CCI: '07 Honda Accord 2.0 Elegance M/T, Alabaster Silver Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CCI: '07 Honda Accord 2.0 Elegance M/T, Alabaster Silver Metallic

    Salut!

    De ieri sunt posesorul unui Accord 2.0 M/T - model Elegance, culoare Gri metalizat (Alabaster Silver Metallic - dupa cum a botezat-o Honda) - productie August 2007, 36mii km la bord...

    Povestea intreaga cum l-am cumparat o gasiti pe threadul asta (unde am cerut sfaturi de la voi, fani hondari).

    Multumesc tuturor si in special celor din lista urmatoare:
    - primus
    - alex mohora
    - Alex de la ASKO (acolo am verificat masina)
    - Seth
    - Rav
    - Nolty
    - BlackMagic

    Sa incep... primele randuri emotii mari.

    A consumat 7.8% Bucuresti - Iasi (benzina am luat o parte mica de la Lukoil - stiu ca nu-i f buna dar a fost prima benzinarie iesita in cale, iar restul de la OMV, Carrera 95).

    Nu-mi place ambreiajul - foarte tare, deocamdata bruschez masina la schimbarea primelor viteze (cam "da in nas" cum zic altii) mai exersez eu.

    Nu stiu de ce sistemul audio - 6 CD-uri - Premium bla bla - nu suporta CDRW - o sa revin dupa ce mai fac teste.
    cci
    Senior Member
    Last edited by cci; 12-08-10, 18:04.
    Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red



  • #2
    O masina superba! S-o stapanesti sanatos! (nu vrei un civic la schimb? )
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • #3
      Sa o stapanesti sanatos si sa o alergi cu un mare zambet pe fata si fara probleme!
      Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

      Comment


      • #4
        Bravo domnule!
        Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

        Comment


        • #5
          sa ai noroc de ea! Poze?
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            In sfarsit!!! Felicitari!
            Din pacate, la plecarea de pe loc iti va da mereu in nas daca nu patinezi ambreiajul. Cica, "it's a feature". In rest numai de bine, sa ne tii la curent cu evolutia relatiei voastre!
            2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
            2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
            2000 Honda S2000 Berlina Black
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

            Comment


            • #7
              Felicitari, este o alegere buna !
              Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

              Comment


              • #8
                Sa faci mii, zeci de mii, sute de mii , de km fara incidente.

                Cam asa eram si eu acum mai bine de un an cand ceream opinii in legatura cu achizitia.
                '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
                Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
                The power of dreams

                Comment


                • #9
                  in sfarsit, felicitari si relatie lunga va doresc

                  o sa citeasca ci cdrw, nu-i bai... dar parca ar trebui sa citeasca mp3 deci dupa cateva cd-uri n-o sa-ti mai faci problema de cdr/cdrw...

                  cu ambreiaju, asta e. abia astept sa vad daca da in nas mai tare decat la mine, ca al meu stiu ca-i subrezit...

                  cipriane, o s-o vezi destul de des, costi mi-e coleg de cladire (am fost si colegi de liceu, facultate, firma)

                  Comment


                  • #10
                    deci 2 silver si una neagra ... nice
                    '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
                    Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
                    The power of dreams

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by cci View Post
                      Nu-mi place ambreiajul - foarte tare, deocamdata bruschez masina la schimbarea primelor viteze (cam "da in nas" cum zic altii) mai exersez eu.

                      Nu stiu de ce sistemul audio - 6 CD-uri - Premium bla bla - nu suporta CDRW - o sa revin dupa ce mai fac teste.
                      Ambreiajul trebuiet "patinat" un pic la schimbarea vitezelor ca sa nu "dea in nas" , fapt ce e posibil sa conduca la uzura prematura, dar ...."asa e ele"

                      In legatura cu cdrw, la mine merg ....daca mai ai garantie profita acum, ca e scumpa rau unitatea.
                      '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
                      Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
                      The power of dreams

                      Comment


                      • #12
                        Felicitari cci!

                        Evident urarile s-au epuizat cu posturile de mai sus, asa ca ma repet si eu ...
                        Sa ai parte numai de bucurii alaturi de noua achizitie!

                        Acu la probleme tehnice, modelul CL l-am condus innainte si dupa ce am luat modelul nou, legat de ambreiaj, din pacate da, e foarte tare pedala eu cel putin dupa ce am condus CL, aproape ca am iesit prin podul pedalier la CU1 meu stai linistit, cu timpul ai sa te obisnuiesti, cert e ca discul de ambreiaj la CL e foarte solicitat, fiind aproape zilnic in reprezentanta Honda B-M (circul zilnic in zona si fiind halta de la birou spre casa prefer sa petrec 1-2 ore in compania merlinilor pana iese nevasta mea de la birou decat prin nush ce carciuma - asta ca o paranteza si explicativa la relatia mea cu reprezentanta/service-ul Merlin din Baia Mare) am vazut multe CL care schimbau piesa respectiva in jurul 80k km - din cate stiu eu nu face obiectul garantiei astfel ca in functie de service poti platii in jur de 1000 -1500 poate chiar mai mult (euroi).

                        Acu sa te si mustruluiesc putintel DE CE BAGI DE LA LUCKOIL????!!

                        FFF PROASTA MARFA!

                        uite cum fac eu cu 3XLAUX luam de la mol si 1 data pe luna adica la 400 puncte adunate primim un lichid profesional pentru parbriz, nu zic ca evo de la mol e cea mai buna, dar din punctul meu de vedere masina se comporta mult mai bine.

                        unitatea audio, dupa cum amintise mai sus cipria75 - rezolv-o ca de repede!

                        pana una alta...

                        spor in plan si numai bucurii!
                        pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                        Comment


                        • #13
                          Felicitari pentru achizitie cci, sa te poarte sanatos si fara probleme!
                          ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                          ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                          Comment


                          • #14
                            Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!
                            Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                            sigpic
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                            Comment


                            • #15
                              Multi kilometri fara probleme, sa ai nevoie doar de gaz si talpa !
                              -------------------
                              There is no point of having if you can't share.

                              Comment

                              Working...
                              X