Sfaturi achizitie Honda CRX del Sol

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    fata all the way
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

    Comment


    • #17
      Daca nu ma insel singurele care au strict tractiune spate sunt S2000 si NSX. Da nu stiu sigur.
      '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
      '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

      Comment


      • #18
        asa stiam si eu dar am gasit pe cateva forumuri din state unde discutau despre tractiunea pe spate si eram putin confuz.....mersi
        eventual daca stie cineva cate kg are aprox? e destul de mica si cu motorul de 1.6 vti 160 CP cred ca e destul de sprintena.
        HONDA CIVIC EG4

        Comment


        • #19
          Pai avem colegi care au Del Sol. Trimite-le un PM si ei o sa iti spuna exact greutatea. Cred ca trebuie sa fie in jur de 950 - 1000 kg.
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

          Comment


          • #20
            Originally posted by Lith View Post
            Daca nu ma insel singurele care au strict tractiune spate sunt S2000 si NSX. Da nu stiu sigur.
            Si Honda Beat. (plus toate seriile S din istorie)

            Comment


            • #21
              Merci de lamurire. Imi imaginam ca seria S avea tractiune spate da n-am gasit explicit si oficial.
              '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
              '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

              Comment


              • #22
                del sol-ul are vreo 1250 kg cred
                ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
                '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

                Comment


                • #23
                  Nope, am gasit aici: 1080 sau 1175 kg, depinde de model.
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • #24
                    Nope, am gasit specificatiile: 1080 sau 1175 kg, depinde de model.
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • #25
                      nu stiu de ce aveam impresia ca e mai greu. oricum stiam ca e mai greu decat civic-ul EG
                      ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
                      '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

                      Comment


                      • #26
                        Sfaturi achizitie Honda CRX del Sol

                        Salut apelez la acest forum pentu niste sfaturi: As vrea sa imi cumpar o honda del sol cu motorul Vti (am gasit pe okazii pe la 2000 de euro). Mi se pare o masina super dar ne avand experienta in domeniul honda puteti sa imi spueti si mie care suntpartile rele in achizitionarea unui asa model? Adica piese scumpe? greu de intretinut motorul? Consum? Mie mi se pare o masina super si nu inteleg de ce tot cocalarii isi cumpara animale: ursi, pisici.... cand ai la dispozitie o groaza de masini japoneze.

                        Comment


                        • #27
                          bine ai venit , din cate am auzit , dau probleme la chedere ,apa poate patrunde in interior , si portbagaj , schimbatul lor este de multe ori o problema pentru ca un set nou costa destul de mult !
                          motorul... ca orice B16A2 ...bullet-proof ,daca i s-au schimbat cele necesare la timp ...daca nu, poate da semne de consum excesiv de ulei ,cele cu multi km le poti intalni un pic zgomotoase din cauza LMA-urilor uzate !
                          consumul variaza de la sofer la sofer , dar ca medie, afara 8-9% , in oras ceva mai mult!
                          bafta la cumparaturi si te asteptam cu prezentarea

                          Comment


                          • #28
                            Pai daca e asa cum zici tu este vis.

                            Comment


                            • #29
                              2000 euro este pretul prea mic, sunt inmatriculate in RO ?
                              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                              Comment


                              • #30
                                2000 de euro este un pret aproximatig gasit pe mobile in alte tari.

                                Comment

                                Working...
                                X