GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GPL

    Ciao baieti, are cineva instalatie GPL pe HONDA? Daca da pe ce motor si ce fel de instalatie, ca vreau sa-mi pun si eu ca ma cam usuca cu consumul 10-15/100km,asa usurel fara sa o calc f tare . Am uitat sa spun ca este AT 2l, 131 cp.

  • #2
    Eu am gpl pe masina , asa am luat-o . Urmatoarea masina nu mai vreau sa fie cu gpl. Daca vrei sa ai alte probleme in plus poti sa ii bagi gpl
    ...in inima mea sunt toate de Accord.

    www.eRecenzii.ro

    Comment


    • #3
      Remus tata,
      daca vrei gpl si consum mic pune mina si vinde honda si ia-ti un logan gpl. Altfel iti pot spune ca degeaba ai motor de honda daca strici exact ce e mai bun :sistemul PGM-FI de injectie, cel mai performant din lume.
      Hondafan forever

      Comment


      • #4
        Nu vreau neaparat consum mai mic ci doar unul mai ieftin, cat despre vandutul Hondei nici nu poate fi vorba. Nu schimb masina decat daca moare cu totul, este cel mai frumus model de pana acum si imi place f mult.

        Comment


        • #5
          Ce probleme ai avut, daca nu te superi , si ce instalatie ?

          Comment


          • #6
            Originally posted by sorinrs View Post
            Remus tata,
            daca vrei gpl si consum mic pune mina si vinde honda si ia-ti un logan gpl. Altfel iti pot spune ca degeaba ai motor de honda daca strici exact ce e mai bun :sistemul PGM-FI de injectie, cel mai performant din lume.
            +1
            Stai cuminte cu gpl-ul. Mai bine verifica si inlocuieste daca e cazul uleiul din motor, filtrul de aer, bujiile, fa o diagnoza la un service autorizat Honda si vezi daca ai erori care pot conduce la cresterea consumului. In plus, sunt convins ca nu iti va placea cum merge masina pe gpl. Motorul de Honda pur si simplu nu a fost gandit (si) pentru gpl. Il strici cu buna stiinta. Ma rog, fiecare e iber sa faca ce vrea cu masina lui.
            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

            Comment


            • #7
              decat sa pui gpl pe masina mai bine ai pune o cutie manuala si vei avea un consum mult mai bun.

              Comment

              Working...
              X