GEORGE PERICOL: '99 Honda Prelude 2.2 VTI TypeS (BB6), Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GEORGE PERICOL: '99 Honda Prelude 2.2 VTI TypeS (BB6), Red

    salut domnule castor, eu sunt George si hai sa iti prezint masina mea ))))
    Honda prelude 2.2 ATTS (Active torque Transfer System) bb6 typeS 185 cai!
    Masina are 1 singur propietar "cu mine 2" si a fost a unui om pasionat de masini,este aduse din germania acum 1 luna si ceva de mine, inmatriculata pe bulgaria acum cateva zile si bagata in service de ieri pt vopsitorie integrala.

    Masina nu are nici`o modificare fata de cum a iesit pe poarta fabrici,masina a fost intoarsa in fabrica o singura data la incepu pt ca miroseau scaunele, dupa 10 min de condus si cica a cerut scaune normale din material textil, cel putin asa mi-a spus propietaru de la care am luat`o, acum am la interior piele cu carbon bordu,usile,volan,schimbator, iar scaunele din material textil. bine omu tot incerca sa imi zica cat de speciala e masina lui, ca are aia si de cealalta si mai nu stiu ce. dar stai sa vezi, deci in concluzie nu am inteles mai nimich din ce a zis pt ca am crezut ca vrea sa imi ia ochii sa o cumpar, deja ziceai ca e un samsar din autovit, din tantar facea Mercedes )! Primele clipe sa le zic asa de satisfactie le-am simtit in Romania ca s-a ingustat drumul, ai ramas cu o banda din 3-4 :P dai de unu care merge cu 40 km si are in spate inca 2 tiruri pe un drum cu o banda pe sens, cand am ajuns la asta cu 40 km deja incepuse sa imi placa masina cum tragea si cum se comporta la depasiri, incepusem sa ma trezesc ca eram cam adormit dupa aproape 1000 km.

    Nu a mai trecut mult ca a venit cireasa de pe tort ) am intrat in munti si au inceput serpentinele si era ceva suspect deja, luam curbele cu viteza foarte mare si mai ales la iesire din curba ziceai ca se transforma ce frumos tragea si cum lua curba perfect. Pana in Ploiesti nu mai aveam discuri de frana pe fata )))) asta e cea mai tare parte, opream la semafor in buc si se lipea fieru ce a ramas din placuta de disc si abia pleca, cand puneam frana se uita toata lumea la mine ca facea un Ultimu hal, iar in mers scartaia si scoatea niste sunete de imi era rusine sa mai merg cu ea ca se uitau toti la mine )).Bine am stat vreo 2 ore sa schimb placutele pe urma ca erau cilintri la etrieri scosi la maxim si nu mai intrau ) suna Georgele toti prieteni cu muschii s te ajute ca era si duminica si nu era deschis nicaieri,dar placute aveam si nu rezistam pana a doua zii fara sa o alerg putin
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 10-09-10, 23:51.

  • #2
    pun cateva poze din manual legate de ATTS asta sa vedeti ce face ,poate stiu altii nu. eu am vazut ca pe afara baieti cu prelude isi treceau o mica "emblema" emblema cu ATTS in fata pe masca undeva si din cate am inteles eu erau cele mai cautate!

    Comment


    • #3
      poze la service erau toti mecanici pe ea ) admirau DOAR tehnologia japoneza nu prea ii interesau look-u masini.... intr`o poza apare un logan coupe decapotabil dar am sters un pic partea cu loganu ca nu am voie sa dau poze cu ea
      preludele meu a a avut 2 infundaturi minore pe toata suprafata masini, aripa dreapta spate mai grav, un pic de rugina la aripa dreapta spate si sub cheder la parbriz si pt asta i-am pus sa dea jos si parbrizu :P

      Comment


      • #4
        o sa pun mai multe poze de maine !

        Comment


        • #5
          sa o reconditionezi repejor si sa ai noroc de ea!
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            Frumoasa masina, s-o stapanesti sanatos !
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #7
              ms ms apropo cu ce sau cum vopsesc si eu motoru si sa nu se cojeasca ? e negru cu argintiu parca acum si il vreau asa

              Comment


              • #8
                are jante noi de azi

                Comment


                • #9
                  Se lucreaza la ea incaltata cu jantele noi?
                  Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                  2 roti

                  Comment


                  • #10
                    dupa cricul si piulitele de pe langa roata.... tind sa cred ca nu a facut doar un test

                    Spor la munci...cred ca o sa arate mortal
                    EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                    Del Sol '94 ESI
                    CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                    BMW Z4 '03 Titan Silver

                    Comment


                    • #11
                      Pacat ca vrei sa o dai si pe asta . E frumoasa si banuiesc ca va fi super cand va fi gata
                      No signature

                      Comment


                      • #12
                        am facut doar un test !

                        Comment


                        • #13
                          maine e gata masina si o si iau ! azi nu erau toate puse pe ea

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by _41_ View Post
                            Pacat ca vrei sa o dai si pe asta . E frumoasa si banuiesc ca va fi super cand va fi gata
                            PAI NU PE ASTA VROIAM SA O DAU...mai aveam un typeS la fel ! in asta am bagat 3000 e in 3 sapt deja.
                            SI TREBUIE s mai investesc , azi cand mi-au montat parbrizu a aparut o crapatura in partea dreapta sus de vreo 20 Cm pe langa stalp (((((((((!!!

                            Comment


                            • #15
                              Pai bine domle, nu ziceai acum ceva timp ca "azi am bagat masina in service ii fac vopsitoria integrala si cred ca sta 1 sapt acolo! dupa 10 revin cu poze, masina nu are niciun defect."

                              Le-ai bagat pe amadoua in service? Cu cea de vanzare tot nu ai pus poze...
                              Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                              Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                              1000 Locuri de vizitat in Romania

                              Comment

                              Working...
                              X