King Of Europe Cluj 2009- The Movie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • King Of Europe Cluj 2009- The Movie

    Un montaj realizat de curand, cu filmari de anul trecut. Asteptam pareri!

    http://vimeo.com/14094973
    www.whp.ro - Revista adevaratilor pasionati de tuning si automobile!

  • #2
    Sincer nu m-a dat pe spate, destul de slab montajul...
    A nu se intelege gresit, ceea ce s-a intamplat acolo a fost cu adevarat frumos, dar din pacate montajul nu pune nimic in valoare, in afara de un indicator cu "sens unic" ce apare de nenumarate ori obsesiv, inceputul cu un dorel ce sudeaza, niste super umbre miscatoare pe asfalt si mizeria de la fata locului filmul nu-mi spune mai nimic.

    Un exemplu de asa da:
    http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=9743
    Rares
    Senior Member
    Last edited by Rares; 12-08-10, 23:42.
    Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
    Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
    1000 Locuri de vizitat in Romania

    Comment


    • #3
      Slab si vechi ( din 2009). Cred ca doar incercati sa aveti mai multe accesari pentru filmilet si asta nu e frumos .
      KMR
      Super Moderator
      Last edited by KMR; 13-08-10, 04:12.
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #4
        piesa total nepotrivita (daca nu d. p. d. v. muzical macar textual, era si o femeie in competitie ) cadre banale, fara artificii de montaj (gen slow motion pe la jumatatea unui drift) , o muzica antrenanta combinata cu sunet de motoare turate. ce mai....imi vin o multime de idei acum....
        lasa impresia de repezeala.
        pt mine unul dintre cele mai reusite filme automotive : YouTube - Pikes Peak run
        cred ca-l stiti cu totii
        mad_wob
        Senior Member
        Last edited by mad_wob; 13-08-10, 00:21.
        HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
        HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
        vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
        KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

        Comment


        • #5
          @mad_wob:
          Esti sigur ca te-ai uitat la film? Piese suna cam asa: "This is a man's world, but it wouldn't mean nothing without a woman or a girl" . Asa ca prima ta afirmatie nu are relevanta. Fara artificii de montaj? Esti sigur ca te-ai uitat la film? Priveste secventa cu Kovacik si Tengu, si spune-mi ce se intampla acolo.

          Originally posted by KMR View Post
          Slab si vechi ( din 2009). Cred ca doar incercati sa aveti mai multe accesari pentru filmilet si asta nu e frumos .
          Slab si vechi.. Montajul a fost realizat ieri, doar filmarile dateaza de anul trecut. Ne poti spune din ce punct de vedere consideri ca este un film slab? "Incercati sa aveti mai multe accesari pentru filmulet si asta nu e frumos" - Crezi ca primim bani de la Vimeo pentru numarul de accesari? Eu am considerat ca suntem pe un forum de pasionati auto, unde chiar si "filmele slabe si vechi" sunt apreciate, prin prisma continutului automobilistic pe care il afiseaza. Succes!

          Originally posted by Rares View Post
          Sincer nu m-a dat pe spate, destul de slab montajul...
          A nu se intelege gresit, ceea ce s-a intamplat acolo a fost cu adevarat frumos, dar din pacate montajul nu pune nimic in valoare, in afara de un indicator cu "sens unic" ce apare de nenumarate ori obsesiv, inceputul cu un dorel ce sudeaza, niste super umbre miscatoare pe asfalt si mizeria de la fata locului filmul nu-mi spune mai nimic.

          Un exemplu de asa da:
          http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=9743
          Multumim tuturor pentru critici!
          hondatu
          Administrator
          Last edited by hondatu; 14-08-10, 18:52.
          www.whp.ro - Revista adevaratilor pasionati de tuning si automobile!

          Comment


          • #6
            da, eu consider ca piesa nu e potrivita (si daca nu te interesa opinia mea nu cred ca cereai pareri) eu ma refeream la slow motion pe masini nu pe ...oameni. aia da, am vazut.
            daca vrei sa intelegi ce spun te uiti putin la niste filme cu ken block.
            nu interpreta gresit, ce zic eu nu e bataie de puxa, dar daca vrei sa faci ceva sa uimesti, cam asa vad eu lucrurile.
            HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
            HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
            vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
            KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

            Comment


            • #7
              Originally posted by dragos1989 View Post
              ...........Slab si vechi.. Montajul a fost realizat ieri, doar filmarile dateaza de anul trecut. Ne poti spune din ce punct de vedere consideri ca este un film slab? "Incercati sa aveti mai multe accesari pentru filmulet si asta nu e frumos" - Crezi ca primim bani de la Vimeo pentru numarul de accesari? Eu am considerat ca suntem pe un forum de pasionati auto, unde chiar si "filmele slabe si vechi" sunt apreciate, prin prisma continutului automobilistic pe care il afiseaza. Succes!............
              Pai iti pot spune, bineinteles. Filmuletul nu imi transmite mie nimic, nici emotie, nici montaj, nimic deci din punctul meu de vedere este slab.
              Ca faceti voi montaj dupa un an, e treaba voastra ( la asta m-am referit cand am zis vechi )
              Crezi ca cei care posteaza pe Youtube primesc bani pentru numarul de accesari ?
              Si daca nu te astepti la critici, asta e, nu e vina noastra. Ai cerut pareri, le ai, fie ca iti plac sau nu. Nu ai de ce sa te superi, astea sunt parerile noastre ( ale celor ce au postat ), poate sunt si altii carora le va place filmuletul.
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment

              Working...
              X