu 11 leduri.
                              Care e diferenta intre Steaua si o buburuza? Buburuza are mai multe puncte!!

                              Comment

                              Working...
                              X