ALN : '01 Honda Civic Type-R, Nighthawk Black & Orange

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ALN : '01 Honda Civic Type-R, Nighthawk Black & Orange

    Daca tot nu am vandut masina pana acum si deja am lasat foarte mult pana la un pret de nimic, imi fac timp pt un topic.
    Asadar, ctr-ul este din 2001,model cu a/c; acum are 123.000 km, eu am luat-o acum 2 ani la 110.000 cand a fost adusa din Germania.
    I-am pus un short-ram Injen(de la Tom) si evacuare supersprint(de la Andrei Tentean) dar la care am schimbat finala pt ca era f mare, grea si silentioasa.
    Am tinut-o numai pe Motul 300V 5W40, si de cand am luat-o am schimbat mai multe la ea, deoarece nu era intr-o stare tocmai perfecta: telescoapele fata, discuri fata EBC turbo groove cu placute ceramice, si altele mai marunte gen rulmenti, pivoti, bucse...
    Acum 2 saptamani am schimbat si caseta de directie (am gasit de pe un ep2 cu 50 mii km din 2005, dezmembrat) pentru ca se accentuase un joc ea; am citit ca e un defect general la ep3...
    Mai sunt de pus la punct si altele la ea, mai marunte, dar care necesita timp si din pacate nu prea am la dispozitie . Oricum acum masina merge ok si k20-ul trage la fel ca in prima zi :d
    Ca planuri de viitor, daca nu se va vinde masina, as vrea sa ii dau un paint championship white si alte jante...
    Cam atat pentru acum, enjoy un filmulet de acum o saptamana de la un vtm local, de langa Craiova:
    YouTube - Viteza in coasta Ghercesti 2010 ALN Honda Civic Type R
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 07-10-10, 08:58.

  • #2
    Vezi ca pentru caseta exista kit de reparatie. Deobicei zgomotul provine de la o bucsa care se poate comanda la Honda si nu cred ca trece de 20 euro.
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • #3
      Am schimbat flansa aia care costa 17 euro de 2 ori, dar s-a dovedit ca nu a fost asta...problema era in carcasa unde se prind bieletele, prinsese un joc.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Doc View Post
        Vezi ca pentru caseta exista kit de reparatie. Deobicei zgomotul provine de la o bucsa care se poate comanda la Honda si nu cred ca trece de 20 euro.


        nici vorba,
        si eu am schimbat flansa aia de care vb tu
        "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

        Comment


        • #5
          I: Ce e mai frumos decat o Honda Civic?
          R: Doua Honda Civic

          Asadar de curand mi-am luat un civic fd1. Dar pentru noua masina voi face un topic separat, unde ii este locul.

          Comment


          • #6
            Ooooo, ce frumos. Ce nr ai? Privat daca nu vrei aici. Sa am si eu la cine sa dau flash.
            E noua sedaneza sau second?

            Comment


            • #7
              Originally posted by Seth View Post
              Ooooo, ce frumos. Ce nr ai? Privat daca nu vrei aici. Sa am si eu la cine sa dau flash.
              E noua sedaneza sau second?
              Deocamdata am numere rosii de Gj ) (am luat-o de la dealerul de acolo)...So it's a brand new one!

              Comment


              • #8
                poate ne spui si noua cat de "lenesa" ti se pare fata de de EP3, sau mai sti poate ca nu e
                07 Honda Civic Type R Milano Red
                Ex: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT Taffeta White

                Comment


                • #9
                  Originally posted by ALN View Post
                  Deocamdata am numere rosii de Gj ) (am luat-o de la dealerul de acolo)...So it's a brand new one!
                  Sa o stăpāneşti sănătos atunci şi fără probleme

                  Comment


                  • #10
                    Pfff ce priveliste minunata, tare as mai vrea sa fac si eu asa o poza, eu deocamdata o am doar pe aia alba

                    Multi km fara probleme!

                    PS: E facelift?
                    '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                    Fosta:
                    '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                    Javascript motherfucker in Iasi?
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Seth View Post
                      Sa o stăpāneşti sănătos atunci şi fără probleme
                      Merci frumos! Keep in touch, poate o punem de o intalnire cu cat mai multi hondari din craiova, ca am observat ca s-au inmultit!

                      Comment


                      • #12
                        Felicitari pentru surioara mai mica!
                        Sa va plimbati impreuna cat mai multi km
                        R 42659 - Milano Red Ep3

                        Comment

                        Working...
                        X