BLACKMAGIC: '07 Honda Accord 2.0 M/T Executive, Black Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grom, poate.
    Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
    epitesti.ro
    anunturi.epitesti.ro

    Comment


    • @sandreiutz - pare un pret decent. E important sa provina de pe o masina benzinara, si nu diesel, si sa fie din 2007, ca sa poti folosi hartile upgradate. Despre montaj, eu din pacate nu stau bine cu timpul liber, zic pas. O sa incerc sa fac un topic cu conversia non-navi to navi, poate mai intereseaza si pe altcineva.

      @S O R I N - am vazut xcarlink care merge perfect - calitativ, citire melodii/foldere, etc., si cu stream prin bluetooth, si unul cu un foarte mic whining (l-am sesizat cu greu, doar cand era liniste/schimba melodiile).

      @pretorian - multumesc, e bine de stiut, acum insa imi trebuie pivotii inferiori. Superior am pus OEM cand am schimbat, si vad ca-i ok.
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

      Comment


      • Merci de Info BM.
        Intre timp investesc banii de pe NAV in kit ambreiaj, e f tare pedala si nu ma pot obisnui.
        Sunt sigur ca nici mult nu mai are asa ca mai bine bag banii in ambreiaj deocamdata. am si cumparat kit-ul de la XTR...
        The Only Easy Day Was Yesterday

        Comment


        • Cu pivotii inferiori de pe fata am rezolvat dpdv inlocuire, cu ajutorul Cox Motor; mi-au trimis un set noi de pivoti OEM, i-am trimis pe cei reclamati defecti inapoi la nici doua luni de la inlocuire, sa rezolve garantia cu Honda EU. Astept raspunsul final, nu intru in mai multe detalii.

          Mai departe, epopeea Volksparts si garantia amortizoarelor continua. Dupa ce au acordat garantia pentru amortizoarele puntii spate, refuza fara motiv intemeiat acordarea garantiei si pentru cele ale puntii fata, desi defectul reclamat este acelasi, defect constatat si certificat de Asko.

          Din pacate oamenii sunt de cea mai joasa speta, cocalarie acoperita de numele firmei.
          La predarea amortizoarelor spate, m-au asigurat ca le trimit in Olanda la Koni, pentru testare. Dupa ce le-am cerut testele efectuate de Koni, mi-au trimis o poza in maghiara cu niste grafice, care zic ei ar reprezenta testele pe care le-au efectuat asupra amortizoarelor. Nici pomeneala de Koni Olanda.

          Drept urmare, am depus plangere la ANPC contra Volksparts. Aviz amatorilor de Koni, mai bine le cumparati de-afara !

          Va urma.

          LE
          Partea buna e ca cele de pe spate au cu totul alt comportament fata de cele care le-am avut initial, comparate de noi; pe full soft sunt mai oem like; desi soft, la fel de stabile.
          BlackMagic
          Senior Member
          Last edited by BlackMagic; 12-05-15, 10:53.
          -------------------
          There is no point of having if you can't share.

          Comment


          • Dupa aproape 8 ani minuati petrecuti impreuna cu multe momente frumoase si amintiri placute, am lasat negresa in grija altcuiva, si-i urez sa se bucure de ea cel putin la fel de mult cat ne-am bucurat noi.

            Acestea fiind zise, topicul se poate inchide, multumesc tuturor pentru suport si ajutor.
            -------------------
            There is no point of having if you can't share.

            Comment


            • Felicitări! Chiar sunt curios la ce vei trece.
              Eu am testat BMW seria 3, Mazda 6, Honda CRV. Dar īncă nu m-am hotărāt.

              Dacă poți scrie-mi pe pm cāt ai luat pe ea.
              Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


              Comment

              Working...
              X