Antigel pentru sistemul de racire (al motoarelor) Honda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Pe termen scurt nu e o problema. Dar ar fi bine sa-l schimbi pe tot cand ai ocazia, preferabil cat mai curand.
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • #77
      Stimati colegi,
      ce parere aveti despre antigelul fara apa?
      Ma refer la Evans Power Cool 180, poate or fi si altele?
      Intreb deoarece ar fi produs in colaborare cu Honda Racing si, desi nu am gasit nicaieri ca ar respecta normele impuse de Honda pentru motoarele noastre, pot sa spun ca nu am gasit nici ca ar fi contra...

      Cu stima.

      PS> va rog nu dati cu batul, doar intreb sa mai invat si eu cate ceva...
      ...
      I know nothing about Honda engines, but simply I love it!

      Comment


      • #78
        Buna ziua, Honda Jazz 2011, in sept. face 7 ani, 66500 km, n-am schimbat antigelul si nu mi-a zis nimeni la revizii ca ar fi cazul.
        E timpul?
        Pana acum n-au fost probleme cu racirea/incalzirea, iar lichidul a fost mereu in limite normale.

        Comment


        • #79
          Vezi ce scrie in manual. La Accord CL7 de exemplu se schimba la 10 ani sau 200.000 km antigelul de fabrica.

          Comment


          • #80
            Buna!
            Stiti pe cineva de la care as putea lua antigel si lichid de frana Oem Honda? Din Iasi preferabil.. Multumesc!
            If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!
            sigpic

            Comment


            • #81
              bogdan_is pe forum, pe olx il gasesti https://www.olx.ro/oferta/ulei-cutie...3-IDauvSf.html sau mergi direct la Moldotrans pe blvd Primaverii.

              Comment


              • #82
                salutare pentru un civic generatia 7 2001-2005 ce fel de antigel pot sa pun g11, g12 , roz , verde ..etc . multumesc celor care imi pot da o informatie corecta.
                Drive a Honda...

                Comment


                • #83
                  Am observat (greu) ca nivelul antigelului este tot la minim. Asta dupa ce am cumparat un bidon de 5L antigel Honda Type2 si am fost la service pentru schimbare antigel.
                  Practic, mecanicul care a lucrat la masina mea, mi-a golit tot radiatorul si apoi l-a umplut cu antigelul de la mine. Fara sa completeze si in vasul de antigel.

                  Ma poate ajuta cineva cu 1L de antigel Honda Type2? (contra cost evident), ca sa nu mai fiu nevoit sa cumpar iar un bidon de 5L.

                  Multumesc.

                  Comment


                  • #84
                    Cred ca gasesti pe Cox.
                    Cu un Group buy.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                    Comment


                    • #85
                      Mergi la o reprezentanta si iei cit iti trebuie. Eu aveam nevoie de 1l de G12 Honda, am mers la Honda Nord ca-mi era in drum si am luat.
                      "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                      Comment


                      • #86
                        Am gasit pana la urma bidon de 1L (42 lei) la Honda Nord (Bucuresti). Peste tot se gaseste doar la bidon de 5L.

                        Comment


                        • #87
                          Salutare. Aveti idee de unde pot cumpara un bidon de 5l antigel original Honda? Masina are 10 ani si nu am schimbat inca antigelul. Am cautat pe olx si nu am gasit nimic, exista un coleg care vinde aici pe forum?

                          Comment


                          • #88
                            Salut, apeleaza cu incredere la orice reprezentanta. Nu prea se gaseste in alta parte, doar pe Cox in cazul in care dai comanda. Bafta!

                            Comment


                            • #89
                              Din pacate in zona in care locuiesc nu am nici o reprezentanta aproape. Trebuie sa sun la ei, poate trimit prin curier, am scris un mesaj pe forum colegului Bogdan_is , am vazut ca el ar fi avut de vanzare in trecut.

                              Comment

                              Working...
                              X