EMILTR: '00 Honda HR-V 1.6 VTEC, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    graba strica treaba
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #17
      Originally posted by ticker View Post
      graba strica treaba
      ...hhmmm...

      sar putea acum din EMILTIR in EMILTR
      Last edited by emiltr; 02-05-10, 15:32.

      Comment


      • #18
        In firsit am si pozele.Nu foarte reusite dar voi mai face si altele.Am facut si un mic filmulet,cu un telefon dar deocamdata nu reusesc sa-l deschid.

        Comment


        • #19
          foarte frumoasa
          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

          Comment


          • #20
            Acum am citit pareriile de la ceilalti posesori de HR-V.
            Eu sint foarte multumit de "My Honda".Asta nu ma opreste sa arat unde s-ar preta la inbunatatiri.
            Im place foarte mult simplitatea si eficienta.Consider ca tot feluri de electronice,indicatoare,lumini si alte briz-brizuri sint chestii de cosmetica si nicdecum eficiente.HR-V-ul este de admirat datorite eficientei sale.Motor mic performant 1.6l consum mic si totus 124 de cai putere,arhisuficient pe "autostrazile" noastre.In afara in cazul cind vrei o masina mai puternica decit celalalt caz in care totdeauna va fi cineva care are o masina mai tare decit a ta.Consider ca o masina trebuie sa-ti satisfaca dorintele tale si nu sa fie ceve si mai si decit ce a vecinului.
            Are o izolatie fonica excelenta si nu am mai vazut un motor mai silentios.
            De multe ori in intersectie ma uit la turometru crezind ca sa oprit motorul.Nu se aude nu se simte nimic.Daca n-as avea turometru n-as sti ca motorul merge.
            Despre acceleratie si viteza va recomand sa va uitati la filmuletele postate anterior de pe YoyTube.
            Sunetul motorului turat seamana cu ce a motocicleterol ,me like it(ca un bondar de la hondar)
            Comportare off-road -vedeti filmuletele.
            Cea ce as modifica eu:servodirectia(am aratat intr-o postare anterioara de ce) si as adauga o viteza EL(extrem low) care injumatateste viteza 1 si eventual si cuplarea,decuplare din 4WD

            Mai pun citeva videos.

            YouTube - HRV

            YouTube - HRV Drift

            si pentru final:

            YouTube - honda hrv revenge on a dog

            YouTube - Honda Joy Machine

            Last edited by emiltr; 03-05-10, 00:12.

            Comment


            • #21
              Felicitări pentru achiziţie! Să te bucuri de maşinuţă în continuare!
              CR-V e:HEV
              JAZZ GD1 CVT
              Ex: CR-V RE6

              Ex: RDX TB1
              Ex: Civic FD1

              Ex - JAZZ GD1
              Ex - ACCORD Type-R
              Ex - DEL SOL EH6

              Comment


              • #22
                sa o conduci sanatos si in siguranta!
                HRV e o super masinuta, foarte frumoasa si practica. era sa ma lipesc si eu de una
                a ta arata excelent, esti norocos!

                Comment


                • #23
                  ESP ?


                  Cind am cumparat masina au spus ca are ESP (Electronic Stability Programme).Inca nu m-am uitat la carte tehnica.Oare este adevarat sau era numai reclama?

                  Comment


                  • #24
                    daca are VSA - vehicle stabillity assist atunci are tot pachetul cu ABS, contolul tractiunii si controlul stabilitatii. Honda nu are ESP pentru ca se numeste altfel

                    P.S. felicitari pt inventia cu pistonul rotativ. sa ai noroc si sa fie mare!
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      YouTube - Honda VSA
                      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                      Comment


                      • #26

                        Multumesc pentru informare urare si incurajare.Citeodata ma simt destul frustrat.

                        In sfirsit feciorul meu a reusit sa deschida si sa posteze pe YouTube filmuletul.

                        YouTube - honda hrv targu mures

                        Acum observ cit de slaba este filmuletul.Voi face alta,sper mai acceptabila.

                        Comment


                        • #27
                          Probleme la inchidera centralizata

                          Am avut o problema la masina.
                          In timpul mersului pe un drum denivelet citeodata se activa ichiderea centralizata.Sau cind trageam de usa ca sa-l ichid suna inchiderea centralizata de parca as fi apasat din nou pe telecomanda.(Parca tot timpul primea comanda sa se deschida cu toate ca era deschis)
                          Eram sigur ca undeva un contact face figuri.Am miscat setul de cablu care intra in usa,si iar se auzea.E clar, mi-am zis in sinea mea si m-am apucat sa desfac masca de la usa.Nu mai povestesc aventurile prin care am trecut si cum am montat si demontat masca de trei ori.Acum sint profesionist in demontare montare masca us Honda hr-v.
                          Am miscat tote cablurile,am scos conectorii,am pus la loc si am reusit pe jumatate sa repar.
                          Pina acum daca deschidam cu telecomanda sau cu cheia ,se deblocau toate usile.Acum cu telecomanda a ramas la fel dar cheia deschide numai usa respectiva.Dar nu mai pacane.Deci defectiunea pentru care m-am apucat de reparat a disparut.
                          A mai avut cineva asemenea problema?

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by emiltr View Post

                            Cind am cumparat masina au spus ca are ESP (Electronic Stability Programme).Inca nu m-am uitat la carte tehnica.Oare este adevarat sau era numai reclama?
                            din ce stiu eu, HR-V nu are VSA, mai apare pe anunturile de vanzare, dar pus aiurea. probabil ca face referire la sistemul AWD, care intr-un fel suplineste functia VSA. am vazut smecheria asta la mai multe anunturi de vanzare, bifeaza si ei acolo, sa dea cat mai bine la clienti
                            alt exemplu este cu "climatronic", care ar insemna climatizare automata, si apare bifata si la masini care au doar climatizare simpla, cu reglaj manual. si asta e si f simplu sa observi dupa bordul masinilor.

                            Comment


                            • #29
                              Mult noroc cu masina ! Am auzit ca mai sunt probleme cu directia si cu cutia de viteze, dar nu e o regula sa apara necazuri. Eu am probleme cu apetitul la ulei al motorului 1,6i al HRV-ului meu.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by emiltr View Post
                                Am avut o problema la masina.
                                In timpul mersului pe un drum denivelet citeodata se activa ichiderea centralizata.Sau cind trageam de usa ca sa-l ichid suna inchiderea centralizata de parca as fi apasat din nou pe telecomanda.(Parca tot timpul primea comanda sa se deschida cu toate ca era deschis)
                                Eram sigur ca undeva un contact face figuri.Am miscat setul de cablu care intra in usa,si iar se auzea.E clar, mi-am zis in sinea mea si m-am apucat sa desfac masca de la usa.Nu mai povestesc aventurile prin care am trecut si cum am montat si demontat masca de trei ori.Acum sint profesionist in demontare montare masca us Honda hr-v.
                                Am miscat tote cablurile,am scos conectorii,am pus la loc si am reusit pe jumatate sa repar.
                                Pina acum daca deschidam cu telecomanda sau cu cheia ,se deblocau toate usile.Acum cu telecomanda a ramas la fel dar cheia deschide numai usa respectiva.Dar nu mai pacane.Deci defectiunea pentru care m-am apucat de reparat a disparut.
                                A mai avut cineva asemenea problema?
                                Salut, eu am un accord si a aparut o problema asemanatoare cand mi s-a schimbat un difuzor din usa laterala. Cand voiam sa deschid din telecomanda sau cheie nu mai raspundea decat usa sofer. Rezolvarea a fost sa dea geamul de la sofer pana jos pt a memora pozitia minima a geamului apoi problema a disparut. (in cazul meu a mers-problema de soft)
                                http://www.hondafan.ro/forum/album.php?u=3153

                                Comment

                                Working...
                                X