S ALEX: '02 Honda Accord Type R, culoare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • S ALEX: '02 Honda Accord Type R, culoare?

    Salutare baieti!

    Sunt nou pe forum, nu stiu exact unde sa incep si eu un thread... inainte de asta, am stat si am citit multe topicuri de aici, am vazut ca sunt multe honde, multe typeR-uri, fapt ce ma bucura nespus de mult, chesita e ca al meu este un Accord Type R.

    Revenind la masina, e o Honda Accord, Type R, 2.2, 212 CP, an fabricatie 2002. Sunt unic proprietar, masina e luata de noua de la Carpati Motors, si, si acum merge excelent chiar si la cei 148000 km. Ce e drept, ultimii doi ani a cam stat izolata in garaj, am inlocuit-o tot cu un accord, dar diesel. De curand am scos-o din nou la alergat...totusi, pot sa spun ca nu i-a prins prea bine "pauza", s-a cam pus praful pe ea, dar o revizie completa a "pus-o pe picioare" si acum poate sa zburde din nou...! Totusi a ramas o chichita care ma framanta, o garnitura uzata de la caseta de directie si din cauza careia imi pierde lichidul de servo, imi face zile amare... si bineinteles ca de bine ce am scos-o i-am facut praf un cauciuc intr-un canal din bucuresti! asta e asa, ca bonus, avem masini prea bune pt drumurile noastre...!!!

    Modificari majore inca nu i-am facut, doar la exterior, bara fata, bara spate, evacuari, eleron iar la interior sistem audio alpine, desi, sincer sa fiu ma bate gandul sa merg si mai departe, sa ii mai dau ceva caluti in plus! singura problema e ca, e o masina destul de rara, si cum vine ea din fabrica, de la mama ei, e cam maxim ce se poate face! oricum, daca aveti anumite sugestii sau pareri, le primesc cu placere...! Inainte de toate, la un dyno test bun, in bucuresti, trebuie neaparat sa o duc... ceva recomandari?

    Poze, momentan nu am, promit ca o sa pun.

    Va pup si sa va conduceti hondutele cu mare placere...!
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 17-11-10, 10:08.

  • #2
    Salutare si tie!
    Adica ai doua Honde si stai ascuns?!
    Bine ai venit printre noi! Sa le folosesti sanatos si multi km fara probleme.
    Poate ai timp si de niste poze, mai ales cu Accordul Type-R.
    '18 BMW X1 18xd
    '15 BMW i3 range extender
    ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

    Comment


    • #3
      Bine ai venit printre noi!
      Dadada, toata lumea asteapta poze cu R-ul.
      Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
      sigpic
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

      Comment


      • #4
        Salutare,

        Chiar ma intrebam cine il are pe "celalalt" ca te-am vazut o singura data in trafic.
        Stai cumva pe undeva pe bulevardul Unirii?
        '02 CH1 - Black Accord Type R

        Comment


        • #5
          sa te bucuri de ea multa vreme. e o "pasare rara" nu doar in Romania ci si pe afara.

          Ca topic merge si aici, mergea si la raritati.

          P.S. ce culoare e?
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            Hai cu pozele... performanta uitate pe aici

            Comment

            Working...
            X