Zgomot la virarea pe loc CL7

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reperul nr. 11 este de culoare neagra? Din cate am inteles in state este aceeasi problema cu acest o-ring de culoare neagra si este inlocuit de unul mai bun de culoare orange. Incerc sa il comand pe cel orange nu pe cel negru.

    Comment


    • @loarre aceleasi 3 simptome sunt si la mine. Inca n-am schimbat o-ringul pentru ca am comandat o cheie dinamometrica si intarzie sa ajunga. Vreau sa strang surubul ala fix la 10Nm cat scrie in buletinul de service. Apoi o sa vad dar nici eu nu cred ca voi scapa de problema doar prin schimbarea o-ringului.
      @Elisey eu pe codul OEM am gasit doar negru. Cel portocaliu am vazut ca e in US pentru Acura si Honda cu motoarele de 2.4. Nu stiu daca e vorba de aceeasi pompa/o-ring.

      Enviado desde mi Aquaris X5 Plus mediante Tapatalk

      Comment


      • Inca nu l-am ridicat de la dealerul Honda. Revin si iti confirm.

        Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

        Comment


        • Este același o-ring, pe hondapartsnow scrie ca acel cod OEM este īnlocuit de cel portocaliu. Va anunț dacă aflu ceva nou.

          Comment


          • @elisey confirm ca o-ringul in cauza este negru

            Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

            Comment


            • La mine nu s-a rezolvat nimic prin schimbarea O-ringului. Se pare ca problema vine din alta parte. Sunt curios in cazul vostru daca se modifica ceva in bine. Bafta

              Comment


              • Eu am dat comanda de pe coxmotor, astept sa vina comanda. La mine picura de la "control pressure valve" si sper ca va disparea problema dupa ce voi inlocui acel o-ring, daca nu, cred ca ii voi face un rebuild.

                Comment


                • Am demontat acea valva, si din ce am observat, acea tija are un cap care din cate mi-a spus cineva, ar trebui sa culiseze dar la mine este blocata. Are cineva informatii despre aceasta valva, cum ar trebui sa functioneze? Persoana care mi-a spus, este mecanic dar nu prea le are cu Honda, mie imi picura pe la acea valva, nu mai aveam presiune si volanul functiona greu. Nu gasesc nicaieri acea valva deoarece nu are cod, caut pe la dezmembrari dar momentan nu sunt sigur daca acel cap ar trebui sa culiseze sau nu..Ma poate ajuta cineva cu informatii sau cu o pompa veche sa verifice daca acea valva ar trebui sa culiseze?
                  Attached Files

                  Comment


                  • Ati mai rezolvat ceva?

                    Enviado desde mi Aquaris X5 Plus mediante Tapatalk

                    Comment


                    • Intre timp eu am īnlocuit garniturile insa miorlaitul in volan continua sa fie acolo. Nici nu speram sa rezolv ceva cu zgomotul prin operatiunea asta intrucat mai degraba freaca ceva pe coloana de directie la cum se aude...

                      Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

                      Comment


                      • Eu am schimbat pompa cu totul, a disparut acel sunet specific.

                        Comment

                        Working...
                        X