ROBBY_ALESSIO: '09 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC Absolute i-Pilot, Alabaster Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Bingoooooooooooo ) am reusit...scuzati...
    HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
    CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

    Comment


    • #32
      Originally posted by godspeed View Post
      S-o stapanesti sanatos, nu stiam ca are gpl tare...poti pune poze cu instalatia.
      uite aici mane...http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/
      HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
      CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

      Comment


      • #33
        Ieri va spuneam despre navigator ca nu are incarcate pozitiile radarelor,camerelor ......si ca recalculeaza extrem de greu... asa ca azi dimineatza am dat telefon la reprezentantza cerand explicatii....raspunsul a fost... : - pe dvd-ul original nu sunt incarcate aceste optiuni cerute de dumneavoastra daca le vreti veniti la noi si discutam...spunand ceva de un soft Tom-Tom (exact ceea ce urasc eu primul navigator cumparat fiind un tom-tom Go care a sfarsit prin a fi aruncat pe geamul din dreapta in timpul mersului...pe undeva pe langa Barberino dupa mai bine de 3 drumuri la magazinul de unde il cumparasem pt a cere explicatii si mereu spunadumi.se ca softul e de ultima generatie...si nu au ce sa.i faca ...asa este nici eu nu am reusit s-ai fac nik nici macar cu soft-uri de pe net piratate... asa ca Gramin Roules-"parerea mea") iar cu recalcularea cred ca un uppload al soft-ului va rezolva asta.....Deci zilele astea cand am timp asta am sa fac pt ca oricum trebuie sa merg sa.mi iau actele de la ea (pana acum am avut actele provizorii) si de la vechea masina pt a putea merge la asigurare sa o inchid (asigurarea veche) si sa.mi dea diferentza de bani...va voi tine la curent despre tot ceea ce mi se va spune......daca va intereseaza...
        HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
        CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

        Comment


        • #34
          Mersi Robby, macar puteau pune si ei butonul gpl/benzina in locul la butoanele de incalzire in scaune (cele 2 din stanga si respectiv dreapta brichetei)
          Apropo...ca o paranteza, eu am detector de radar montat in bara iar unitatea centrala pusa in stanga plansei de bord langa gura de ventilare fixa, si ma opreste un militian de la rutiera...si uimit face: asta e Gpl-eu, eu calm ii zic, nu e un detector de radar
          '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

          Comment


          • #35
            Din punctul meu de vedere, masina ta e perfecta! Pacat ca nu are 4 usi si nu e orange. Glumesc! Cati litri are rezervorul gpl? Iti inteleg entuziasmul perfect. La ora actuala nu exista o masina de serie care poate egala originalitatea si stilul interiorului din civicul 5d . Design de 2012!
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/oprescutoma/

            Comment


            • #36
              ) si el ce a spus...??? pe mine ink nu m-au oprit aici sa ma intrebe de detector dar in schimb am de multe ori mirarea sa fiu intrebat la vre-un semafor sau in vre-o parcare ce e ala....si cand le spun mi se raspunde fff speriat oooo ai grija sa nu te prinda ca sunt interzise aici ...si de aia am in portbagaj intotdeauna hartiile de la el ca daca imi spune cineva ceva scot hartiile si le arat ca scrie ca e sub autorizatie intregei europe...gata ies ,,,,poate intru sa va mai povestesc dupamiaza...depinde ce am de facut pana atunci bafta all...(cand am timp o sa-ti/va povestesc faza tare cu politistii/comunitari de la rutiera asta vara cand am fost acasa ...)
              Robby_Alessio
              Senior Member
              Last edited by Robby_Alessio; 29-09-10, 15:14.
              HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
              CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

              Comment


              • #37
                Stiu "OprescuToma" ... in nici un caz nu vroiam sa ma compar cu masinuta ta .Eu cred ca fiecare Honda este speciala in felul ei,dar si cat de speciala o face stapanul ei...conteaza mult Rezervorul are 38 de litri (vezi foto in galerie cea cu datele implantului scrise pe rezervor) a si inca ceva speciial pentru tine... cea cu consum instant la 125 cu CC-ul (cruise-control) activat ca sa nu risc vreo poza la politie...din cauza vitezei...(unul dintre defectele masinei-ii place fffffff mult viteza)
                Robby_Alessio
                Senior Member
                Last edited by Robby_Alessio; 29-09-10, 13:15.
                HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                Comment


                • #38
                  Saluty again... acum va povestesc:-
                  Faza tare referitor la pol comunitara rutiera : " asta vara acasa ...intr-o ziulik fiind pe drumuri de dimineatza ramas fara lei...si vrand sa schimb ceva bani ma opresc la CEC-ul de pe str.Brailei (cel pe langa ex restaurantul "piano" BGDSTA poate-si mai aduce aminte unde) si nefiind locuri de parcare las masina langa bordura in fatza unei consignatii pe avarii si cu a mea femeie inauntru zicandu-i ca daca vine cineva sa spuna ceva,sa mute ea masina sau sa ma cheme pe mine pe tel ...intru in filiala cec...astept randul ajung la casa si cand intorc capul la masina era unul cu shapk langa,vorbind cu nevasta...ii spun casierei ca pana numara ea banii ies la masina ca este un man-in-bask langa ea si ma intorc imediat...ies, ajung langa masina salut si il intreb daca este vre-o problema...el mi se prezinta f politicos si-mi spune ca stationez langa o statie de autobuz si ingreunez circulatia !!!!?!? (e o strada de 3 benzi dar hai.)...zic ok am intrat sa schimb bani si daca nu am loc de parcare unde sa o las?!? si oricum nici 2 minute nu am de cand m-am oprit si ca iau banii si plec imediat...el la fel de politicos imi spune : uita-ti puneti masina acolo indicandu-mi un loc peste strada apoi sa vin sa vb ...zic OK dar mai intai stai sa-mi iau actele si banii schimbati...zice insistent lasati actele domnu puneti masina acolo apoi mergeti la cec...ok..intru fac ce trebuie sa fac ma intorc merg la ei la masina le dau actele si-mi spune : domnu stiti ca asta este amenda de la 4mil la 12 mil....zic da!?!? ok o fi...si ce e de facut ?!? el imi spune ...noroc de sotia dumneavoastra ca nu sa dovedit a fi ceea ce gandeam noi si dumneavoastra sunteti respectuos si fara figuri de italia in cap (mi-a povestit apoi femeia ca , cand eu eram inauntru el i-a cerut actele ei si ea nu intelegea caci este italiank i-a spus sa vb in engleza , el nervos nu si nu si sa-i dea pasaportul , ea ca nu are pasaport el si mai si zicandu-i din nou... ea ca nu are si daca vrea act are cartea de identitate ...el a luat-o a controlat-o vizual si cand veneam eu i-a inapoiat-o apoi urmand ceea ce v.am spus...) zic ce !?! poi ca stiti ca sunt multe pustoaice care se intorc de afara cu baietii si uita sa mai vb romaneste vb o italiana de balta iar cand le iei mai tare dau actele si se dovedesc ca sunt romance apoi e de ras...zic ok si...iese celalalt din masina spune ca sunt ok cu actele mi le da iar el zambind imi face verbalul scriin-d la suma amenzii avertizment taind sumele... si la fel de politicos imi spune ca, cat timp stau in tara sa fiu foarte atent caci hiene sunt peste tot mai ales cand vad numar strain...zic : mc si daca vor de o bere (si eu caine ))) ) el nu multumim prefer sa dorm linistit noaptea in pat....iau avertizmentul multumesc si plec.... THE END (pozele discutiei sunt in galerie)
                  BILA ALBA din partea mea acelor oameni...si mai ales ca nu sa.u dovedit a fi ceea ce ma asteptam...bine baieti continuati asa
                  Robby_Alessio
                  Senior Member
                  Last edited by Robby_Alessio; 30-09-10, 13:05.
                  HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                  CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                  Comment


                  • #39
                    Dada, si eu mai opresc acolo dar pt 1 minut, maxim 2 pt ca in permanenta stau cei de la comunitara pe acolo. In ultimul timp chiar am dat de agenti ok si la comunitara dar si la rutiera.
                    Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                    sigpic
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                    Comment


                    • #40
                      Hello again...(sunt la munca si nu am ce face ca fapt divers si m.am hotarat sa intru iar aici... ) ) V-am spus ca voi merge la reprezentantza pentru acte si am profitat intreband/stresand mecanicii si baiatul care mi-a vandut-o:
                      1-mi se pare ca trebuie sa apas mai tare pe frana pentru a frana sau e doar o impresie de a mea? ... raspunsul fiind ca sunt noi iar materialul folosit la pastile este extrem de dur si ca pana se uzeaza putin asa va face.
                      2-pe acel baiat care mi-a vandut-o l-am intrebat despre navigator si a spus ca se invarte el si poate-mi face rost de un dvd cu toata europa inclusiv cea de est, (eu avand doar cea de vest) dar ca pentru radare nu ma poate ajuta pentru ca ar trebui schimbat tot navigatorul, chestie platita si ca daca l-as schimba trebuie schimbat si nu stiu ce la comenzile vocale...sau ca posibil sa nu mai poata fi utilizabile (deci raman ca poza butoanele) lucru extrem de scump si ca nu merita...
                      3-tare de tot unde am ajuns de la intrebarea asta (fiind o curiozitate personala) : ce vrea sa zica acel "Z" de pe cauciucuri ( 225/45 ZR17 91Y ) in libret scriind fara "z" ?
                      ...raspunsul a fost : nu conteaza , nu afecteaza ceea ce este scris in libret
                      Referitor la acel "z" mi-a spus direct marca cauciucului
                      -el : " e un Michelin Pilot-Sport"
                      -eu : da
                      -el : ...si ti se pare ca sunt tocite dar ele sunt noi...
                      -eu : zic daaaa....!!!...
                      -el : sunt cauciucurile care le foloseste honda pe unele masini cerute la comanda, cele super aderente bla bla bla...
                      -el : de aici se explica si duritatea pastilelor de frane...(lucru intrebat mai sus )
                      -el : masina este mai joasa decat celelalte?
                      -eu : nu stiu...asta nu am observat ca nu am stat sa le masor....
                      -el : (continuand explicatia) fabrica cand le echipeaza cu astfel de cauciucuri le baga in automat si astfel de pastile, fiind o chestie in lant (fiecare se leaga de fiecare) ca altfel ar conduce la un consum exagerat sau la pierderi de control la stertzari (invartit de volan)...
                      -eu : da !?!?! ok ..daca tu spui...o fi adevarat sau ma minti frumos ...
                      -el: nu vb serios si curios a iesit sa vada masina impreuna cu mine...
                      Se apleaca se uita si cica da...dap...continua
                      -el : volanul este mai tare indiferent de viteza???
                      -eu : poi cam da caci si asta vroiam sa te intreb...
                      -el : pot sa deschid portiera sa arunc un ochi?
                      -eu : da...
                      -el : da cheie, invarte de volan, face o tura in curte si spune: "aham iar franele e doar o impresie a ta intrebandu-ma apoi ce masina am avut...
                      -eu : acum recent un punto, un c3...
                      -el : aaa... c3 poi aia ingheata frana doar daca o atingi (si are dreptate) ...
                      -el : unde ai libretul?
                      Il scot,i-l dau ,il i-a ,se uita si spune: "ea este...uite e facuta de fabrica mama ( aratatandu-mi unde scrie Honda from UK FN1 si nu mai stiu ce serie ...) "
                      -el : felicitari e cea cu garda mai mica cu 1 sau 2 cm, ai grija la limitatoare de viteza de pe strazi...
                      -eu : aham...ok bine....
                      Deci intrebare pt cunoscatori cat adevar este in ceea ce mi sa spus??? (eu crezand jumate-jumate, pentru ca mi-a spus cam tot ceea ce are masina fara sa se uite la ea);
                      Intreb lumile mai stiute ca sa ma conving...
                      4- am intrebat daca se poate face comanda la cheie de contact pliabila caci sincer nu prea o ador (este mareeeeee)...raspunsul fiind :
                      - "nu, imi pare rau dar honda nu le face asa"...si completan-d spune:
                      -"mie mi-a spart buzunarele la 3 perechi de pantaloni...(avand aceeasi masina...)
                      Bila neagra "HONDA"......PAREREA MEA
                      5-eu : cat ma costa implantul de camera video posterioara + senzorii de parcare
                      -el : 500 si ceva de euro camera la care mai adaogi cam 100-150 mana de lucru iar senzorii numai cei pe spate 200 si ceva +mana de lucru.
                      Fatza/spate cam 400 si ceva +mana de lucru dandu-mi un catalog cu toate optionalele + preturi
                      Deci o alta intrebare pentru cei care si-au pus camera (pentru parcare si mersul inapoi) pe masini :
                      Cat va costat ,cat e de valida, se merita si cat costa in tara ?e mai ieftina?!?! Pentru cei cu senzori din nastere :
                      -sunt buni si precisi sau dau bani degeaba ? (sincer pana acum nu am avut nevoie, conducand mai demult un fiat multipla cu senzori fata /spate din fabrica si nefiind atat de precisi nu ma luam dupa ei cam niciodata)
                      6-Sunt anumite setari sau se face la cerere si cat costa ca atunci cand inchizi masina din telecomanda sa se plieze oglinzile/inchida geamurile/inchida trapa?
                      Raspunsul : -"da dar costa, iar acum nu stiu dar ma informez...si daca nu ma insel sunt si ceva setari ; pentru geamuri sau nu mai tin minte...ma informez si te sun
                      Nu e necesar pentru mine dar, cateodata le uiti deschise caci te grabesti sau apesi butoanele, incep sa se inchida... tu te grabesti... scoti cheia se mai inchid putin apoi raman la 3 sferturi.
                      Nota 11 pentru personalul acestei autoconcesionara extrem de gentil si la dispozitie.Recomand cu caldura oricui vrea sa-si cumpere Honda si o vrea de aici...neavan-d nik de castigat credeti-ma.
                      Revenind la masina va spun ca nu are acel kit "Bass-Works" cum spunea el ca este posibil sa fie, dar se aude destul de bine,bineanteles nu se compara cu implantul pus de mine pe Punto dar e la jumate, ceea ce-mi convine si ajunge ("caci am mai imbatranit intre timp si nu mai stau cu muzica la maxim" si nu mai radeti ) sau poate mai tarziu cand nu o sa am nimic de facut o sa va stresez pentru a-mi spune cum pot lega sub-woffer-ul la acest stereo )...
                      Pe ea (pe masina) nu am...: hmmm cum se cheama partea de pe mijlocul banchetei spate care se lasa jos si devine masa cu suport pahare?...acea chestie nu este dar,in schimb, am suport pentru pahare langa difuzoarele din spate;
                      Mai spun ca in rest merge nemaipomenit si fara zgomote sau fluieraturi la oglinzi (cum spunea nu stiu cine ca are).
                      Azi noapte de exemplu, eram pe autostrada si fara sa-mi dau seama, stand de vorba,fiind atentionat de femeie mi-am aruncat ochii in bord si aveam 192 km/h , viteza pe care nici nu am simtit-o, fapt divers pe Punto care, cand treceam de 175 incepea sa danseze (am filmatele, o sa le pun pe youtube ), si apropo ,ieri dupamiaza am terminat gazul ) GPL-ul...
                      Cand sa consumat mi sa taiat acceleratia si am avut o zvacnitura
                      (trebuie sa intreb daca e normal) ca si cum i-as fi dat in nas, (peste 7000 de ture) a inceput pe comutator sa se miste de nebune luminitele si sa chitzaie din toate incheieturile de l-am auzit cu tot cu muzica la 25.
                      La C3 cand se consuma se aude doar un beep ascutit pana-l comuti tu pe benzina dar nu te zvacneste cum a facut Civicul
                      -Cu 28,342 litri de GPL (atat mi-a pus baiatul de la benzinarie auzin-d ca e nou si nefolosit zican-du-mi ca nu trebuie umplut full primele dati... Asa o fi??? ) am facut 256 de km condus fara limite ,cu destul de multe depasiri si "talpi"
                      La citroen nu ne-a zpus asa ceva cand am bagat prima oara GPL , banuiesc ca din cauza ca e din fabrik.
                      -Rzultatul: = 9,1428571428571 km cu un litru de GPL. Tura viitoare il umplu tot si va dau numerele iar...
                      Azi noapte am facut plinul de benzina am resetat trip A-ul si cand o consum va spun si consumul de benzina la pompa.
                      Azi dimineata cand am ajuns acasa dupa 136.7 km, dintre care doar vre-o 30-40 de autostrada iar restul in munte, cu multe opriri, curbe,urcusuri si coborasuri consumul aratat de CB era de 10.5 l % ...baftos si ne mai auzim
                      PS : "Poate de data asta nu am mai avut atatea greseli...si sunt mai usor de inteles..."
                      Robby_Alessio
                      Senior Member
                      Last edited by Robby_Alessio; 29-09-10, 22:42.
                      HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                      CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                      Comment


                      • #41
                        Robby, cu tot respectul, nu vreau sa te jignesc, dar scrie domnule corect!!!
                        Am capiat, mai departe de punctul 4 n-am reusit sa trec, imi venea sa arunc monitorul de pe birou.
                        Poate esti entuziasmat, sau nu mai sti forma corecta a tuturor cuvintelor folosite, nu-i problema, dar mai PUNE O VIRGULA, UN PUNCT, mai separa propozitiile. Cand schimbi subiectul, de la cauciucuri la placute, mai loveste enterul.
                        Si lasa vocabularul de mirc pentru mirc. Probabil majoritatea stiu ca k=ca, dar pierde putin timp si scrie ambele litere.
                        Inca o data, sper sa nu te superi pe mine, dar pana la postul anterior, a fost tolerabil, pentru mine. In schimb ultimul...
                        The things you are scared of, are usually the most worth while...
                        If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                        Comment


                        • #42
                          Nu-i nimic mane...e ok...stai linistit, o sa corectez...numai ca scriind de la munca (azi de exemplu) nu mai am timp sa mai si verific. Mersi pentru informatie
                          HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                          CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                          Comment


                          • #43
                            4. Honda nu da cheie pliabila. In schimb, se gasesc pe ebay diverse chei ce se pot adapta pentru Honda.
                            ...
                            6. nu exista astfel de optiuni pe Civic. Inchiderea geamurilor din telecomanda o poti rezolva prin montarea unei alarme care stie sa faca asta.
                            Power of dreams, indeed!
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/LSD

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Corbu' View Post
                              Robby, cu tot respectul, nu vreau sa te jignesc, dar scrie domnule corect!!!
                              Am capiat, mai departe de punctul 4 n-am reusit sa trec, imi venea sa arunc monitorul de pe birou.
                              Poate esti entuziasmat, sau nu mai sti forma corecta a tuturor cuvintelor folosite, nu-i problema, dar mai PUNE O VIRGULA, UN PUNCT, mai separa propozitiile. Cand schimbi subiectul, de la cauciucuri la placute, mai loveste enterul.
                              Si lasa vocabularul de mirc pentru mirc. Probabil majoritatea stiu ca k=ca, dar pierde putin timp si scrie ambele litere.
                              Inca o data, sper sa nu te superi pe mine, dar pana la postul anterior, a fost tolerabil, pentru mine. In schimb ultimul...
                              Cam asta am vrut sa zic si eu dupa ce am citit postul cu numarul 38: e foarte interesant ceea ce scrii tu dar e foarte greu de citit. Postul 40, nu am mai putut sa-l citesc.
                              In rest, se vede ca esti pasionat, foarte bine ! Forumul asta are nevoie ca de aer de oameni ca tine (multi pasionati au mai plecat de pe aici, asa ca e vremea ca altii proaspeti sa le ia locul ). Scrii cu patos, ai povesti interesante, o masina si mai si, asa ca da-i inainte, mai aranjeaza putin scrisul si totul o sa fie ok .
                              "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                              '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                              Comment


                              • #45
                                Salutari...
                                Incep prin a-mi cere scuze tuturor pentru ca nu sunt atat de usor de inteles.
                                Nu o fac intentionat imaginati-va, dar fiind nou pe forumuri si mai ales la servici unde neavand voie sa stau pe "internet" ,scriu repede cu ochi-n patru si nu bag de seama.
                                O sa incerc sa ma corectez si va spun sa stati linistiti caci nu o iau pe plan personal chestia cu criticile, va inteleg perfect pentru ca uneori si eu am dificultatea voastra pe unele pagini
                                Mersi "LSD" o sa vad ce gasesc pe acolo...
                                Mersi "octi_b" promit ca ma voi indrepta

                                Au inceput deja provocarile chestie foarte amuzanta, sa va dau detalii :
                                ( "superstrada = un fel de drum centura la noi sau "autostrada de oras" cu limite de 90-110" )
                                -Aseara la ora 20 iesind de la servici si mergand "tiptil-tiptil" pe superstrada spre casa ,ajung in spatele unui BMW 320 D an '03 pun semnalizare, incep sa-l depasesc dar surpriza !!! gagiul accelereaza si culmea se baga si in fata mea,la care foarte politicos ii dau un flash si o vociferare ca atare bagandu-ma pe banda 1.
                                El accelereza ma lasa la vre-o 50 metri in urma apoi se pune si el pe prima banda incepand sa franeze de l-am ajuns din urma mentinandu-mi viteza...
                                Destul de iritat ma gandeam ca o fi vre-unul beat (caci aici se poarta sa se bea la cina apoi sa iasa cu masinile) asa ca hotarasc sa o las balta dar nu m-a lasa el, continuand sa franeze si sa faca aceleasi miscari ca si mine...
                                Vazan-d asta pun semnalizare, intru iar in depasire, ajung in dreptul lui, ma uit la el facandu-i semn de genul "ce ai ma esti nebun" (dupa fata cred ca era albanez) el raspunzandu-mi cu degetul mijlociu si accelerand din nou...dar...
                                De data asta nu l-am mai lasat ci am scalat din a 5-a pe la 60 km/h (din cauza vitezomanului) in a 3-a pentru o accelerare mai placuta si cu ledurile de la "REV" aprinse a inceput dansul...
                                Pana pe la 130 eram la mai bine de 3 sferturi de masina in spatele lui, apoi incet incet il ajung, il iau , castig teren si cam la 1 masina jumate in fata lui , (188 in bord) gagiul da flash-uri si-l vad ca ramane mult in urma (incepuse sa franeze), )
                                eu vazandu-mi de drum la fel de rapid pana aproape de iesirea "vest" unde trebuia sa ies spre casa...
                                Partida stransa (nu sunt microbist) dar pe final Civic-ul castiga .
                                Scor : Honda Civic (140HP) 1 -BMW 320 D (150HP) 0
                                Ca o paranteza va spun ca BMW 320 diesel sau 120 tot diesel era una dintre optiuni, caci BMW-ul imi place si ca fizic si ca motorizare dar este prea scump de intretinut pentru bugetul meu asa ca am renuntat.
                                Acasa ajuns in parcare dau un click la CB fiind curios de consum si am inceput sa rad: 13.7 l/100 km apoi vorbin-d cu mine insu-mi ceva de genul: "valeu mama gata ca golesc rezervorul" intru in casa fericit sa povestesc femeii isprava (cu toate ca stiam ca ma va lua pe sus)...si uite asa sa terminat seara cu un raset in familie :=))
                                Numai bine si pe data viitoare...
                                HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                                CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                                Comment

                                Working...
                                X