ROBBY_ALESSIO: '09 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC Absolute i-Pilot, Alabaster Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ROBBY_ALESSIO: '09 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC Absolute i-Pilot, Alabaster Silver Metallic

    Hola lumiliiiii
    Fiind 2 zile liber singur singurel acasa m-au facut sa ma distrez si in acelasi timp sa fac ordine pe rafturi
    Pe C3 am remontat adoratul xenon caci pe un far nu mai functiona si am fost nevoit sa repun normale (dar de 100)


    Iar ca Honda sa nu fie geloasa i-am pus DRL pe pozitii iar in plus activand doar functia coming/leaving home ; montat "bila de la schimbator cu cea Mugen....apoi ....i-am montat si lumini albe deasupra picioarelor + lumini (logo Honda) "anti balta - cum le chem eu " care se aprind cand deschid portiera (activabile/dezactivabile din buton)



    Video cand o sa-l incarc pe retea sau direct pe grupul nostru pe Facebook
    Pana atunci toate cele bune




    Sent from my IP6S+ using Tapatalk
    Robby_Alessio
    Senior Member
    Last edited by Robby_Alessio; 03-03-17, 11:12.
    HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
    CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

    Comment


    • Xenonul ala fara lupa e groaznic !
      Si nu zice ca Civicul nu are lupa, ca e altfel de oglinda interioara.

      Comment


      • Oglinda e la fel la Civic, dar are cipuercuta aia...
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by mariod13 View Post
          Xenonul ala fara lupa e groaznic !
          Si nu zice ca Civicul nu are lupa, ca e altfel de oglinda interioara.
          Esti sigur?!!! 😂😂😂 e groaznic?!!! 😂😂😂
          Daca-l pune "Dorel" in spatele blocului si il mai si lasa nereglat ca sa vada "lumilii" ca el are "beace" cu xenon e logic ca e groaznic
          Daca-l pui cu "cap" si reglezi cum trebuie nu deranjeaza deloc te asigur... 👍🏻 Si pe deasupra mai are si "ciuperca" aia in fata 😜
          Ma supara "becurile strambe" deci nu vreau sa deranjez ...
          In plus am prostul obicei ca Dupa reglaj sa-mi pun sezutul in cealalta masina ; sa merg in fata iar femeia cu c3-ul in spate , si cu telefoanele collegate la "hands free" vorbim sii dau indicatii ce sa faca ... dar ...de 2ori am pus Xenon pe ea in 7ani (pe C3) si niciodata nu am avut nevoie de alte modificari 😌
          Civicul nu are lupa dar are "ciuperca" !!!! 😳 (ca sa il copii din nou pe @ticker)
          Deranjeaza?nu as prea crede 👍🏻
          In fine...nu intru in amanunte ca nu e frumos... Fiecare are dreptul la cuvant/parere...dar cateodata e bine sa taci 😜
          Robby_Alessio
          Senior Member
          Last edited by Robby_Alessio; 06-03-17, 18:03.
          HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
          CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

          Comment


          • Care "ciuperca" la Civic ??
            Civicul are altfel oglinda, facuta pentru bec xenon.
            C3 are oglinda pentru bec halogen, care da lumina in alt fel.
            -----
            Problema nu e din spate (cum testezi tu), ci cand vii din sens opus.
            Poate italienii au altfel ochii.

            In fine, ma retrag, ca cica asa e bine, "cateodata sa taci".

            Comment


            • Te asigur ca nu da probleme [emoji1303]
              Nici pt cine sta in fata nici pt cine vine din sens opus [emoji1303]
              Civicul cu xenon OEM are ciuperca


              Sent from my IP6S+ using Tapatalk
              HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
              CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

              Comment


              • Pentru ca doua sunt mai bune decat una
                Click image for larger version

Name:	AA681713-50BD-4453-9C7D-E026785ED8F1.jpg
Views:	1
Size:	60.3 KB
ID:	726030
                HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                Comment


                • Bravo! Felicitări! Sa te bucuri de noua achiziție! Detalii?

                  Comment


                  • Originally posted by RemusMihai View Post
                    Bravo! Felicitări! Sa te bucuri de noua achiziție! Detalii?
                    salut. Mersi
                    '12 Honda Accord Tourer (CW3) 2.2 I-DTEC 150HP Ex Advance , Culoare: Antracite
                    cu tot ce se putea pune din fabrica pe ea
                    Super chetia cu mentinerea vitezei in functie de trafic (ACC) SI pe banda (LKAS)
                    Am cumparat-o in iunie cu 53k km , in august am plecat in concediu in UK si sincer pe drum am jucat carti , acolo am colindat aproape toata Anglia (Irlanda si Scotia incluse) Acum sunt deja la +65k km :P
                    Poze din cate vad nu mai e posibil sa incarc in mod normal deci inutil sa deschid un "theard" al ei
                    HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                    CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                    Comment


                    • Aug !!! tuturor... De mult nu am mai scris pe aici !!! 😬😅Timpul trece... noi imbatranim... masinile macina mai milti sau mai putini kilometri... una “hiberneaza” in garaj... cealalta se “distreaza”
                      Cateva “chichite” utile nu numai pt a o infrumuseta puse...
                      Am avut si prima “regenerare fortata (mama lui de DPF&#129324 dar ma asteptam caci din octombrie pana “acum” a facut putini Km si mejoritatea in oras sau distante scurte.
                      Am trecut revizia cu ochii inchisi... am schimbat incaltarile de vara ... am fost pe circuit... am fost langa circuit (ca spectator) Le-am scos la vanzare apoi m-am razgandit...si multe altele... Acum mi s-a pus pata pe CRV-ul Hybrid si ... astept momentul oportun
                      care o voi da cred ca se subantelege fiind diesel 😅🤷🏻♂
                      Incarc ceva poze cu:
                      “Culetto” - alias FN1
                      &
                      ”Muso” - alias CW3
                      HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                      CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                      Comment


                      • Led-uri pe numarlumini ambientale cu telecomanda + alba la deschiderea oricarei portiere DRLvechile incaltari de vara (acum se bucura alt Accord de ele)noile incaltari de varala reviziene-a si ninsSpectator pe Mugello CircuitCuletto
                        ... tot asa (frumos ) a ramas asteptand sa intram pe EuroShuttle

                        Intrand in Shuttle


                        Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
                        Robby_Alessio
                        Senior Member
                        Last edited by Robby_Alessio; 07-03-19, 15:30.
                        HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                        CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                        Comment


                        • Prima regenerare fortata 70ā‚¬ regenerare + curatire si test (gratuit)

                          Am injurat 2 zile (apoi mi-a trecut ... se intampla...o rezolv pe asigurare) cand mi s-a inchis o poarta (dreapta...era bicicleta fetei in spate si nu am prins-o in carlig pt a sta fixa) la garaj si culmea exact pe mijloc am luat-o !!!

                          Cat timp am fost in UK L-am ā€œvirusatā€ si pe cumnatuā€™

                          Facand-ul sa uite Fordul (Mondeo-preferatul lui) cu un frumos (lui ii place la nebunie... mie asa si asa dar tinand cont ca e Honda nu mai conteaza) ā€˜13 Civic 1.8 EX AT

                          In UK am avut un Lexus ce m-a facut sa ma ā€œindragostescā€ de hybride

                          Mi-e dor de Romania... mi-e dor de casa ... si cred ca vara asta vin in tara (cu avionul... cu masina in nici un caz) ...Infine... viata merge inainte ...


                          Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
                          HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                          CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                          Comment

                          Working...
                          X